Anëtarët e aktorëve më të papjekur rregullojnë Vanderpump

Klea

Anëtarët e aktorëve më të papjekur rregullojnë Vanderpump

Pjekuria është e mbivlerësuar kur bëhet fjalë për TV realitet. Thënë kjo, ndonjëherë mund të jetë më zhgënjyese sesa argëtuese. Kur Rregullat e Vanderpompës Filloi, anëtarët e kastit ishin të gjithë serverë në fillimet e tyre deri në fund të të 20-tave. Por tani shumica prej tyre po i shtyjnë të dyzetat dhe është tronditëse sa pak janë pjekur.

Disa kanë treguar rritje emocionale, por kanë ende një rrugë për të bërë. Nuk jemi të sigurt që ndonjë prej tyre është rritur me sukses, por këtu janë zgjedhjet tona për kastin më të papjekur të Pump Rules.

Scheana Shay

(Foto nga: Jordan Strauss/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Ju do të prisni që një 8-vjeçar të ankojë vazhdimisht, “por ata janë shoku im më i mirë”. Dhe të kesh miq të rinj më të mirë çdo ditë, në dukje të pakënaqur dhe të bazuar në asgjë. Por një grua 38-vjeçare si Scheana Shay? Ne thjesht nuk kemi dëgjuar kurrë një të rritur të thotë “miku më i mirë” aq shumë.

Ne nuk do të ishim të shokuar nëse ajo ende betohet dhe qeni i trefishtë guxon njerëzit. Scheana gjithashtu shpërthen në lot për gjithçka dhe duket se nuk mëson kurrë nga gabimet e saj.

Tom Sandoval

Papjekuria e Tom Sandoval është shfaqur plotësisht vitin e kaluar. Por ai nuk sillej shumë si një i rritur as më parë. Shumë kohë përpara shkrirjes famëkeqe “INEED A BREAK FROM FILMING”, banakieri ishte i njohur për kaq shumë zemërim në këtë shfaqje. E mbani mend kur ai shkaktoi një skenë publike për nënshkrimin e librit të Stassi Schroeder? Apo qëndrimi i tij ngacmues në lidhje me marrëveshjen e parë të librit koktej të Ariana Madix?

Dhe le të mos harrojmë se përkufizimi i tij për “kohën cilësore” përfshinte të bërit kërpudha dhe hedhje me parashutë. Plus, gjërat e tij të preferuara janë byzylykët e miqësisë, dritat e galaktikës, kostumet absurde, festimet gjatë gjithë natës dhe pretendimi se është një yll rock. Duke folur për atë grup kopertinash, sa fëminore ishte për të që të ndryshonte tekstet në shfaqjet e tij për t’u kthyer me bashkë-yjet e tij të papjekur Vanderpump Rules?

Sandoval mori një vendim të pjekur duke u bërë i matur. Por nëse dikush do të kishte shpresa se do të rritej përtej kësaj, mirë, vazhdo të ëndërrojë. Zemërimi i tij pasi Rachel Leviss e bllokoi atë ishte i turpshëm, veçanërisht kur ai e quajti atë “të papjekur” (tenxhere, meet kazan). Kohët e fundit në BravoCon, Sandoval e quajti Arianën “fytyrë e keqe”. Kjo është sjellja e një djali para adoleshent, jo i një burri 41-vjeçar.

Tom Schwartz

Rregullat e Tom Schwartz Vanderpump
Bravo/YouTube

Nuk është vetëm fakti që Tom Schwartz feston sikur të jetë ende në një vëllazëri kolegj, megjithëse ky është sigurisht një problem i madh. Ai flet me një zë foshnjeje, i pëlqen të luajë memec, rrëzohet nga presioni më i vogël dhe refuzon çdo formë përgjegjësie. Nuk është çudi që Katie Maloney u lodh duke e bërë atë prindër. E dashura e saj e sezonit të 10-të, Satchel, ishte në të 20-at, por ai ende dukej shumë më i pjekur se ish-burri i saj 40-vjeçar.

Jerry O’Connell kishte të drejtë që i quajti djemtë Toms jo burra. Është në fakt një problem që ai e mori atë përsëri në podcast-in e Sandoval. Të dy Tomët janë jashtëzakonisht të dyfishtë dhe ikin me gjithçka, gjë që nuk do ta ndihmojë asnjërin të rritet, veçanërisht kur Lisa Vanderpump i përkëdhelë në çdo hap të rrugës.

Rachel Leviss

Rregullat e Tom Sandoval Rachel Leviss Vanderpump
(Fotografia: Bravo/YouTube)

Mund t’ju tronditë kur mësoni se Rachel Leviss është 29-vjeçare dhe ishte 28-vjeçare gjatë gjithë lidhjes së saj me Sandoval. Sidomos pasi ish-bashkë yjet e saj kaluan vite duke e trajtuar atë si një fëmijë të vogël. Kjo është arsyeja pse ishte kaq freskuese kur Kristina Kelly e thirri atë.

Sigurisht, Rachel dhe Sandoval kishin shumë të njëjtat interesa të papjekur. Ata madje kishin ekuivalentin e lidhjes së një gjerdani të miqve më të mirë. Përsëri, siç tha Kristina Kelly, “Unë njoh një person tjetër që ka një dritë galaktike dhe është një vajzë trevjeçare.”

Edhe tani, shumë fansa përkëdhelin Rachel. Ndoshta janë sytë e saj Bambi, zëri fëmijëror, ose mënyra se si vishet. Megjithatë, Rachel nuk është një fëmijë dhe sjellja e saj e papjekur ishte e vështirë për t’u parë në sezonin 10. Sidomos në shkollën e mesme trajtimi i saj i keq ndaj Katie Maloney-t dhe mosrespektimi ndaj nënës së Katie-t, mbi një interes të shtirur për t’u “marrë” me Tom Schwartz. . Sa herë që Rasheli përballej me sjelljen e saj, ajo ose tërhiqte fytyrat, bërtiste se të tjerët ishin thjesht xhelozë, ose qante.

Shpresojmë që, në planin afatgjatë, Scandoval do ta ndihmojë Rakelën të rritet dhe të ndryshojë. Një grua në fund të të 20-ave është mjaft e vjetër për të dalluar të drejtën nga e gabuara dhe se veprimet e saj kanë pasoja. Ajo tashmë ka bërë përparim duke kaluar nga Sandoval. Por ajo duhet të piqet edhe më shumë. Ndoshta më shumë kohë jashtë vëmendjes – dhe larg nga kastë të tjerë të papjekur të Vanderpump Rules – do t’i bëjë mirë asaj.

James Kennedy

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

A kishte një shfaqje më të mirë të papjekurisë së James Kenedit sesa ribashkimi i Vanderpump Rules Season 10? DJ e quajti Sandoval dhe Rachel “poo poo heads”, në fund të fundit. Kur Andy Cohen flet me ju si një nga të vegjlit e tij, pasi keni bërë shaka se ai po ju dërgon në një pushim, ju e dini që jeni të papjekur.

Lëndët dhe fyerjet fëminore të James e bënë atë djalin numër një të neveritshëm në grup, mes fansave. Dhe Lisa e bebe atë edhe më shumë se Toms, gjë që thotë shumë. Pra, si me të gjithë kastin e papjekur të Vanderpump Rules, ne nuk po e mbajmë frymën që James të rritet ndonjëherë.