Arsyet pse Southern Charm's Shep dhe Taylor mund të funksionojnë akoma

Klea

Arsyet pse Southern Charm’s Shep dhe Taylor mund të funksionojnë akoma

Sharmi jugor yjet Shep Rose dhe Taylor Ann Green fillimisht nisën lidhjet në vitin 2020 dhe pavarësisht nëse dashuria e tyre lulëzoi për shkak të pandemisë apo jo, çifti dukej se ishte i mbërthyer me njëri-tjetrin, të paktën përmes bllokimeve të shumta. Dyshja ishin vaj dhe ujë, me Shep që ishte shumë i ngecur në rrugët e tij dhe Taylor thjesht përpiqej të pastronte rrëmujën e playboy-t. Mjerisht, Shep nuk mundi ta mbante atë në pantallona dhe çifti u nda në gusht 2022.

Sezoni më i ri tregon Shep dhe Taylor duke u përpjekur të lundrojnë në rrethin e miqve të tyre si një çift i ndarë. Shumica do të argumentonin se me të vërtetë nuk duhet të jeni miq me një ish, por këta të dy po përpiqen ta bëjnë atë të funksionojë, duke përfshirë pjesëmarrjen në të njëjtat festa dhe takimet me këlyshët.

Taylor ka ende ndjenja për Shep

Një mace e verbër mund të kuptojë se Taylor ka ende shumë ndjenja për të dashurin e saj të vjetër, edhe pse ai është një kontradiktë në ecje. Sezoni më i ri i “Southern Charm” ka treguar se Taylor me të vërtetë humbet qetësinë e saj pothuajse sa herë që është pranë ish-it të saj. Sasia e pasionit/urrejtjes nxjerr në pah prirjen se ndjenjat e Taylor janë ende të thella për Shepin e ushqyer me lugë argjendi. Mendoj se Taylor ka ende sy vetëm për ish-in e saj.

Shumë djem të tjerë janë përpjekur ta godasin, duke përfshirë të sapolindurin JT Thomas. Megjithatë, Taylor duket se i ka veshë blinda kujtdo që tregon ndonjë interes romantik. Kjo është një shenjë e shkëlqyeshme që çifti mund të rikthehet së bashku nëse Shep gjithashtu fillon të mbante syzet e tij rozë. Nëse të dy mund t’i kalojnë problemet e tyre, mund të ketë një pajtim të mundshëm.

Shep Sticks up për Taylor

Taylor do të mbajë qartë një vend të veçantë në zemrën e Shepit. Kur bota u rrëzua mbi Taylor pasi miqtë e kundërshtuan atë për dërgimin e një selfie nudo, Shep ishte ai që u përpoq të mblidhte trupat në mbështetje të bjondes. Ndërsa fliste për Us Weekly gjatë BravoCon 2023, Shep zbuloi, “Unë e solla atë në këtë botë të realitetit televiziv. E çova në vende gjeografike që nuk kishte qenë kurrë më parë. Jam shumë krenare dhe e lumtur që arrita ta bëj këtë, dhe kjo më dha shumë gëzim, dhe ajo më dha shumë gëzim.”

43-vjeçari shkoi aq larg sa pretendoi se ndarja ishte si të “hedhësh dikë në fund ose në një lumë që lëviz me shpejtësi. Dhe unë mendoj se ajo kishte vështirësi të gjente një trap dhe gjërat u përkeqësuan e më keq. Unë me të vërtetë kam ndjerë për të dhe do të vazhdoj të qëndroj për të në çdo kohë të vjetër.” Shep gjithashtu kohët e fundit u ngrit në mbrojtje të Taylor-it, duke i kërkuar Whitney Sudler Smith të ishte i durueshëm me shoqen e tyre. Nuk është pikërisht materiali i armaturës me shkëlqim, por është një hap i madh përpara për Shep.

Shep ende dëshiron të jetë miq

Është pak e vështirë të thuash nëse Taylor mund ta kapërcejë ndonjëherë të kaluarën mashtruese të Shep-it, por nëse ajo mund të kapërcejë xhelozinë e saj, mendoj se ata kanë ende një miqësi të fortë që do t’i ndihmonte ata të rindërtonin romancën e tyre. Ish-çiftit do t’i duhej të punonin shumë, duke përfshirë Taylor që turpërohej para miqve të tyre dhe pretendonte se Shep i trajtoi tmerrësisht prindërit e tij gjatë ribashkimit. Sidoqoftë, Shep ndau në sezonin e fundit se donte të qëndronte mik me Taylor edhe nëse ishte egoiste.

Puthja e Bandit Godet Përsëri

Episodi 9 tregoi Shep dhe Taylor duke ndarë të njëjtin shtrat. Shikuesit tashmë ishin të habitur, por ishte edhe më tronditëse të dëgjoje Shep-in e quajti ish-in e tij “banditi i puthjes”. Të dy dukeshin komod me murin e tyre të jastëkëve mes tyre, por ishte e qartë se kishte ende një tension seksual.

Nëse dy yjet e Bravo-s do të donin t’i jepnin një tjetër mundësi marrëdhënies së tyre, shumëçka do të duhej të ndryshonte. Taylor nuk mund të thërriste Shep, dhe megjithëse është një standard i dyfishtë, kështu funksionon Jugu. Shep sinqerisht do të duhej të shtrëngohej dhe të ecte në këmbë. Ai shpesh ka folur se dëshiron të vendoset dhe të ketë familjen e tij, por nuk bën asnjë përpjekje për ta bërë këtë. Me një sasi të madhe këshillimi, ekziston mundësia më e vogël që të dy të kenë lumturinë e tyre ndonjëherë.