Anëtarët e aktorëve të Sezonit 8 të Below Deck Med Shpresojmë t'i shohim përsëri

Klea

Anëtarët e aktorëve të Sezonit 8 të Below Deck Med Shpresojmë t’i shohim përsëri

Një tjetër sezon i Poshtë Deck Mesdheut ka ardhur dhe ka shkuar. Sinqerisht, spiranca jonë e brendshme u zvarrit gjatë gjithë kësaj, pasi u ndje e gjatë. Për të shpjeguar, Kyle Viljoen ishte i çrregullt, me sjellje toksike kufitare të shfaqura në reg. Po kështu, Natalya Scudder ishte një thashetheme, në dukje duke u përpjekur të vinte anëtarët e ekuipazhit kundër njëri-tjetrit në departamentin e brendshëm. Megjithatë, disa nga anëtarët e përzgjedhur të kastit të Bravo-s ende u dalluan për ne në mënyra pozitive. Në fakt, ne mund të rendisim lehtësisht katër nga këta anëtarë të kastit të Below Deck Med Sezonit 8, të cilët shpresojmë t’i shohim përsëri, ose nën Captain Sandy Yawn, ose me një kapiten tjetër të Below Deck. Në asnjë mënyrë të veçantë, këto janë zgjedhjet tona.

Shefi Jack Luby

Shefi Jack Luby na rritej gjithnjë e më shumë me çdo episod që kalonte. Ai ishte në gjendje të identifikonte shpejt se sa problematik ishte Kyle, duke mbështetur mendërisht Nat-in. Ndërsa ne ishim po aq të frustruar me veprimet e Nat-it sa ishim me ato të Kyle-s, mirësia e Jack ishte një dritë e ndritshme për mirëqenien e saj, kështu që ne nuk mund ta urrejmë këtë. Ne gjithashtu nuk mund t’i urrejmë titrat e mbyllura, të cilat na ndihmuan të kuptojmë theksin e trashë të Jack.

Kur filloi sezoni 8 i BDM, Jack hasi në disa probleme me mënyrën se si gatuante vezët. Në thelb, ai e gjeti mëngjesin si “të mbivlerësuar”. Përkundër kësaj, Jack rriti aftësitë e tij, duke prodhuar pjata që u miratuan. Minus ekuipazhi i Big Gay Brunch, të cilët po kërkonin diçka pak më ekstravagante se pjatat me nuancë ylberi që u shërbyen.

Vërtet, ushqimi i Xhekut ishte i mjaftueshëm për ta bërë këdo të “flluskonte dhe të kërciste”, dhe nëse nuk e lexonit atë me theksin e tij, a e shikonit? Për humorin, zemrën dhe aftësitë e tij, shpresojmë ta shohim Jackin të kthehet në një galerë Below Deck dikur në të ardhmen e afërt.

Lara Du Preez

Lara Du Preez u promovua në pozitën Lead Deckhand këtë sezon dhe ne nuk mund të ishim më të lumtur për këtë vendim që mori Bosuni i saj, Luka Brunton. Nëse na pyet ne, Lara e ruajti Sezonin 8 të Below Deck Med. Për sezonin e saj të parë, kjo deckie me të vërtetë e mbajti veten. Ajo ishte gjithashtu histerike, gjë që na duhet më shumë në këtë serial shpesh stresues.

Pavarësisht se çfarë, Lara shfaqi aftësi të shkëlqyera drejtuese. Kur Maks Salvadori u lodh, Lara e thirri jashtë. Ajo gjithashtu doli shpejt nga shtrati i saj gjatë një prej kohëve të pushimit të caktuar thjesht sepse departamenti i brendshëm kishte nevojë për një dorë shtesë për një shërbim vakt. Thjesht mos i kërkoni asaj të këndojë një këngë operistike, ose bëni nëse keni nevojë për një të qeshur, gjë që ajo është e lumtur t’ju japë.

Gjatë gjithë këtij sezoni, Lara mbeti e niveluar, e dobishme dhe e sjellshme. Ne jo vetëm që duam ta shohim Lara-n të kthehet në Below Deck, ne duam gjithashtu ta shohim atë të vazhdojë të rritet në rangje, me një titull eventual të Bosun të siguruar.

Haleigh Gorman

Haleigh Gorman punoi së bashku me Lara në ekipin e jashtëm. Mjerisht, ajo nuk kishte shumë kohë për transmetim, sepse drama nuk ishte çanta e saj. Megjithatë, sa herë që ajo ishte në transmetim, ne nuk mund të mos admironim etikën e saj solide të punës dhe shpirtin e saj të shkujdesur, që e pa atë të shfaqte rastësisht gjoksin e saj në mënyrë të rastësishme. Besimi është çelësi, kështu që vazhdoni të bëni ju, Haleigh.

Për fat, Haleigh më në fund iu dha një mundësi për të shkëlqyer. Si një zhytës i certifikuar, Haleigh mori një grup të ftuarish charter jashtë në një ekskursion zhytjeje. Ne ramë kur Haleigh njoftoi se i pëlqente zhytja, thjesht sepse urrente të fliste me njerëzit.

Të njëjtat.

Ne do të donim të shohim më shumë nga Haleigh. Ajo është një punëtore e palodhur dhe argëtuese, duke na bërë të ndihemi sikur meriton më shumë kohë para ekranit përmes një sezoni tjetër në Below Deck.

Tumi Mhlongo

Na dëgjoni. Tumi Mhlongo meriton një tjetër mundësi për të qenë një Chief Stew në Below Deck Med, ose në ndonjë tjetër spin-off të Below Deck për këtë çështje. Kapiteni Sandy duket se është dakord me ne për këtë. Në fakt, në episodin e kësaj jave Watch What Happens Live, ajo madje zbuloi se anëtari i ekuipazhit me të cilin do të dëshironte të punonte përsëri ishte Tumi.

Kur takuam Tumin për herë të parë, ajo ishte një stjuardesë në Below Deck Down Under. Ajo ishte e gëzuar dhe qesharake, dhe gjithashtu ishte një punëtore jashtëzakonisht e vështirë. Megjithatë, ajo nuk arriti të lulëzonte në BDM. Rënia e saj nisi sapo ajo hipi në jaht me disa episode me vonesë, pasi një çështje e vizave kishte marrë veten dhe Kyle kishte ngecur në tokë.

Për fat të mirë, Nat mbuloi Tumi në bord. Për fat të keq, Kyle helmoi pusin e Tumit kundër Nat ndërsa të dy ishin të mbërthyer së bashku në doganë jashtë ajrit. Pasi u pastruan përfundimisht, Nat u largua nga të qenit Shef Stew i përkohshëm, por Tumi hyri i nxehtë dhe Nat iu përgjigj asaj me agresion. Njoftoni thashethemet, goditjet me thikë, etj. brenda departamentit të brendshëm.

Gjërat nuk arritën të përmirësoheshin shumë, megjithatë, ne ende mendojmë se Tumi meriton një goditje tjetër, ndryshe nga Kyle dhe/ose Nat. E thënë thjesht, Kyle dhe Nat po kthehen anëtarë të ekuipazhit të BD, ashtu si Tumi. Megjithatë, ndryshe nga Tumi, sezoni i tyre i parë në transmetim i pa që të dy të silleshin po aq keq sa këtë sezon. Prandaj, ne e dimë që Tumi mund të bëjë më mirë, por siç e kanë dëshmuar, nuk mund të themi të njëjtën gjë as për Kyle dhe as për Natalya.

Tumi nuk e meriton urrejtjen. Nëse na pyet ne, ajo meriton vetëm një goditje tjetër në Below Deck.