Ariana Madix konfirmon thashethemet skandaloze të 'Jamie'

Klea

Ariana Madix konfirmon thashethemet skandaloze të ‘Jamie’

Në vitin 2017, ylli i Vanderpump Rules Ariana Madix po planifikonte të shkruante librin e saj të koktejit. Por i dashuri i saj në atë kohë, Tom Sandoval, arriti ta bindë atë se duhet të jetë pjesë e projektit. Pra, ata bashkë-autor të librit së bashku.

Pasi Sandoval e tradhtoi Arianën për muaj me shoqen e saj Rachel Leviss, ajo derdh disa tekila për marrëdhënien e tyre dhe Scandoval. Dhe ajo po e bën këtë në librin e saj, Single AF Cocktails: Drinks for Bad B*tches, i cili do të jetë i disponueshëm më 5 dhjetor.

Kush është Xhemi? Sandoval përdori një emër të koduar për Rachel në telefonin e tij gjatë Scandoval

(Foto nga: Ralph Bavaro/Bravo)

Sipas PEOPLE, Ariana konfirmoi një thashetheme në librin e saj të ri për Sandoval dhe emrin e tij sekret për Rachel. Ajo shkroi se ai ishte “aq i përkushtuar ndaj kësaj jete të dyfishtë sa që përdori ‘Jamie’ si një emër të koduar për të në telefonin e tij”.

Ariana tregoi se një nga momentet kyçe të lidhjes së saj me Sandoval ndodhi në vitin 2013 kur babai i saj vdiq papritur. Ai pësoi një atak në zemër. Dhe Sandoval ishte aty për të si mik dhe e mbështeti.

Por zgjedhja e tij e emrit “Xhemi” ishte fyese për Arianën. “Pjesa më e keqe është se babai im quhej James, u preftë në paqe. Imagjinoni të shihni një pamje të një teksti në të cilin ai i tregon një miku sesi ‘e çoi Xhemi në klubin milje të lartë’”, ka shkruar Ariana. “Që ai të përdorte emrin e babait tim për të ishte një nivel mosrespektimi që nuk e kuptoja se ishte e mundur.” Ick!

Më pas, Ariana u tha PEOPLE se përse ishte e rëndësishme shtimi i kujtimeve të tilla “të cenueshme” në librin e saj. “Shumica e jetës sime është jashtë kamerave, kështu që, mendoj, është diçka që njerëzit nuk do ta shohin kurrë,” tha ajo. Ylli i VPR shpjegoi pse përfshirja e mashtrimit djallëzor të Sandoval ishte vendimtare. “Ne po flasim 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë, 30, 31 ditë në muaj çdo ditë, çdo ditë, nga momenti në moment, gënjeshtra, mashtrime, ndezje gazi dhe trajtim të tmerrshëm.”

Ariana shtoi: “Ka kaq shumë gjëra të tilla dhe definitivisht nuk ka vend në librin e koktejit për t’i shkruar të gjitha.” Në librin e saj, ju mund të shikoni nën “Jamie” për recetën e saj “A Dirty as Hell Martini”. E frymëzuar, natyrisht, nga ish-i i saj i pistë.

Vanderpump Rules rikthehet në Bravo për sezonin 11 në janar 2024.