Anëtarët më simpatikë të ekuipazhit poshtë kuvertës

Klea

Anëtarët më simpatikë të ekuipazhit poshtë kuvertës

Përgjatë viteve, Poshtë kuvertës ekskluziviteti ka parë një shumëllojshmëri të gjerë jahtesh që mbushin çdo pozicion në bord. Guxojmë ta themi, disa nga këta anëtarë të ekuipazhit kanë qenë madje simpatikë. Kolona zanore e Cue Southern Charm “ba-ba-doo, ba-ba-de-ee” këtu dhe urimet më të mira që tani ta heqësh atë këngë nga koka.

Fansat e këtij seriali tjetër të njohur Bravo do ta dinë se fjala simpatike nuk barazohet me një njeri pa drama. Ajo që do të thotë është se ky person ka një ajër të caktuar rreth tyre. Kjo mënyrë të qenurit ose mund t’ju bëjë ta adhuroni personin, ose të tundni kokën duke qeshur për mashtrimet e tij, duke e ditur se nuk mund t’i shpëtoni kurrë duke u sjellë në mënyrë të ngjashme. Sa i përket këtij tipari të personazhit, këtu janë anëtarët e ekuipazhit të Below Deck, të cilët i kemi parë hijeshi gjatë gjithë serialit.

“Ba-ba-doo, ba-ba-de-ee”, më falni, është një problem.

Aesha Scott

Kur Aesha Scott u punësua si stjuardesë në Sezonin 4 të Below Deck Mediterranean, theksi i saj australian dhe personaliteti i ndyrë e dalluan menjëherë. Deklaratat që ranë aq lehtë nga goja e Aeshës ishin të EGRA. Por megjithatë, ajo u bë shpejt e dashur nga pothuajse të gjithë, përfshirë edhe ne.

Çështja është se Aesha nuk është thjesht një djalë i thjeshtë i shkollës së mesme. Përkundrazi, Aishja është e mençur dhe e sjellshme. Kjo u pa në pjesën më të madhe pasi Aesha kaloi për të qenë një Chief Stew në Below Deck Down Under. Tani një shefe departamenti, Aesha mbetet e çoroditur, megjithatë ajo është një nga shefat më të ndershëm dhe më të sjellshëm që është parë ndonjëherë.

Nga inkurajimi i zierjeve të saj ndërsa u mëson atyre litarët, te kujdesi për shëndetin mendor të të gjithëve pas situatave të errëta të sulmeve seksuale në sezonin 2, Aesha është një udhëheqëse e shkëlqyer. Në krahasim, Aesha ende i shpëton deklaratave të ashpra, duke përfshirë sharjen e kapitenit Jason Chambers se pakoja e tij ishte e ngjeshur në kontrabandistë me budallenj. E gjitha është për shkak të sharmit që del nga çdo pore që zotëron Aesha, që e bën atë kaq të mrekullueshme. Të lutem Aesha, mos u largo kurrë nga poshtë kuvertës.

Ben Robinson

Ashtu si Aesha, shefi Ben Robinson ka një anë mjaft të ashpër, megjithëse e tij zakonisht dilte kur përpiqej të lehtësonte gjendjen shpirtërore të zymtë në bord. Gjithashtu si Aesha, Ben ka një anë krejtësisht të ndryshme të personalitetit të tij. Ky personazh kundërshtar i Benit e gjen atë me origjinë, të zhytur në mendime dhe të folur mirë, me shumë gjuhë gati.

Qoftë duke u grindur me Kate Chastain ose duke ecur në bankën e të akuzuarve me pijet e tij të dëshpëruara, prania e Benit gjithmonë mbante njëfarë je ne sais quoi. Kjo rrallë e shihte Benin të urrehej nga askush. Në fakt, Beni është ende një nga jahtet më të cituar, dhe madje edhe ndërsa unë shkruaj, mund ta dëgjoj atë duke kënduar “Hell-oooooo lovelys”. Beni me siguri nxjerr një hijeshi të caktuar që asnjë shef tjetër i kuzhinës poshtë kuvertës nuk e ka imituar ende.

Tumi Mhlongo

Tumi Mhlongo punoi nën Aesha në Below Deck Down Under Season 1. Në kundërshtim të ashpër me shefin e saj të atëhershëm, prania e Tumit nuk ishte kurrë e këndshme. Duke punuar gjithmonë në maksimumin e aftësive të saj, Tumi prodhoi pamje të bukura tavoline, ndërsa ndërveproi gjithashtu profesionalisht me të ftuarit në bord. Ne e dimë se këto arsye ndihmuan në promovimin e saj të ardhshëm në Chief Stew në Sezonin 8 të Mesdheut Below Deck.

Sa herë që Tumi ishte në ekranin tonë, skenat e saj ishin pa të meta. Nga kontrolli i shpejtë i miqve të egër deri tek mbyllja efektive e një kuzhinieri të çuditshëm që urrente shumë në ekuipazh, minus atë, sharmi i Tumit kullonte gjithmonë në çdo skenë në kuvertë.

Amy Johnson

Deri më sot, sharmi jugor i Amy Johnson mbetet i paprekur. Me flokët e saj të mëdhenj në konkursin e bukurisë dhe tërheqjen e saj në jug që kurrë nuk synonte të dëmtonte të tjerët, Amy ishte, për mendimin tim, një nga prezencat më të buta dhe simpatike të gjetura gjatë viteve të mëparshme të Below Deck.

Për sa i përket personalitetit, e vetmja gabim që Amy kishte vërtet në transmetim ishte kur vëllai i saj Kelley Johnson ishte në ekuipazh. Kur anija me varkë e Kelley me Jennice Ontiveros nuk arriti të rritë shpejtësinë, Amy u fut dhe nuk ndihmoi. Thënë kështu, sa herë që humori në bord zhytej, Amy mund të shihej, duke i tërhequr të gjithë në sy. Madje, energjia e saj pozitive u duartrokit nga Kate, e cila falënderoi Amy-n që ishte një burim i vazhdueshëm lumturie, ashtu siç Kate nuk mundi kurrë.

Është e qartë se Amy lëshonte hijeshi ndërsa ishte në Below Deck. Edhe pse ajo është e martuar dhe e vendosur në Karolinën e Veriut, ne ende do të donim ta shihnim veten e saj simpatike të kthehet në këtë serial.

Nuk mund të mendoj për Colin Macy-O’Toole dhe të mos them fjalën “awww” nga brenda. Dy vitet e tij të kaluara në Below Deck Mediterranean sollën skena të shëndetshme, të orientuara nga familja. Ai ishte gjithmonë i sjellshëm, gjithmonë i mëshirshëm dhe gjithmonë u jepte një vesh të fortë anëtarëve të ekuipazhit të tij sa herë që ata kishin nevojë për një mik.

Kur përcolli një poezi të mbushur me shaka që ai shkroi në mbylljen e sezonit 3, Colin paralajmëroi ekuipazhin që të mos zemërohej, pasi ai shkroi tekste që synonin të tallnin fatkeqësitë e secilit person. Me këtë, ekuipazhi filloi të qeshë. E qeshura e tyre rritej me secilin nga goditjet e Kolinit. Siç e shihni, Colin shfaqte qartë hijeshi dhe ai ishte i dashur nga të gjithë.