Historia 90-ditore e të fejuarit të Xhino dhe Jasmine është shumë e dyshimtë

Klea

Artikujt më ikonë në një të fejuar 90-ditor

Franshiza 90 Day Fiancé është e njohur për citimet e saj të shumta ikonike që fansat duan t'i referohen. Megjithatë, përdoruesi i Twitter-it “Anfisa's Red Bag” së fundmi postoi një temë duke vënë në dukje se ka edhe disa artikuj ikonë në ekskluzivitet. Fillimi pyeti fansat e tjerë se cilat “artefakte” nga ekskluziviteti do të vendosnin në muzeun e të fejuarit 90 Day, nëse do të kishte një të tillë. Këtu janë disa nga të preferuarat tona më poshtë. A ju kujtohen këto objekte ikonike?

Lidhësi i provave të Danielle

Menjëherë pasi Danielle Mullins dhe Mohamed Jbali u martuan, Mohamed u largua nga shteti i Danielle, Ohio, për t'u transferuar në Miami, duke thënë se nuk donte të martohej më me të. Danielle më pas udhëtoi për në Miami për t'i paraqitur Mohamedit një “provë” që Mohamedi nuk e kishte marrë seriozisht martesën e tyre.

Lidhësi dyshohet se përfshinte biseda me tekst që Mohamed kishte pasur me gra të tjera ndërsa ishte i martuar me Danielle. Kur Mohamed nuk donte të shikonte lidhësin, Danielle ia hodhi atë duke bërtitur “Ti je përdorues, Mohamed! Ti më përdore mua!” Edhe pse ky episod u transmetua pothuajse një dekadë më parë, fansat ende i referohen lidhësit në meme dhe postime, duke e bërë atë një nga artikujt më ikonë të ekskluzivitetit.

Çanta e kuqe e Anfisës me grimin e saj

Anfisa Arkhipchenko ishte famëkeqe në sezonin 4 të të fejuarit 90 ditë për të qenë materialiste dhe plotësisht toksike. Një nga skenat më të famshme të Anfisës ishte kur ajo i bërtiti partnerit të saj Jorge Nava, në dukje pa nxitje, që të më sillte çantën time të kuqe me grimin tim!

Prandaj, çanta e kuqe e Anfisës është kthyer në një nga artikujt më të famshëm të ekskluzivitetit. Disa njerëz kanë bërë edhe çanta grimi të kuqe me frazën për t'u shitur si mall jozyrtar.

The Promise Ring Tim “Repurposed”

Në 90 Day Fancé: Before The 90 Days Season 3, Tim Malcolm nga Karolina e Veriut bëri një udhëtim në Kolumbi për të takuar të dashurën e tij të atëhershme Jeniffer Tarazona. Gjatë gjithë udhëtimit, Tim nuk i jep Xheniferit aq dashuri sa ajo dëshiron, por kur ai do të largohet, ai i tregon asaj përkushtimin e tij duke i dhënë një unazë premtimi. Kur Jeniffer pyeti se ku e mori Tim unazën, ai zbuloi se e kishte blerë atë vite më parë, për ish-in e tij Veronica Rodriguez. Tim dhe Veronica nuk mbajtën një lidhje romantike, por mbetën miq shumë të ngushtë pas ndarjes së tyre dhe u bënë prindër vajzën e Veronica, Chloe.

Ishte ideja e Veronikës që Tim t'ia jepte unazën Jeniffer-it pasi ai kishte shpenzuar para për të dhe nuk ishte në përdorim. Jeniffer tashmë nuk e donte lidhjen e ngushtë të Tim dhe Veronica (askush nuk e pëlqen), kështu që unaza e ripërdorur ishte shumë shqetësuese për të. Paralajmërimi i spoilerit, Tim dhe Jeniffer nuk funksionuan, por unaza e ripërdorur mbetet një nga artikujt më ikonë në ekskluzivitet.

Përkthyesi i Deavan

Në 90 Day Fiance: The Other Way, gruaja nga Utah, Deavan Clegg dhe burri nga Koreja e Jugut Jihoon Lee u përpoqën ta bënin lidhjen e tyre në distancë të funksiononte kur zbuluan se kishin një fëmijë rrugës. Megjithatë, largësia nuk ishte shqetësimi i tyre i vetëm. Jihoon nuk ishte i shkëlqyeshëm për të menaxhuar para dhe për të bërë plane, dhe as Deavan dhe as Jihoon nuk flisnin shumë mirë gjuhën e partnerit të tyre.

Për fat të mirë, Deavan kishte një pajisje përkthimi për t'i ndihmuar ata në bisedat e tyre! Megjithatë, nuk ishte një përkthyes i shkëlqyeshëm dhe shpesh çoi në keqkomunikim. Për shembull, në këtë video, Deavan i thotë Jihoon se ajo nuk e kupton pse ai vendosi para në llogarinë e kursimeve të nënës së tij në vend që t'i përdorte për të ndihmuar Deavan menjëherë pasi ajo lindi djalin e tyre, Taeyang.

Para përkthyesit, Jihoon thotë se i vendosi paratë në llogarinë e nënës së tij, sepse kishte frikë të bënte më shumë gabime parash. Ai thotë se nuk do të harxhojë më para. Megjithatë, përkthyesi njofton gabimisht se Jihoon në vend të kësaj tha “Unë do të bëj një gabim tjetër dhe do t'i shpërdoroj ato para përsëri”. Fansat e të fejuarit të 90 ditëve u argëtuan nga përkthyesi i keq gjatë gjithë segmenteve të këtij çifti.

Kapela e Xhinos

Që kur Gino Palazzolo dhe Jasmine Pineda u shfaqën për herë të parë në ekranet e shikuesve të 90 Day Fiancé, Gino ka refuzuar të heqë kapelen. Këmbëngulja e Xhinos për të veshur kapelën e tij u bë një litar gjatë gjithë serialit. Në një debat mes Xhinos dhe Jasmines, gruaja panameze i goditi kapelen Xhinos nga koka.

Për kënaqësinë e madhe të shikuesve, Gino kishte gati një kapele rezervë në çantën e shpinës, të cilën e nxori menjëherë për të mbuluar kokën. Reality TV ari! E vetmja herë tjetër kur shikuesit shohin kokën e Xhinos është kur Xhino me dëshirë heq kapelën e tij për një foto dasme kur ai dhe Jasmine më në fund martohen.