Aty ku Shtëpia e Dimrit shkoi keq

Klea

Aty ku Shtëpia e Dimrit shkoi keq

Në vitin 2021, Bravo u shfaq premierë Shtëpia e dimrit si një spin-off, dhe sinqerisht, ishte e mahnitshme. Kasti i Summer House mori me qira një shtëpizë në Stowe, Vermont dhe u sigurua që festa të zgjaste për 14 ditë rresht. Midis fytyrave të njohura të Summer House dhe Southern Charm, kasti origjinal përbëhej nga Carl Radke, Lindsay Hubbard, Ciara Miller, Kyle Cooke, Paige DeSorbo, Amanda Batula, Craig Conover dhe Austen Kroll. Drama ishte e akullt, me një nuancë familjariteti. Kur u shfaq premierë sezoni 1, sinqerisht u ndjeva sikur po shikoja një grup miqsh të mi që rrinin dhe shijonin jetën.

Megjithatë, e ardhmja e Winter House është në ajër. People zbuloi se në vend që të anulojë përgjithmonë Winter House, rrjeti ka vendosur të vendosë në pauzë serialin. Ku e kemi dëgjuar këtë më parë? Tani nuk po e mbaj frymën se do t’i jepet një shans i dytë dhe nuk mund të them që fajësoj rrjetin pas sezonit të 3-të të tmerrshëm. Shumë emisione janë lënë pas dore pasi kanë humbur interesin nga shikuesit, dhe nuk jam mjaft e sigurt se çfarë do të përmirësonte vërtet një sezon 4.

Sezoni 1 i Winter House ishte gjithçka

Pika kryesore e Sezonit 1 ishte ndjenja familjare mes anëtarëve të kastit. Pa dyshim, sezoni 1 i Winter House ishte i lehtë dhe jashtëzakonisht i këndshëm për t’u parë, gjë që ishte pikërisht ajo që dëshironin shikuesit e Bravo nga një serial dimëror. Bravo e kishte goditur floririn e TV-së duke përzier aktorët e rraskapitur me aktivitetet dimërore. Kishte një trekëndësh dashurie, udhëtim me sajë në oborrin e shtëpisë dhe, natyrisht, festa me tematikë mahnitëse. Në festën e parë të Shtëpisë së Dimrit, grupi kishte përqafuar një temë të Pushimit të Pranverës, e cila përfshinte një piñata peshkaqen.

Fatkeqësisht, sezonet 2 dhe 3 nuk patën kurrë të njëjtin sukses. Edhe pse ende isha akorduar për të dy sezonet, m’u duk sikur shkëndija ishte shuar. Sezoni 2 kishte Lindsay dhe Carl duke vizituar si mik, gjë që ishte e çuditshme. Sezoni 3 vendosi një grup bravolebrësh në një shtëpi pothuajse si Big Brother, por askush nuk u lidh sepse nuk e njihnin njëri-tjetrin, si dhe në sezonin 1. Sinqerisht, ishte e mërzitshme.

Martesat dhe ndarjet e shkatërruan atë

Zot, më pëlqeu një Lindsay dhe Kyle beqare. Të dy ishin rrëmujë të nxehtë, por kur u përfshinë në marrëdhëniet e tyre përkatëse, u mërzitën. Ndarja e Lindsay dhe Carl do të thoshte se ata nuk do të shfaqeshin në sezonin 3 të Winter House. Sezoni 3 përfshinte Tom Schwartz-in që vjen pas pasojave të Scandoval. Mendova se do të kishte një histori me Katie Flood, por përsëri, Keni që do të ishte thjesht nuk mund ta tërhiqte këmbëzën.

Kory Kefer u tregoi fansave se sa keq sillen disa burra, e njëjta gjë vlen edhe për Malia White. Romancat e lulëzuara në dy sezonet e fundit thjesht u ndjenë të pakëndshme. Nuk do të kisha qenë kurrë kaq i lumtur të më kujtonin se nuk isha më në pishinën e takimeve me këta të çuditshëm. Thjesht doja të shihja dikë që t’i bënte dikujt tjetër një sanduiç ose t’i bënte pyetje një gruaje se pse kishte veshur një jakë të Steve Jobs në pishinë. Më mungojnë ditët e mira të vjetra, apo jo?

Winter House Sezoni 3 Was A Hail Mary

Nuk mund ta mohosh: Sezoni 3 i Winter House ishte i mërzitshëm. Ndihej shumë sikur të gjithëve iu tha: ‘Detyra jote është të lidhesh me dikë, këdo, ose të paktën të sillesh ashtu siç mund të bësh.’ Për mua personalisht, më duhej të shihja diçka pak më organike kur bëhej fjalë për një romancë shtëpie. E gjithë qëllimi i serisë origjinale ishte të tregonte një grup të vërtetë miqsh që hynin në një pjesë të shtëpisë.

I gjithë sezoni i kaluar ishte Bravo që vetëm tërhiqte disa rando nga e gjithë platforma e tyre dhe të krijonte një skenar në të cilin këta njerëz do të shkonin në pushime së bashku. E gjithë premisa e saj ishte qesharake pasi e bënte të gjithë të shfaqej më false. Një gogëllim i madh i trashë nga unë. Këtu do të jem i sinqertë. Arsyeja numër një arsyeja pse Winter House po ndërpritet është sepse Bravo humbi rrugën me serialin. Mund të shpresoj vetëm se do të kujdesem aq sa të përpiqem të rikthehem kur të vijë koha.