Arsyet pse Meri Brown mund të mos jetë i besueshëm

Klea

Arsyet pse Meri Brown mund të mos jetë i besueshëm

Meri Brown prej disa kohësh është varur në lëkurën e dhëmbëve. Është bërë me dhimbje e qartë se Kody Brown nuk ka qenë i dashuruar me të për një kohë të gjatë, por Meri vazhdon të mbajë shpresën se ata do të pajtohen. Kur familja Brown u shfaq për herë të parë Gratë Motra, Meri bëri të pamundurën për t’u parë si gruaja perfekte, por fansat shpejt mundën të shihnin pas fasadës së saj dhe të kuptonin se ajo nuk është saktësisht personi më i mirë që ekziston. Ka disa arsye pse shikuesit mendojnë se Meri Brown mund të mos jetë i besueshëm,

Biznesi i Skemës Piramidale

Do të ishte jashtëzakonisht e vështirë t’i besohej dikujt që e siguronte jetesën duke fituar para duke nxitur një skemë piramidale. Meri aktualisht punon për LuLaRoe. Megjithatë, kompania e veshjeve tani merr shumë kritika pas publikimit të dokumentacionit LuLaRich. Dokumentarët e hodhën LuLaRoe në një dritë negative dhe treguan praktikat e saj të këqija të brendshme. LuLaRoe duhej të paguante 4.8 milionë dollarë në një padi për skemat piramidale, një tregues i fortë i biznesit të dyshimtë.

Ashtu si stili i jetesës së Browns, LuLaRoe është quajtur si kulti dhe kompania shpesh kritikohej për nxitjen e rreme të një stili jetese vajzash-shefe. Siç e panë fansat në një episod të fundit, Meri është ende shumë e përfshirë me kompaninë dhe që atëherë ka zhvendosur operacionet e saj në Utah. Nëse një grua mund ta shtyjë në mënyrë aktive këtë axhendë negative, kjo vetëm sa provon se Meri është si një shitës makinash të përdorura.

Meri Mashtroi Kodin

Ne nuk e fajësojmë saktësisht Merin që u largua nga martesa e saj. Në fund të fundit, ajo ishte e martuar me një egoist. Por fakti është se ajo theu një besëlidhje të veçantë. Meri ndihej aq larg nga familja e saj pluraliste sa zgjodhi të gjente vëmendjen diku tjetër në krahët virtualë të atij që doli të ishte një mustak.

Meri ndau foto seksi të saj në një vaskë me një banane dhe madje kishte biseda telefonike flirte. Ajo e la aferën të vazhdonte për muaj të tërë dhe të vërtetën ia zbuloi familjes vetëm kur u shantazhua. Jo saktësisht Nënë Tereza këtu.

Postimet skicuese të Merit në mediat sociale

Për më shumë se një vit, Meri ka ndarë disa postime të dyshimta në rrjetet sociale që e kanë treguar atë duke u përpjekur të kontrollojë narrativën. Disa postime e kanë treguar atë duke mbajtur një libër, duke pretenduar se kishte “më shumë në histori”.

Megjithatë, asnjë informacion i ri nuk është shfaqur. Meri nuk është heroina e historisë së saj siç përpiqet të portretizojë, por më tepër një kukull për Kody.

Në fund të fundit, Meri dhe Robyn nuk mund të jenë afër

Për shumë sezone, Meri dhe Robyn Brown kanë paraqitur një front të bashkuar që mund të jetë një fasadë përsëri. Në një rrëfim të grave motra, Meri shpjegoi kohët e fundit se as Robyn dhe as Kody nuk e kishin ftuar për të dielën e Pashkëve. Kjo duket se bie ndesh me atë që dy femrat portretizuan në serial. Robyn ka kaluar orë të tëra duke qarë për faktin se ajo do Meri pranë, por ajo nuk e ftoi atë në një festë të shenjtë. Diçka nuk shtohet.

Robyn është mbretëresha e kukullave dhe do të kishte kuptim pse Meri do të përpiqej të shoqërohej me nënën e pesë fëmijëve; Meri mendoi se kjo do ta afronte me Kody. Megjithatë, ky plan dështoi pasi babai i 18-vjeçëve nuk dëshiron të bëjë asgjë me gruan e tij të parë dhe po përpiqet në mënyrë aktive ta largojë atë.

Meri nuk mundi të krijonte një miqësi me Janelle ose Christine

Të jetosh 25 vjet të jetës me gra të tjera që janë bashkëshorte të burrit nuk mund të jetë e lehtë. Por duket se Merit shpesh i pëlqente të luante viktimën dhe të mbante veten në vend që të përpiqej të bënte miqësi me yjet e saj Sister Wives. Të dy Janelle Brown dhe Christine Brown duken si zonja të lehta për t’u marrë vesh. Tani, nuk jam aq naiv sa të besoj se këto gra ishin shumë të mira gjatë gjithë kohës. Dua të them, ata kishin të njëjtin burrë; duhej të kishte një apo dy incidente.

Thotë shumë fakti që si Janelle ashtu edhe Christine janë shprehur se nuk duan të kenë të bëjnë me Merin që nga largimi nga familja poligamiste. Fansat kanë dëgjuar tregime interesante të Merit që u bërtiste fëmijëve dhe u jepte dënime të rënda kur ata ishin më të vegjël, dhe duket sikur ka ende çështje të pazgjidhura. Meri thjesht nuk më duket si dikush që do të doja t’i tregoja sekretet e mia, sepse ekziston një mundësi e madhe që ajo të përdorte fjalët e mia kundër meje.