Arsyet pse martesa e Lauren Manzo nuk funksionoi

Klea

Arsyet pse martesa e Lauren Manzo nuk funksionoi

Edhe pse Lauren Manzo nuk ka qenë në ekranin e vogël për më shumë se shtatë vjet, fansat e Amvise të vërteta të Nju Xhersit ende ka vazhduar me jetën e saj. Menjëherë pas largimit nga ekskluziviteti, ajo u martua me Vito Scalia dhe të dy patën një vajzë. Këtë javë u publikua lajmi se të dy kanë bërë kërkesë për divorc pas tetë vitesh martesë. Lauren dhe Vito filluan të takoheshin në vitin 2009 dhe ndanë dasmën në Manzo’d me Fëmijët në vitin 2015. Pra, çfarë çoi përfundimisht në fundin e martesës së Lauren Manzo?

Teoria e Parë – Lauren humbi peshë

Në dokumentet, Vito pretendoi se “është e dukshme që martesa duhet të zgjidhet [because] nuk ka asnjë perspektivë të arsyeshme pajtimi.” Ky shpjegim për divorcin mund të thotë fjalë për fjalë çdo gjë. Humbja ekstreme në peshë e Lauren është një ndryshim i madh në jetën e çiftit. Për vite me radhë, ndjekësit e panë teksa ajo luftonte me peshën e saj. Edhe pse familja e saj e mbështeti, Lauren së fundmi zbuloi se ajo përdori Mounjaro për të filluar humbjen e peshës.

Vito e ka pëlqyer gjithmonë Lauren për atë që ishte, dhe është e mundur që tema e peshës është bërë një obsesion për Lauren. Ish-ylli i televizionit vendosi gjithashtu të mos konsumojë grurë dhe qumësht, gjë që mund të ishte një flamur i madh i kuq për restorantin dhe adhuruesin e ushqimit, Vito. Lauren vuri në dukje se që kur ishte 20 vjeç, ajo kishte luftuar me imazhin e saj dhe ndau se kjo madje shkaktoi që shëndeti i saj mendor të vuante. E gjithë kjo mund të ishte shumë për Viton.

Teoria e dytë – Manzos janë mbizotërues

Nuk ka asnjë argument që Caroline Manzo është një pulë nënë për tre fëmijët e saj. Gjatë kohës së saj në Real Housewives të Nju Xhersit, momentet e saj të dashura dhe të buta ishin të dashura, por ndërsa fëmijët u rritën, u ngritën pyetje nëse Caroline duhet të tërhiqej apo jo. Mediat sociale e kanë treguar Caroline shumë të përfshirë në jetën e fëmijëve dhe nipërve të saj, me shumë prej postimeve të përqendruara rreth mbesës së saj të parë.

Vito, i cili fillimisht ishte një mik i ngushtë i Albie Manzo, duhet të kishte qenë i vetëdijshëm për dinamikën e familjes Manzo. Megjithatë, ndërsa Lauren dhe Vito u bënë burrë e grua dhe prindër, ndërhyrja e vazhdueshme mund të kishte qenë e tepërt. Është e mundur që Vito-s sapo është ngopur me detyrimin për t’iu përgjigjur vjehrrave të tij dhe donte të ishte në krye të jetës së tij. Martesa e Lauren Manzo mund të kishte vuajtur drejtpërdrejt si rezultat i ndërhyrjes së nënës së saj.

Teoria Tre – Lauren dhe Vito janë ndarë për një kohë

Lauren nuk ka postuar shumë nga Vito për më shumë se gjashtë vjet në rrjetet e saj sociale. Edhe nëna e një fëmije e ka hequr Scalia-n nga profili i saj në Instagram dhe nuk është parë me unazën e martesës. Në një episod të mëparshëm gjatë sezonit 5 të Real Housewives of New Jersey, Caroline komentoi se vajza e saj nuk kishte dalë me askënd dhe askush nuk e pyeti për maturën e saj të vogël. Nëna krenare zbuloi se Albie përfundoi duke marrë motrën e tij në maturë – një goditje totale egoiste. Lauren dha përshtypjen se donte të kapte djalin e parë që tregoi interes.

Edhe pse Vito duket si një njeri shumë privat, nuk kaloi pa u vënë re nga fansat me sy shqiponjë që më 18 korrik 2016, Lauren postoi një reklamë Hello Fresh në vend të një postimi për përvjetorin e dytë dhe një reklamë Fab Fit Fun më 20 mars. në vend të një postimi për ditëlindjen e burrit. Ndonëse mund të ishte vërtet aq e thjeshtë sa ajo po fitonte një çek, ndoshta këto ishin shenja të vogla, delikate se gjithçka nuk ishte mirë në parajsë.

Lauren flet

Ndërsa ishte në Itali për dasmën e vëllait të saj Albie, Lauren foli shpejt për lajmin e divorcit. Ajo filloi duke thënë: “Deri tani, ju djema e keni parë lajmin që ka dalë. Thjesht doja t’ju njoftoja djema se ne jemi të gjithë mirë. Kjo është bërë për një kohë shumë të gjatë. Pjesa e fundit e procesit ishte depozitimi. Ishim në të njëjtën faqe. Kjo është diçka që kemi bërë së bashku.”

Lauren përfundoi videon e saj në Instagram duke thënë se ajo dhe Vito duan të ecin përpara në një mënyrë pozitive, duke ndarë: “Gjithçka që ka rëndësi për ne është që vajza jonë të jetë e lumtur dhe e shëndetshme. Privatësia e saj është e rëndësishme për ne.”