Tamar Braxton

Klea

Arsyeja e vërtetë pse i fejuari i Tamar Braxton, Jeremy ‘JR’ Robinson e la atë!

Arsyeja e vërtetë pse i fejuari i Tamar Braxton, Jeremy ‘JR’ Robinson e la atë!

Tamar Braxton’s i fejuari, konkurrent i “Queens Court”, Jeremy “JR” Robinson, ka anuluar fejesën e tyre. Ai njoftoi ndarjen të hënën, duke theksuar se dyshja do të “bëhen miq dhe familje për jetën”, ndërsa mohoi se ai e kishte tradhtuar këngëtaren.

Tamar Braxton

Tamar dhe nuk jam më bashkë. E përfundova lidhjen për t’u fokusuar në rikthimin e energjisë pozitive dhe të qenurit një person më i mirë”, shkroi ai në Instagram Story.

“Çfarë ndodhi dhe pse – ky është vendi ynë privat. Jo, nuk kam mashtruar kurrë. Jo, nuk isha aty kur ajo ishte tek nënat e saj [sic] vendi kur makina e saj u grabit.”

Tamar Braxton

Avokati vuri në dukje se ai “kurrë nuk u interesua për famën”, duke pretenduar se ai hodhi poshtë ofertat për t’u paraqitur në reality show “Pallua” “disa herë” përpara se të pranonte përfundimisht.

“Rashë në dashuri dhe nuk mbaroi ashtu siç doja, kështu që dua të shërohem”, ka shkruar ai. “Tamar dhe unë do të jem gjithmonë miq dhe familje për jetën. Faleminderit që keni respektuar privatësinë tonë.”

Tamar Braxton

Jeremy ia shtroi pyetjen Tamar gjatë episodit final të marsit “Queens Court”.

“Nuk mund ta besoj se gjeta atë që kërkoja”, tha artisti 46-vjeçar në atë kohë.

Menjëherë pasi u publikua lajmi i fejesës, një nga nënat e e Jeremy-t fëmijët e akuzuar Tamar të krijimit të “asgjë përveç kaosit”.

Tamar Braxton

“Djali im nuk do të thotë “gjithçka” për të dhe ajo nuk ka falënderuar Zotin për mua dhe me të vërtetë, asnjë nga nënat e tij të vogla”, ka shkruar Anaston Jeni në rrjetet sociale, duke akuzuar. Tamar të thënies “Gjëra poshtëruese, mosrespektuese dhe të egra” për mënyrën se si ajo ishte bashkëprindërore me të Robinson.

Tamar Braxton

Ajo pretendoi se e Tamarës sjellja e kishte bërë që ish-i i saj “të humbiste vizitat në fundjavë dhe ditëlindje”. Jeni shtoi se “Vlerat e familjes Braxton” alum nuk ishte “në asnjë mënyrë një bonus apo një mama” për djalin 2-vjeçar të ish-çiftit, Asher.

“Unë jam mirë me njerëzit që ndajnë versionin e tyre të historisë që kanë krijuar për veten e tyre në mediat sociale + televizion, por ajo që ne nuk do të vazhdojmë të bëjmë është të përfshijmë djalin që rrit unë në shakatë e dikujt tjetër,” shkroi ajo.

Tamar Braxton

Avokati i lëndimeve personale e mbrojti këngëtaren pasi mamaja e tij e vogël postoi fjalën e saj.

“@TamarBraxton ka qenë gjithmonë një nënë e mrekullueshme dhe i ka llastuar fëmijët e mi me dashuri!” Jeremy ka shkruar në Instagram Stories.

Ai vazhdoi – “Fjala e nënës për fëmijët e mi është vënë në sy të publikut për shkakun tim dhe kjo është e padrejtë për ta.”

“Ata kanë qenë aspak të mahnitshëm për fëmijët e mi. Ndonjëherë një dallim mendimi pa bisedë për të pastruar moskomunikimin krijon një cikël të keq,” shtoi ai.

Tamar Braxton

Robinsoni cili ndan pesë fëmijë me katër gra të ndryshme, i përfundoi fjalët e tij, duke përfunduar: “Unë dua që të gjithë të jenë paqësorë dhe do të bëj çmos për ta nxitur atë.”

Para lidhjes së saj me Jeremy, Tamar ishte i lidhur në mënyrë romantike me sipërmarrësin David Adefeso. Dyshja u ndanë në vitin 2020 pas dy vitesh lidhje.

Tamar Braxton

Një burim i afërt me situatën shpjegoi për All About The Tea:

“Vendimi për t’i dhënë fund fejesës nuk u mor lehtë Jeremy. Por të merresh me dikë që shfaqte prirje narcisiste, shpesh niste debate dhe kishte një prirje për të përshkallëzuar mosmarrëveshjet e vogla në argumente të plota, u bë shumë dërrmuese për të.

Burimi shtoi, “Përveç këtyre modeleve të sjelljes, e Tamarës Çrregullimi bipolar, megjithëse nuk është arsyeja kryesore, përforcoi disa nga dinamikat sfiduese. Jeremy ndihej vazhdimisht i kulluar dhe besonte se një partneritet i përjetshëm me një person të tillë do të ishte i paqëndrueshëm.”