Annemarie Wiley

Klea

Annemarie Wiley LUAN TARTËN E GRAVE Pasi artisti e përshkruan atë si Hulk Hogan me një fustan!

Annemarie Wiley LUAN TARTËN E GRAVE Pasi artisti e përshkruan atë si Hulk Hogan me një fustan!

Annemarie Wiley është duke qarë e keqe pasi një artiste e rrjeteve sociale e portretizoi atë në një dritë të diskutueshme. Të papëlqyeshmit Amvise të vërteta të Beverly Hills artisti i sapoardhur i akuzuar, Ryan Kejsii njohur edhe si @drunkdrawn, duke krijuar një karikaturë “raciste” të saj dhe duke e postuar atë në llogarinë e tij në Instagram.

Ryan Casey, i njohur gjithashtu si @drunkdrawn

Kejsi vizatoi infermieren anesteziste me një kokë të vogël, një shprehje gaforre dhe krahë muskuloz tepër të ekzagjeruar dhe një shishkë anestezie si varëse. Imazhi përfshinte një shishe propofol të varur në qafë.

Annemarie Wiley

Artisti në dukje i përshkruan të gjithë yjet e Bravo me të njëjtin sy kritik, por Annemarie nuk u argëtua.

Raquel Lewis

Annemarie Wiley ripostoi vizatimin e fshirë më 27 janar, duke e mbishkrimin e postimit – “RACIZMI dhe ngacmimi kibernetik”.

Ajo shkroi: “Në rast se dikush dëshiron të kuptojë nivelin me të cilin jam marrë… ja ku shko. Unë jam një grua e zezë, jam një ish-sportiste kolegjiale. Zgjohem në orën 4:30 të mëngjesit çdo ditë për të ushtruar dhe jam krenare për muskujt dhe trupin që kam fituar.”

Annemarie Wiley

E reja Bravo vuri në dukje gjatësinë dhe peshën e saj, duke deklaruar se ishte krenare për fizikun e saj të fortë.

Annemarie pastaj vendosni Kejsi në shpërthim për shfaqjen e supozuar të “racizmit dhe urrejtjes” përmes karikaturës së tij.

“Të vizatosh një grua me ngjyrë si gorilla është e neveritshme dhe krejtësisht e papranueshme! Femrat e zeza janë të forta dhe të bukura. Gjatë gjithë historisë, gratë e zeza janë keqtrajtuar si luftarake, agresive, të zemëruara, të rrezikshme dhe ‘kafshore’ në çdo rast!”

Annemarie Wiley

Ajo shtoi se ishte goditur me “mikro-agresione dhe thirrje të tjera” që kur iu bashkua kastit të RHOBH.

“Ky është një nivel krejtësisht tjetër i RACIZMIT dhe URREJTJES!” Annemarie e tymosur. “Mjaft me racizëm dhe mjaft nga bulizmi kibernetik. Turp për ty të dehur.”

Annemarie Wiley

Annemarie’s komentet erdhën vetëm dy ditë më pas Kejsi u shfaq në “Watch What Happens Live”.

Kejsi kërkoi falje në faqen e tij në Instagram, menjëherë pas kësaj.

“Kam bërë një gabim”, ka shkruar artisti. “Nëse më ndiqni, e dini që e ekzagjeroj formën dhe sjelljen njerëzore në kulturën pop. Unë dua të pranoj postimin e fundit të bërë Annemarie Wiley. Unë e kam parë përgjigjen e Annemarie dhe disa ndjekës përmendin racizmin që shkakton ky dhe unë duhet ta kisha ditur më mirë. Dua ta bëj të qartë se nuk ishte qëllimi im. Të lutem më fal dhe dije se do ta mbaj këtë mësim me vete dhe do të bëj më mirë për të ecur përpara.”

e Kejsit Faqja e internetit shpjegon se ai shpesh skicon duke pirë dhe duke parë ekskluzivitete të ndryshme “Real Housewives”.

Ai shpjegoi më tej evolucionin e stilit të tij të ashpër gjatë paraqitjes së tij në WWHL. Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut shap, Luann de Lessepsi cili u shfaq përkrah Kejsi, qeshi dhe duartrokiti kur prezantoi një vizatim komik të saj dhe ish-bashkë yllit, Kelly Bensimon, në një ndeshje të New York Rangers. Vizatimi i dha një shenjë një konflikti të kaluar midis të dyve, i paraqitur gjatë transmetimit së fundmi Shtëpiake të vërteta: Udhëtim i fundit për vajzat.

Annemarie Wiley

Derisa Annemarie gëzonte një mbështetje të fansave, shumë njerëz kundërshtoi vlerësimin e saj për situatën në mbrojtje të artistit. Kritikët u dëgjuan pasi llogaria e fansave, @bravohousewives, kërkuan komente për këtë temë.

Një fans tha: “Ata vizatuan një version të shtrembëruar të një gruaje të tipit bodybuilder, jo një gorilla. A është gabim… po, por definitivisht jo një gorilla.”

Annemarie Wiley

Një përdorues tjetër ra dakord – “Lmao. Kjo nuk është aspak raciste!!!!!! Është një karikaturë e saj, dhe është e bukur! Nuk ka majmun si vizatimi që shoh! 😂😂😂😂😂😂😂

Një i tretë vuri në dukje – “Ajo faqe i bën të gjithë të duken të tmerrshëm në vizatimet e tyre. Ejani 😅

Annemarie Wiley

Një përdorues tha: “A jam i verbër? Ku është Gorilla? Jo vizatimi që shoh këtu.”

Një tjetër thirri – “Më vjen keq, por kur pashë foton para se të lexoja komentin e saj, as që mendova për një gorilla. Fillimisht mendova një burrë.”

Annemarie Wiley

Një person i tretë vuri në dukje – “Unë jam një grua e zezë dhe nuk mendoja se vizatimi i ekzagjeruar muskulor që i bëtë asaj ishte racist. Unë në fakt mendova se ishte në vend sepse ajo ishte aq e fryrë. Gjithsesi, secili ka këndvështrimin e vet, por nuk më dukej fyese”.

Amvisat e vërteta të Beverly Hills transmetohet të mërkurën, në orën 20:00 ET,