Anëtarët e Kastit të Poshtë Deck që kanë treguar më shumë rritje

Klea

Anëtarët e Kastit të Poshtë Deck që kanë treguar më shumë rritje

Bravo’s Poshtë kuvertës seritë kanë ndryshuar përgjithmonë jetën e shumë jahteve brenda industrisë. Të shkëputur nga errësira, anëtarët e ekuipazhit të çdo sezoni ecin në shtëpitë e tyre të përkohshme, të gatshëm për të punuar shumë dhe për të luajtur shumë. Këto jahte janë paksa të ndryshme nga anijet e tyre të mëparshme, megjithatë, pasi kamerat zënë çdo hapësirë ​​të mundshme brenda çdo anijeje.

Këto kamera kapin fjalë për fjalë gjithçka, nga e mira tek e keqja. Pasi të përfundojë sezoni dhe të përfundojë procesi i redaktimit, seriali transmetohet, duke u treguar shikuesve se kush është çdo jaht…apo, jo. Bazuar më pas në pëlqyeshmërinë e tyre, disa prej këtyre anëtarëve të ekuipazhit u kërkohet të rikthehen për të filmuar një sezon të dytë. Në raste edhe më të rralla, disa kanë mbetur brenda ekskluzivitetit për vite.

Sa për disa prej këtyre personaliteteve të vjetra, ata të gjithë kanë diçka të përbashkët—ata janë vjetëruar si vera e shkëlqyer e një mysafiri me qira. Në një botë që i kushton një rëndësi të madhe paraqitjes, ju lutem vini re se nuk po flas kryesisht për pamjen e dikujt. Duke u plakur mirë, dua të them që këta anëtarë të ekuipazhit kanë treguar një formë rritjeje që nga shfaqjet e tyre të para. Pavarësisht nëse kjo rritje është fizike, emocionale dhe/ose e bazuar në karrierë, këto janë shfaqjet më të mira të kastit të Below Deck deri më tani.

Aesha Scott Pastaj

Aesha Scott u pa për herë të parë në Sezonin 4 të Below Deck Mediterranean. Këtu, ajo punoi nën Chief Stew Hannah Ferrier si një zierje e dytë. Ajo ishte e egër në një mënyrë që ishte e re për serialin Below Deck. Do të thotë, fjalët e saj ishin menduar si zero dëm për të tjerët, ato ishin thjesht të papërpunuara, të nxehta nga mënyra se si ajo vetë e shihte dhe mendonte për jetën.

Aesha ishte e pafiltruar, por punoi shumë. Ajo fitoi shpejt respektin e shefit të departamentit, por disa shikues mbetën me reagime të ndara. Shumë e panë humorin e Aeshës si paksa të tepruar, ndërsa të tjerë e donin dhe e vlerësuan sinqeritetin e saj.

Aesha Scott Tani

Pas sezonit të parë të Aesha-s, ajo u shfaq sërish në mes të sezonit 5 të Below Deck Mediterranean. Në këtë pikë, shikuesit filluan të mësoheshin me humorin e saj, madje u zbut pak kur zbuloi se ishte viktimë e sulmit seksual. Aktualisht, Aesha është Chief Stew në Below Deck Down Under, ku ajo tani ka udhëhequr për dy sezone.

Pas rolit të saj të ri si drejtuese departamenti, shikuesit nuk janë më të shqyer nga ndjenjat e tyre ndaj Aeshës. Fatmirësisht, humori i saj është ende i paprekur, megjithëse aftësitë e saj drejtuese vetëm sa janë rritur. Përveç kësaj, zemra e artë e Aeshës tani shihet qartë, pasi shikuesit e panë dashurinë e saj dhe mbrojnë ekuipazhin e saj pas dy rasteve të sulmeve seksuale në Below Deck Down Under Season 2.

Aesha është rritur me të vërtetë tek shikuesit dhe tani është një nga Chief Stews më të mirë në të gjithë këtë ekskluzivitet. Për rritjen e saj profesionale, mençurinë dhe zemrën, Aesha’s Below Deck glow up është më i miri në këtë listë. Ky është “sanduiçi ynë i komplimentit, që vjen menjëherë lart”, për ju, Aesha.

