Bethenny Frankel

Klea

Andy Cohen i jep fund miqësisë me Bethenny Frankel në mes të padisë së saj kundër Bravo

Andy Cohen i jep fund miqësisë me Bethenny Frankel në mes të padisë së saj kundër Bravo

Bethenny Frankel dha një përditësim për marrëdhënien e saj aktuale me ekzekutivin e Bravo, Andy Cohenpasi i shpalli luftë rrjetit që i dha famë.

Bethenny Frankel

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut Alum iu drejtua edhe intervistës së saj të fundit me ish Rregullat e Vanderpompës yll, Raquel Leviss, gjatë episodit të 21 gushtit të podcast-it të saj, “Just B with Bethenny”.

“Çfarë vorbulle” Bethenny filloi. “Duke intervistuar Rachel, duke u bërë virale, duke thyer internetin, kaq shumë thashetheme, kaq shumë artikuj shtypi dhe është shqetësuese të jem i sinqertë. Ajo ka marrë shumë urrejtje nga bota dhe unë po e marr shumë këtë urrejtje tani.”

Bethenny Frankel

Manjatja e Skinnygirl vuri në dukje se ishte “krenare” që e largoi reagimin negativ, pasi beson se do të zbresë në “anën e duhur të historisë”.

“Njerëzit që me të vërtetë i respektoj në industrinë e argëtimit dhe politikën, qeverinë, biznesin dhe njerëzit me të cilët komunikoj çdo ditë, të gjithë më thonë: “Po bën gjënë e duhur”, tha ajo. “Unë jam plotësisht në anën e duhur të historisë. Më kanë kontaktuar pesë dokumentarë [who] dua të bëj dokumentarë… I godita një kordon dhe një nerv.”

Bethenny Frankel

Bethenny Frankel iu drejtua kritikëve të saj, duke deklaruar se ajo do të ishte e lumtur t’ia kalonte stafetën kujtdo që dëshiron të përballojë nxehtësinë.

“A mendon dikush që mendova disa javë më parë, ‘Më lejoni mbretit të nis një stuhi, të bëj mijëra armiq, të djeg ura që nuk kisha nevojë t’i digjja dhe të jem udhëheqës i një sulmi. takime që nuk kisha nevojë t’i bëja, takime me SAG dhe AFTRA dhe me avokatë dhe gjithë këta njerëz të ndryshëm?’” pyet ajo. “Unë mund të bëj sërf, kështu që nëse dikush tjetër dëshiron të udhëheqë detyrën, bëje atë.”

Bethenny Frankel

Bethenny Frankel foli për reagimin e ashpër që mori në vazhdën e intervistë bombë, mes akuzave se ajo ka “shfrytëzuar” më tej yllin e mavijosur të realitetit.

“Unë i kam të gjitha këto faqe urrejtjeje. Vazhdo. Më pëlqen. Njerëzit e kanë të vështirë me këtë sepse atëherë ku do të shkoni? Unë nuk jap një sh*t. Është fejesë”, tha ajo.

Bethenny Frankel

Rakelës thuhet se nuk është kompensuar për intervistën trepjesëshe, por Bethenny la të kuptohet se ata mund të ndjekin projekte të përbashkëta në të ardhmen.

“Nëse e pagova apo jo, si e dini se çfarë bëra? Si e dini se çfarë po bëj me të? Askush nuk e di se çfarë jam duke bërë në të vërtetë, por më pëlqejnë spekulimet”, tha ajo. “Ne jemi numër një në mbarë botën. Ne po bëjmë një bisedë me një grua që nuk ka mundur të nxjerrë një bisedë, të pa redaktuar.”

Raquel Leviss

Lisa Vanderpump mohuar Bethenny’s pretendojnë se praktikantët fitojnë më shumë se Rakelës bëri gjatë kohës së saj “Rregullat e pompës.”

“‘Scandoval” u shty në makinën e PR dhe ky incident i veçantë nxiti njerëzit më shumë dhe të gjithë bënë shumë para dhe Rachel nuk,” Bethenny supozohet, duke treguar për historinë e krijuar nga e Rakelës afera skandaloze me Tom Sandoval.

Ajo shtoi – “Dhe numri atje, duke thënë se ajo bëri disa qindra mijëra dollarë për sezonin është i rremë, krejtësisht i rremë.”

Lisa Vanderpump

Ajo vuri në dukje se Rakelës duke sjellë 360 mijë dollarë për t’u shfaqur në një shfaqje që fillimisht ishte caktuar për anulim “thjesht nuk do të ndodhte”.

Bethenny u akuzua se bëri thirrje për sindikalizimin si një mënyrë për të goditur Bravo-n pasi organizoi një shfaqje që u ndërpre. Ajo mohoi se ishte në bisedime me rrjetin për ndonjë serial realiteti të ardhshëm.

“Po flisja me një kompani prodhimi,” shpjegoi ajo. “Kam folur me Andin një herë, por Andi as që po punonte në këtë projekt dhe fola me një kompani produksioni dhe Bravo ishte vendi më logjik ku do të jetonte ky projekt… [but I] vendosa disa muaj më parë që nuk doja të bëja shfaqjen.”

Bethenny Frankel

Bethenny sqaroi se ajo u tërhoq nga bisedimet me kompaninë e prodhimit pasi mësoi se ishin në mes të një procesi gjyqësor. Ajo shtoi se dëshiron të mbetet e fokusuar në mediat sociale, sepse kjo i lejon asaj më shumë kontroll mbi përmbajtjen e saj.

“Thjesht ndjeva një skicë të vogël. Nuk ishte një punë e madhe. Kështu që u largova nga ajo marrëveshje”, tha ajo.

Bethenny Frankel

Ish-ylli i Bravo konfirmoi se nuk kishte folur me të Andy Cohen në javët që kur ajo nisi kryqëzatën e saj.

“Disa njerëz më thonë, ‘Oh wow, është Andy i çmendur që po e bën këtë? Ke folur me të?’ Dhe unë them: ‘Nuk kam, por jam i sigurt se ai është’”.Bethenny shtoi, “[But] ky nuk është një objektiv Andi. Ky nuk është një objektiv i Bravo. Bëhet fjalë për një çështje sistematike në industrinë e argëtimit.”