Argumentet më të këqija të Lindsay Hubbard dhe Carl Radke

Klea

Argumentet më të këqija të Lindsay Hubbard dhe Carl Radke

Gjendja aktuale e punëve nuk është e përshtatshme për Karl Radke dhe Lindsay Hubbard. Shtëpi verore shikuesit po shohin rënien e marrëdhënies së tyre në sezonin aktual. Këta të dy nuk u bënë për të ngecur në Love Island. Për shekuj me radhë, dukej sikur Lindsay e kishte kërkuar me lumturi përgjithmonë, por çdo herë, kalorësi i saj me parzmore të shndritshme hoqi heshtin e tij dhe vrapoi në humbje. Të dy e nisën lidhjen e tyre si miq dhe fatkeqësisht nuk mundën të hidheshin në romancë.

Çështjet e angazhimit të Karlit

Në një takim të parë tronditës, Carl i bërtiti Lindsay. Carl nuk po e ndihmonte veten, pasi vuri në dukje se vinte nga një familje gënjeshtarësh dhe mashtruesish, gjë që nuk është mënyra për të fituar mbi asnjë vajzë. Carl pyeti veten nëse mund t'i angazhohej dikujt. Në këtë biznes, ne e quajmë këtë parathënie. Lindsay nuk po e pranonte justifikimin e trishtuar të Karlit, i cili e shqetësoi Karlin.

Ndërsa Lindsay vazhdonte të kthente thikën e angazhimit te Carl, ai shpërtheu, duke vënë në dukje: “Po, po, dhe ju e dini saktësisht pse. Unë nuk ju jap mut për gjëra. Ju jeni të pambrojtur, ju dëgjoj.” Lindsay tipike u përgjigj, “Mos u justifiko,” dhe sh*t e goditur fjalë për fjalë e goditi fansin ndërsa Carl bërtiti, “Çfarë!? Nuk është një justifikim fyes! Mund të kërkosh falje apo jo?” Lindsay u përpoq t'i thoshte Karlit të merrte frymë thellë, por kjo vetëm e shqetësoi më shumë burrin. Ai bërtiti nga çatia, “Jo! Ti po më shpërfill.” Kjo ishte vetëm e para nga një linjë e gjatë luftimesh që do të vinin.

Lindsay thërret me emra Carl

Lindsay nuk e quan disa emra ish të fejuarit për ta bërë veten të ndihet më mirë gjatë një sherri. Në një nga debatet e tyre tashmë famëkeqe të së premtes mbrëma, Lindsay nuk ishte më vete me mënyrën se si Carl e trajtonte atë. Edhe pse kishte akuza për ndezje gazi nga të dyja palët, Lindsay u ndje personalisht e viktimizuar nga Carl dhe i bëri të ditur të afërmit e saj.

Për fundjavën e dytë radhazi, Lindsay e kishte akuzuar Carl-in për drogë. Punonjësi i Loverboy zbuloi: “Ti më akuzove se po drogohesha përsëri,” i tha Carl Lindsay pas një nate jashtë me miqtë e tyre. “Është kaq e turbullt.” Lindsay më pas ia ktheu skenarin ndërsa Carl e pyeti: “Sa pije keni pirë?”

Lindsay më pas vazhdoi të humbasë mendjen teksa hyri me forcë në kuzhinë për t'u shpuar Amanda Batula. Guruja e PR ndau se Carl ishte “terrorist”. Lindsay ishte ende e lënduar nga kapja në makinë, ndërsa ajo shpjegoi, “Unë jam si, 'Çfarë f*ck? Pse je kaq agresiv me mua?' Pastaj krejt papritur, ai e ndërron narrativën, si 'Ti ke pirë'.

Lindsay vë në dyshim maturinë e Karlit

Përleshjet kanë qenë të këqija, por Carl nuk mundi të pushonte kur erdhi puna që Lindsay të kundërshtonte akuzat. Carl, i cili ka qenë i matur nga alkooli që nga viti 2021, zbuloi se i fejuari i tij e kishte quajtur atë “gënjeshtar” dhe e kishte pyetur: “Çfarë je?” Kamerat Bravo e kapën sherrin teksa Lindsay pyeti partnerin e saj, duke e pyetur: “Carl, a pi duhan barëra? A keni pirë duhan sonte?” Kur Carl u përpoq të mbrohej, gjërat u përkeqësuan, me Lindsay që vuri në dukje: “Ti je gazi më i madh që kam takuar ndonjëherë. Ju jeni fjalë për fjalë si Sandoval tani.”

Lufta pasive-agresive nga ferri

Ndoshta një nga argumentet më apatike të të gjitha kohërave ishte në episodin e premierës kur Carl kërcënoi se nuk do ta quante Lindsay “Babe”. Carl po gjuante disa rrathë me miqtë e tij, por biseda e çuditshme që erdhi më pas na la të mendonim: “Faleminderit Zotit që u ndanë”. Pasi Lindsay solli pak ujë të ftohtë, Carl tha: “Faleminderit, vogëlushe”, pastaj ndryshoi mendjen shpejt, duke thënë: “Nuk do të them 'babe' këtë verë. Unë do të them 'tiku'”.

Lindsay, me gjithë lavdinë e saj Lindsay, NUK i pëlqeu ideja, duke pyetur: “A të intereson vërtet se çfarë mendojnë njerëzit për ty?” Carl dukej i habitur, por shpejt iu desh të përditësonte shikuesit, duke vënë në dukje se ishte thjesht një “shaka” dhe “nuk funksionoi”. Eshtë e panevojshme të thuhet se ky nuk ishte fundi i tensionit të çuditshëm që po ndodhte mes të dyve.