Arsyet pse BravoCon mund të marrë një pauzë në 2024

Klea

Arsyet pse BravoCon mund të marrë një pauzë në 2024

Tifozët këmbëngulës të Bravo-s janë grumbulluar atje BravoCon për tre vitet e fundit. Konventa ishte mënyra e Bravo-s për t'i vendosur personazhet e saj më të nxehtë televizivë në të njëjtën dhomë me shikuesit që i duan. Midis takimeve dhe përshëndetjeve të zakonshme, ka pasur pop-up-e ndërvepruese si dyqani sanduiçësh “Diçka rreth saj”. Luann de Lesseps ka pasur shfaqjet e saj në kabare. Kishte edhe një klasë gjimnastike Dorinda Medley. Pra, pse BravoCon po bën një pauzë për vitin 2024?

Ne e dimë se BravoCon 2025 do të ndodhë në Caesars Palace, Harrah's dhe Linq. Biletat ende nuk janë lëshuar dhe më shumë informacion do të jepet në një datë të mëvonshme.

Fansat aktualisht mund të regjistrohen për shikime speciale të fshehta të ngjarjes së ardhshme në Bravo Insider. Përvoja nuk ishte e lirë dhe ofroi paketa të shumta. Por nëse mund ta lëviznit atë për fundjavën, BravoCon ishte një kohë ferri. Sidoqoftë, rrjeti sapo zbuloi se BravoCon do të vihej në pauzë për vitin 2024, gjë që ngre pyetjen, pse?

BravoCon mund të kalojë në një orar dy-vjeçar

BravoCon është ende shumë fëmijë. Dhe nuk ka qenë për aq kohë sa disa konventa si San Diego Comic-Con, të cilat filluan në vitin 1970. Kështu, ka ende disa rregullime të mëdha që rrjeti mund të gjejë. A është e mundur të vendosësh BravoCon çdo vit? Duhet shumë punë dhe para. Midis nevojës për të përputhur oraret për shumicën e talenteve të tyre në transmetim, rrjeti gjithashtu duhet të zgjedhë një fundjavë specifike. Dhe krijoni udhëtime dhe akomodim për mysafirët. Që na çon në pikën tonë të radhës…

BravoCon është një ngjarje e shtrenjtë për të pritur

The Wrap vlerësoi se Bravo bëri 13.75 milionë dollarë për BravoCon 2023. Yjeve të Bravo paguhen të gjithë një tarifë paraqitjeje që përfshin gjithashtu udhëtimin, akomodimin dhe stilin. Imagjinoni që rrjeti të paguajë atë çdo vit për mbi 160 persona; çmimi shtohet. Zgjedhja për ta bërë BravoCon një ngjarje dyvjeçare do të rriste gjithashtu nivelin e emocionimit duke lejuar rrjetin të bashkojë ekskursione më të mëdha dhe më të mira. Gjithashtu na lejon fansat të kursejmë pak nga ngjarjet e vitit të kaluar.

A po fokusohet NBC në Lojërat Olimpike?

Kështu që unë e dua Bravon, por edhe Olimpiadën. Çdo katër vjet ne mund të bashkojmë më të mirët nga më të mirët në sport për të parë se kush do të triumfojë. NBC, kompania mëmë e Bravo, ka të drejtën televizive për Lojërat Olimpike Verore që nga viti 1988. Pra, është një punë mjaft e madhe.

Lojërat Paris 2024 fillojnë të premten, më 26 korrik 2024 dhe do të zgjasin deri të dielën, më 11 gusht 2024. Ka shumë kohë dhe përpjekje për përgatitjen. Kështu që nuk do të prisja që NBC të vendoste BravoCon si prioritet.

Testimi i formatit Watch Party nga Bravo

Pra, edhe pse fansat mund të duhet të presin deri në vitin 2025 për të arritur në BravoCon-in e ardhshëm, rrjeti na la një litar shpëtimi. Në njoftimin për shtyp të rrjetit, ata ndanë se do të lansojnë Watch Party nga Bravo. Dhe jo, nuk është vetëm një festë virtuale e orës siç bëjnë shumica e kompanive të tjera. Kjo është një ngjarje personalisht.

Formati i ri do të nisë në pranverë në qytetin e Nju Jorkut dhe zonën e Los Anxhelosit. Fansat do të jenë në gjendje të shijojnë shfaqje paraprake dhe shikime ekskluzive të fshehta të disa prej shfaqjeve të tyre të preferuara. Gjithashtu u la të kuptohet se do të shfaqeshin disa fytyra të njohura.

Ndërsa ne nuk dimë shumë më shumë se kaq për momentin, detaje shtesë pritet të zbulohen në javët e ardhshme. Shikoni Shtëpinë Verore me West Wilson dhe The Real Housewives of New Jersey me Teresa Giudice? Po të lutem!