Ariana Madix flet për marrëdhënien 'qetësuese' me Daniel Wai

Klea

Ariana Madix flet për marrëdhënien ‘qetësuese’ me Daniel Wai

Fansat e Vanderpump Rules kanë dëgjuar Ariana Madix vërshon për të dashurin e saj, Daniel Wai, që nga pranvera. Dhe duket se bëhet gjithnjë e më mirë për çiftin dybregdetar. Ai është i vendosur në Nju Jork dhe punon si trajner personal. Ariana ka një shtëpi në Bregun Perëndimor dhe është gati të hapë një dyqan sanduiçësh me bashkë-yll, Katie Maloney.

Me siguri nuk ka njeri që nuk do ta mbështeste lumturinë e Arianës pas asaj që kaloi me Tom Sandoval. Ndaj është një lajm i lumtur që gjërat po shkojnë mirë mes zogjve të dashurisë. Bashkëthemeluesi i The Something About Her i dha një përditësim shoqes së saj Scheana Shay gjatë një episodi të fundit të podcast-it të saj.

Ariana nuk mund ta shohë veten duke u zhvendosur në Nju Jork

“Ai është një energji shumë tërheqëse, qetësuese, pozitive,” tha Ariana për Danielin gjatë episodit të së premtes të Scheananigans With Scheana Shay. “Ai është shumë i ngjashëm, gjithmonë përpiqet të ndihmojë me gjërat.”

Kjo është më shumë. Dhe vetëm për të dhënë një shembull, Ariana kujtoi një kohë kur Daniel ndërhyri për t’u kujdesur për të thirrur një kompani me karta krediti.

“Ai thotë, ‘Unë do t’i telefonoj ata. E di që dëshiron të bësh gjithçka vetë, por unë thjesht do të vazhdoj dhe do ta bëj’”, shpjegoi ajo.

Janë gjërat e vogla. Por sa i përket pamjes së madhe, Ariana ngacmoi se e ardhmja e saj dhe e Danielit “po shkon drejt gjërave që janë pozitive”.

Ajo shtoi, “Kështu që unë thjesht do të vazhdoj të bëj atë që më bën të lumtur dhe të shkoj në atë drejtim.”

“Ai është dikush që sjell shumë lumturi dhe me të vërtetë thjesht qetësuese, energji pozitive në jetën time, kështu që unë do ta mbaj pranë,” tha autori i koktejeve Single AF.

Scheana është gjithashtu një fanse e Danielit dhe sugjeroi se energjia e tij është shumë emocionuese.

“Unë as që mund ta përfytyroj këtë djalë në një humor të keq ndonjëherë,” tha Scheana. “Ai është vetëm ai person ku ju mendoni: “A je gjithmonë i lumtur?” Sepse ai ka gjithmonë energjinë më të mirë, dëshiron të sigurohet që të gjithë të tjerët të kalojnë kohën më të mirë.”

Ndryshe nga 10 vitet e fundit me Sandoval, Scheana vuri re se Danieli dhe Ariana “shfaqin më të mirën nga njëri-tjetri”. Ajo shpërtheu mbi Danielin si një kontrast me “marrëdhëniet e kaluara” të Arianës.

Scheana vazhdoi: “Ju jeni me dikë për herë të parë – që unë personalisht e kam parë ndonjëherë – që ju mbështet, i cili është i lumtur t’ju ndihmojë dhe fuqizojë dhe gjithashtu ulet në ndenjësen e pasme dhe thjesht duke tundur ju lë të shkëlqeni.”

Ariana shikon drejt së ardhmes

Më në fund, ishte koha për të folur për të ardhmen. Në fund të fundit, është “një marrëdhënie në distancë” dhe sjell grupin e vet të sfidave.

“Është e vështirë të parashikosh, qoftë edhe vetëm nga pikëpamja e punës se çfarë do të ndodhë në vitin e ardhshëm apo më shumë”, zbuloi Ariana. “Do të më pëlqente nëse ai do të shpërngulej këtu, por ai ka lindur dhe është rritur në Nju Jork, kështu që mund të kuptoj se si do të ishte një rregullim i madh. Familja e tij është atje dhe unë nuk do të doja ta largoja.”

A do të thotë kjo që Ariana do të “kthehej në Nju Jork?” Epo, ylli i Vanderpump Rules nuk është entuziast për këtë ide. Sipas Ariana-s, “tingëllon – oh, Zot, shumë më e vështirë”.

Duket se, tani për tani, Danieli dhe Ariana po i mbajnë gjërat status quo.