Annemarie Wiley

Klea

Annemarie Wiley nuk do të pranojë që ajo është pushuar nga puna dhe sulmon bashkëshortin e Crystal Kung Minkoff në reagim ndaj llogarisë së parodisë!

Annemarie Wiley nuk do të pranojë që ajo është pushuar nga puna dhe sulmon bashkëshortin e Crystal Kung Minkoff në reagim ndaj llogarisë së parodisë!

Annemarie Wiley e gjeti veten në një grindje të dukshme me Kristal Kung Minkoff pas largimeve të tyre nga Amvisat e vërteta të Beverly Hills. Megjithatë, realiteti i situatës është krejt ndryshe. Annemariei cili u shfaq në emision për vetëm një sezon, duket se është kapur në një keqkuptim me një llogari parodi në platformën e mediave sociale X. Kjo përzierje është edhe për të ardhur keq dhe e turpshme, veçanërisht për Annemariee cila shpesh ka pretenduar se jeta e saj përfshin shumë më tepër sesa thjesht drama televizive.

Annemarie Wiley

Në një postim tashmë të fshirë, Annemarie Wiley iu përgjigj një rrëfimi parodi që kishte bërë akuza të rënda kundër burrit të saj, Marcellus Wileyduke përfshirë akuzat për sulme seksuale dhe pretendimet për transfobi.

Annemarie Wiley

Annemarie's Përgjigja ishte e diskutueshme, për të thënë të paktën. “Akuzat e rreme kundër atletëve janë të lehta”, deklaroi ajo, një deklaratë që tërhoqi kritika për pandjeshmërinë e saj. Ajo shtoi, “Kushdo që ka para të vërteta e di këtë”, gjë që vetëm sa përkeqësoi reagimin, veçanërisht që atëherë Kristal kohët e fundit zbuloi se kompania e saj e ujit të kokosit vlerësohet në 100 milionë dollarë. Këto vërejtje vetëm sa i kanë shtuar dinamikës komplekse pas daljeve të tyre nga Amvisat e vërteta të Beverly Hills.

Situata që përfshin Annemarie dhe Kristal vazhdon të përshkallëzohet, me Annemarie duke bërë një sërë komentesh provokuese dhe të diskutueshme në rrjetet sociale. Në postimin e saj tashmë të fshirë, Annemarie referuar e Kristalit burri, Rob Minkoff, si “Mbreti gënjeshtar”, një lojë fjalësh që i referohet arritjeve të tij profesionale. Ajo gjithashtu synoi e Kristalit vëllai me emoji të paqarta që nuk rezononin siç ishte menduar. Për më tepër, Annemarie insinuoi ekzistencën e një videoje që përmbante Kristal duke përdorur një sharje raciste, megjithëse asnjë video e tillë nuk është shfaqur.

Annemarie Wiley

Annemarie e përmbylli postimin e saj me akuzën “Fake wake RACIST”, shoqëruar me disa hashtags. Intensiteti i vërejtjeve la disa pikëpyetje vërtetësinë e Annemarie's llogaria e mediave sociale. Megjithatë, lidhja mes llogarisë së saj në Instagram dhe llogarisë së saj në X, konfirmon se është vërtet llogaria e saj zyrtare.

Annemarie Wiley

Drama filloi kur Annemarie postoi një mesazh të fshehtë në Instagram Story si lajm e Kristalit u konfirmua largimi nga “The Real Housewives of Beverly Hills”. Kjo vjen javë pas Annemarie kritikuar ashpër Kristal duke e quajtur atë një “gënjeshtare të rreme patologjike të zgjuar me një kompleks superioriteti” dhe duke e akuzuar atë për trillim historish për shfaqjen. Mesazhi Annemarie ndanë nënkuptuar se dikush kishte marrë karmën e tij pasi luante vazhdimisht viktimën, gjë që shumë e interpretuan si një referencë të drejtpërdrejtë ndaj e Kristalit dalje nga seriali i realitetit.

“[I don’t care] sa mirë që luani viktimë që karma iku ende ju gris a**,” lexoi postimi i saj i 15 prillit.

Annemarie Wiley

Si Amvise të vërteta të Beverly Hills fansat mund ta dinë tashmë, Kristal ka konfirmuar largimin e saj nga spektakli pas tre sezonesh. Ky konfirmim erdhi menjëherë pasi një raport sugjeroi se ajo nuk ishte kërkuar përsëri për sezonin e 14. Sipas një burimi të brendshëm duke folur për Daily Mail:

“Ata nuk duan që ajo të kthehet sepse mendojnë se ajo ka bërë gjithçka që mund të bëjë në shfaqje dhe ajo nuk ka më shumë për të shtuar në dramë, kështu që një kontratë tjetër nuk është ofruar. Ata vlerësojnë kontributin e saj në shfaqje dhe ndarja nuk është e shëmtuar, por është koha për të vazhduar më tej.”

Annemarie Wiley

Mes këtyre zhvillimeve, Annemariee cila gjithashtu së fundmi konfirmoi largimin e saj nga RHOBHka qenë e zëshme në kritikat e saj ndaj Kristal, duke e etiketuar atë si thikë prapa dhe duke e akuzuar se ka vendosur një fasadë në emision. Duke shtuar polemika, burri i Annemarie, Marcellus Wiley49 vjeç, u shfaq në rrjetet sociale për të mbrojtur gruan e tij kundër akuzave të bëra nga Kristalduke përfshirë pretendimet se Annemarie ishte një mbështetës i Donald Trump dhe kishte përdorur gjuhë të pandjeshme racore.

Annemarie Wiley

Marcellus shprehu zhgënjimin e tij në platformën X, duke thënë – “Kristal e di mirë që gruaja ime nuk është një mbështetëse e Trump. Por, edhe sikur të ishte ajo, kush dreqin jeni ju që e policoni politikisht? Crystal e di gjithashtu se gomari i saj i virtytit sinjalizues nuk duhet të thotë fjalën 'N*gga' në video (një fjalë që as nuk e përdor), por ajo e ka! Më keq, ajo dyfishohet memecja duke i nënkuptuar gruas sime se për kë duhet të votojë pasi është e zezë!”

Annemarie Wiley

Përpara lajmit të e Kristalit dalje, Annemarie ndau largimin e saj nga shfaqja në një postim të sinqertë në Instagram në mars. Ajo shkroi: “Sot mora lajmin se nuk do të kthehem më Amvisat e vërteta të Beverly Hills. Të thuash se jam i zhgënjyer është një nënvlerësim. Unë kurrë nuk kam bërë audicion për këtë shfaqje. Shfaqja më gjeti dhe më kërkoi të isha në të paturpësisht gjashtë javë pasi kasti kishte filluar tashmë xhirimet. Unë u hodha në xhirime dy javë më vonë, në mes të sezonit.”

Annemarie Wiley

Annemarie shprehu keqardhjen e saj që shikuesit nuk arritën ta shihnin kurrë atë të vërtetë, duke thënë: “Ajo për të cilën jam e zhgënjyer është që fansat nuk mundën të shohin kurrë mua të vërtetën apo edhe një paraqitje të shkurtër të historisë sime unike të jetës… Ndryshe nga ajo që u shfaq në TV, unë nuk jam i fiksuar pas ezofagut!”