Ariana Madix

Klea

Ariana Madix padit Tom Sandoval për të detyruar shitjen e shtëpisë së tyre në LA!

Ariana Madix padit Tom Sandoval për të detyruar shitjen e shtëpisë së tyre në LA

Ariana Madix po kërkon ndërhyrje ligjore për të siguruar shitjen e shtëpisë në Los Angeles që ndan me ish të dashurin e saj Tom Sandoval. Sipas dokumenteve gjyqësore të siguruara nga TMZ, mosmarrëveshja e çiftit për fatin e pronës që ata zotërojnë bashkërisht, pavarësisht ndarjes në mars të 2023.

Ariana Madix

Ariana Madix38 vjeç, po mbron një shitje me urdhër të gjykatës, e njohur si “ndarje me shitje”, ku shtëpia, e blerë së bashku në 2019 për 2 milionë dollarë, do të shitej dhe të ardhurat do të ndaheshin mes tyre.

Ariana Madix

Për më tepër, ajo po kërkon një “shpërndarje të barabartë të të ardhurave nga shitja”, e cila do të mbulonte pagesën e borxheve të siguruara nga prona, kostot e ndarjes, tarifat e avokatëve dhe shpenzimet e titullit.

Ariana Madix

Dokumentet parashikojnë, Ariana Madix kundërshton një marrëveshje “ndarje në natyrë”, e cila do të ruante pronësinë e përbashkët dhe do t’i lejonte secilës palë t’i shesë pjesën e saj një pale të tretë.

Shtëpia e Ariana Madix

Aktiv Scheana Shay’s podcast “Scheananigans”, Ariana Madix diskutuan të jetuarit në shtëpinë me pesë dhoma gjumi, pesë banjo e gjysmë me Sandoval, 40, pas ndarjes. Pavarësisht marrëveshjes jokonvencionale, ajo u shpreh se ndihej më pak e shqetësuar tani sesa kur ishin bashkë, pasi nuk shqetësohet më për ardhjet e Sandovalit në orët e vona të natës. “Unë fle shumë më lehtë gjatë natës duke mos dhënë af – për atë se kur ai do të hyjë në atë derë. … Po, ne jemi në të njëjtën shtëpi, por nuk duhet të mendoj, ‘Ai po vjen në dhomën time të gjumit’ – sepse ai nuk është,” shpjegoi ajo. “Unë fle me derën time të mbyllur, për çdo rast.”

Ariana Madix

Ndarja në mars 2023 doli në dritë më pas Madix Zbuluar Sandoval’s Lidhja e fshehtë me ish-mikun dhe kolegun e saj, Raquel Leviss.

Madixe vendosur të performojë si Roxie Hart në Çikago në Broadway në janar, ka ndarë publikisht qëllimin e saj për të shitur shtëpinë dhe për të filluar përsëri.

Ariana Madix

Në fillim të dhjetorit, Madix u shfaq në Jetoni me Kelly dhe Ryan38-vjeçarja e famshme e televizionit realitet zbuloi me emocione qëndrimin e saj të ardhshëm si Roxie Hart në shfaqjen në Broadway “Chicago” për një fejesë të kufizuar.

Duke shprehur gëzimin e saj, ajo ndau me mikpritësit: “Është vetëm ëndrra më e madhe e realizuar. Nuk mund të besoj se kjo është jeta reale. Unë do të qaj.” Ajo gjithashtu u thellua në sfondin e saj në teatrin muzikor dhe performancën gjatë bisedës.

Ariana Madix

Madix, një e diplomuar në teatrin e Kolegjit Flagler, fillimisht u zhvendos në New York City me ambiciet e Broadway, duke sjellë së bashku sfondin e saj të gjerë të kërcimit. Udhëtimi i saj e çoi atë në restorantet e Lisa Vanderpump, duke hapur përfundimisht rrugën e saj në universin Bravo me një rol në “Rregullat e Vanderpump”.

Ariana Madix

Madix u bë një pikë qendrore e një skandali të madh dhe fitoi simpati të gjerë pasi doli se i dashuri i saj prej nëntë vitesh, Tom Sandovalkishte një lidhje me shoqen e saj më të mirë Raquel Leviss. Pas ndarjes, Madix shfrytëzoi dukshmërinë e saj në rritje për të zgjeruar karrierën e saj, duke u futur në sipërmarrje dhe duke ndjekur mundësi më të rëndësishme.

Ariana Madix

Në korrik, ajo u shpall si një konkurrente e famshme për sezonin 32 të “Dancing With The Stars” (DWTS). Aftësitë e saj të shkëlqyera të performancës dhe historia personale bindëse dhe e mirëpublikuar shpejt e vendosën atë si një pretendente kryesore, duke siguruar përfundimisht një vend të tretë pas Xochitl dhe Jason Mraz.

Ariana Madix

Madix do të luajë në “Chicago”, shfaqjen më të gjatë në Broadway, për një angazhim tetë-javor në Teatrin Ambassador në NYC. Shfaqjet e saj do të fillojnë më 29 janar 2024 dhe do të përfundojnë më 24 mars.

Sezoni i 11-të i Rregullat e Vanderpompës do të shfaqet premierë më 30 janar 2024, në orën 20:00 ET në Bravo, duke ofruar episode javore me opsionin për transmetimin e ditës tjetër në Peacock. Traileri i sezonit ngacmon dramën e vazhdueshme të #Scandoval, duke theksuar veçanërisht vazhdimin e bashkëjetesës së ish-ëve Skandoval dhe Madix.

Ndër anëtarët e konfirmuar të kastit që kthehen në shfaqje janë Lisa Vanderpump, James Kennedy, Katie Maloney, Lala Kent, Scheana Shay, dhe Tom Schwartz. e James e dashura, Aleja Lewberdhe e Scheana-s burri, Brock Daviesgjithashtu do të kthehet.