Hannah Ferrier Pastaj

Hannah ishte një Chief Stew në sezonin e parë të Below Deck Mediterranean. Në fillim, shumë shikues mendonin se Hannah ishte dembel. Ajo e bënte detyrën, gjithmonë, por kamerat shpesh fokusoheshin në mospëlqimet e saj ndaj të tjerëve, krahas urrejtjes së saj ndaj peizazheve. Kur krahasoi shfaqjen e saj të parë me atë të serialit origjinal Chief Stew, Kate Chastain, Hannah doli e shkurtër.

Hannah u kthye gjatë gjithë rrugës gjatë sezonit 5. Në sezonin 4, i gjithë departamenti i saj i brendshëm u bë si një familje e lidhur ngushtë. Të shikoje Hanën më në fund të ndihej rehat me ekipin e saj ishte si një frymë e freskët. Gjatë gjithë shfaqjeve të saj, u panë betejat e Hanës me ankthin dhe depresionin, si ku ishin përplasjet e saj të vazhdueshme me kapitenin Sandy Yawn.

Në mes të sezonit 5, kapiteni Sandy pushoi nga puna Hannah, pasi një shishe Valium e mbushur me recetë së bashku me një stilolaps CBD u gjet në gjërat e Hannah.

Hannah Ferrier Tani

Koha e Hannah brenda ekskluzivitetit Below Deck ishte gjithmonë e goditur ose e humbur. Personalisht na pëlqeu, por në përgjithësi nuk mund të ishim më të lumtur që ajo u largua nga seriali. Arsyeja është sepse ajo kurrë nuk lulëzoi me të vërtetë nën kapitenin Sandy, por aktualisht, Hannah po jeton jetën e saj më të mirë.

Që nga shkarkimi i saj i diskutueshëm, Hannah është martuar dhe ka mirëpritur një vajzë të adhurueshme në familjen e saj. Ajo ka luajtur edhe në seriale të tjera. Këto koncerte të reja përfshijnë The Real Love Boat Australia dhe The Traitors Australia. Shkëlqimi Below Deck i Hannah-s ndodhi pas xhirimeve, por është kaq i mrekullueshëm sa nuk mund ta përfshinim atë në këtë listë.

Pastaj Kate Chastain

Kur Kate u shfaq për herë të parë si Chief Stew në Sezonin 2 të Below Deck, spërkatja e saj karakteristike, ndjenja e stilit dhe etika e lartë e punës ndihmuan për të kthyer serinë e re që po fundoset. Në fakt, kur kapiteni Lee Rosbach u takua për herë të parë Kate, ai komentoi se ajo dukej si një mysafire charter.

Kate ka mbajtur gjithmonë një atmosferë të sofistikuar, madje disi ka arritur të duket e bashkuar vetëm duke vendosur një stilolaps nëpër flokët e saj të lagur në mëngjes. Thënë kështu, ndërsa disa shikuesve e panë stilin dhe zgjuarsinë e Kate si simpatik, të tjerë menduan se ajo ishte thjesht shumë e keqe. Pas një sezoni toksik të 7-të, ku Kate luftoi me meshkujt mizogjenë, ajo u largua me trishtim nga seriali.

Kate Chastain Tani

Ndërsa kapiteni Lee përmendi ngjashmërinë e Kate me një mysafire charter në sezonin 2, paraqitjet e saj që nga largimi i serialit vetëm sa e kanë forcuar qëndrimin e tij të shumë kohë më parë. E parë së fundmi në The Traitors, stili i Kate ishte i pakrahasueshëm. Fatmirësisht, u pa edhe gjarpëria e saj, zgjuarsia dhe aftësia për të lexuar të tjerët për ndyrësi.

Ashtu si Hannah, edhe Kate i ka shtuar xhirimeve të postimit të saj familjar. Sullivan Cay ka lindur vetëm 4 muaj më parë, dhe Kate tashmë është kthyer në punë, duke filmuar një serial të ri të quajtur Couch Talk së bashku me Captain Lee. Për etikën e saj të vazhdueshme të punës dhe ndjenjën e saj të lartë gjithnjë në zhvillim të stilit, shkëlqimi i Kate’s Below Deck ka qenë padyshim një kënaqësi për t’u parë, si gjatë dhe pas kohës së saj të kaluar në serial.