Ariana Madix pranon "Shumë ambicioze" dhe "Easily overwhlemed"

Klea

Ariana Madix pranon “Shumë ambicioze” dhe “Easily overwhlemed”

Ngjarjet e vitit të kaluar kanë përballuar Ariana Madix një seri mundësish që me sa duket u bënë të saj brenda natës pasi ish i dashuri i saj, Tom Sandoval, u kap duke tradhtuar me Rachel Leviss.

Ariana u rendit në tre të parat në Dancing with the Stars dhe pati një garë si Roxie Hart e Çikagos në Broadway. Ka pasur përkrahje dhe bashkëpunime. Ylli i Vanderpump Rules ka qenë më i kërkuar se kurrë, dhe me këtë vjen një bisedë e tërë se si ajo e menaxhon orarin dhe stresin e saj.

Ariana tregon se si i përballon “momentet e tensionuara të xhirimeve”

Ariana ka dhënë një intervistë ekskluzive për Elite Daily për aftësitë e saj në menaxhimin e kohës. Ajo gjithashtu tregoi personin e saj të preferuar me të cilin kontakton kur heqja e stresit është një domosdoshmëri. Dhe nuk është vetëm i dashuri i saj në distanca të gjata, Daniel Wai.

“Unë jam dikush që jam edhe tepër ambicioz dhe gjithashtu shumë lehtë i mbingarkuar”, zbuloi Ariana.

Ajo shpjegoi, “Unë bëj një listë prioritetesh – si, cila është gjëja më e rëndësishme? Ndonjëherë gjërat që nuk janë aq të ngutshme lihen anash.”

Ariana u pyet se si e ruan qetësinë e saj “gjatë momenteve të tensionuara të xhirimeve”, veçanërisht kur ish-i dashuri i saj po bën sparring me të.

“E kam zakon të shkëputem. Kur njerëzit flasin për përgjigjet e stresit si lufta-fluturimi-ngrirja.” ajo tha. “Unë jam frigorifer. Kështu që nganjëherë mund të dukem shumë i qetë ose i pashqetësuar, me të vërtetë po shkëputem qëllimisht. Unë jam duke menduar për diçka tjetër. Nëse e lejoj veten të ndjej të gjitha ndjenjat në atë moment, mund të mos jetë diçka nga e cila mund të kthehem mendërisht.”

Ariana donte ta bënte të qartë se nuk është një përgjigje “e shëndetshme”, është thjesht një shpjegim i përgjigjes së saj ndaj stresit.

“Unë nuk po jap këshilla. Kjo është thjesht diçka që ndodh,” sqaroi ajo.

Danieli e qetëson atë

Kur publikimi i kërkoi Arianës të tregonte “personin e saj për të thirrur” pas një dite të gjatë.

“Një nga miqtë e mi më të mirë, Brad, ka qëndruar me mua në Nju Jork. Pra, kur të kthehem në shtëpi, Brad është atje dhe ne do të tregojmë gjëra, “u përgjigj ajo.

“Ose i dashuri im, Dan”, shtoi Ariana. “Ai është një forcë shumë qetësuese, kështu që është një energji ndryshe. Është disi si, 'A dua t'i drejtohem dikujt që do të më ndihmojë vërtet ta kaloj këtë? Apo dua t'i shpreh dikujt që do ta marrë?'”

Ariana sigurisht kishte nevojë për Dan dhe Brad gjatë xhirimeve të sezonit aktual të Vanderpump Rules. Ajo ka pasur konfrontime të shumta me ish-të dashurin e saj, si dhe ka qëndruar përballë yjeve si Scheana Shay dhe Lala Kent që duan të rikthejnë Sandoval në grup.

Kapni Vanderpump Rules të martën në 8/7c në Bravo.