Ariana Madix duke marrë terapi fizike për dëmtimin e këmbës DWTS

Klea

Ariana Madix duke marrë terapi fizike për dëmtimin e këmbës DWTS

Duke kërcyer me yjet shikuesit mësuan për herë të parë e Ariana Madix lëndim i këmbës gjatë Javës Motown. Ylli i Vanderpump Rules u vra me një hap të shpejtë kushtuar babait të saj të ndjerë. Por ajo gjithashtu tregoi se kishte veshur atlete për rutinë. Dhe ata ishin të mahnitur për sallën e ballit.

Ariana dhe partneri i saj, Pasha Pashkov, u barazuan në krye të tabelës me Jason Mraz dhe Daniella Karagach. Pasha dhe Daniella janë të martuar, kështu që kjo është një kthesë e mirë.

Sipas Page Six, Ariana konfirmoi dëmtimin e saj në këmbë më 11 tetor. Ajo deklaroi se “po merrej me një dëmtim” në “këmbën e djathtë”. Por ajo nuk ka dhënë më shumë detaje.

Javën e kaluar, Ariana dhe Pasha kërcyen zbathur për rutinën e tyre bashkëkohore. Kjo është në fakt praktikë e zakonshme, por gjithashtu mund të ketë ndihmuar problemin e këmbës së Arianës. Pasha dhe Ariana shënuan 25 nga 30 pikë dhe dolën në vendin e dytë në tabelën e drejtuesve për rutinën e tyre të Javës Disney.

Më 21 tetor, Ariana postoi një foto të saj në një tavolinë provimi në Instagram Story. Këmba e saj e djathtë me sa duket ishte e mbështjellë me një fashë me pako akulli. “Një ditë tjetër një tjetër PT sesh!” ajo i ka shkruar fotos.

Në një seri të mëparshme fotosh në Instagram, Ariana ka treguar një foto të gishtave të saj të fashuar. “Mbrojtja nga flluska e frymëzuar nga breshka ninja,” tha ajo me shaka në mbishkrim. Kur një fans në Instagram e pyeti se pse nuk kishte veshur taka për hapin e saj të shpejtë, Ariana kishte një përgjigje logjike.

“Këpucët e mia Quickstep nuk ishin me taka në fillim. Lëndimi im i këmbës kërkon një taban të ngurtë, kështu që kaloni në minutën e fundit, por gjithsesi këpucët e tjera nuk ishin me taka,” sqaroi Ariana.

Ndërsa sigurisht është shqetësuese që Ariana tashmë ka një dëmtim në fillim të sezonit, ajo duket se po kujdeset për veten. Dhe ajo ka mbajtur rezultate të mira çdo javë. Nëse vazhdon kështu, Ariana mund të jetë një pretendente e vërtetë për Len Goodman Mirrorball Trophy.

Dancing With the Stars transmetohet të martën në orën 20:00 ET/PT në ABC dhe Disney+.