Andy Cohen beson se këngëtarja Ramona u pushua gabimisht për përdorimin e N-Word, reagon Bethenny Frankel!

Klea

Andy Cohen beson se këngëtarja Ramona u pushua gabimisht për përdorimin e N-Word, reagon Bethenny Frankel!

Andy Cohen beson se këngëtarja Ramona u pushua gabimisht për përdorimin e N-Word, Bethenny Frankel Reagon!

Andy Cohen e nisi BravoCon me një zhurmë të premten gjatë një sesioni pyetjesh dhe përgjigjesh, të moderuar nga Jeff Lewis. Tifozët hodhën pyetje të ndryshme me temën e “Shtëpiakeve”, me një person që kërkonte mendimet e ekzekutivit Bravo për Bethenny Frankel’s kryqëzata kundër rrjetit të quajtur “llogaritja e realitetit”.

Ramona Singer

Cohen u përgjigj – “Siç mund ta shohim të gjithë, Bravo dhe shfaqjet që janë në Bravo u sjellin miliona njerëzve kaq shumë gëzim dhe kaq shumë lumturi, prandaj jemi të gjithë këtu – për t’u argëtuar. Unë jetoj në gëzimin që këto shfaqje sjellin njerëzit, dhe mendoj se ne të gjithë e bëjmë këtë, dhe mendoj se ky është vendi në të cilin jam.”

Cohen vazhdoi të fliste me Rolling Stone dhe iu kërkua të komentonte ekspozimin e fundit të Vanity Fair që pretendonte se “Shtëpiake të vërteta të qytetit të Nju Jorkut” shap, Ramona Singerpërdori fjalën N gjatë xhirimit të serialit të realitetit Bravo. ]

Ai e quajti artikullin bombë një “përsëritje faktikisht të pasaktë të historive të vjetra”.

Prezantuesi i “Watch What Happens Live” u kundërshtua pasi llogaria në Instagram e podcast-it “Watch What Crappens” postoi një meme me titull – “Vanity Fair njofton lajmin se të rriturit pinë dhe Ramona është racist.” Cohen peshoi përmes një emoji të qeshur, duke ftuar të dy një përgjigje Frankel dhe alum RHONY, Leah McSweeney, historia personale e të cilit u shfaq në pjesën e Vanity Fair.

“Uau. Andi mendon se racizmi dhe varësia janë [sic] qesharake,” McSweeney shkroi në Instagram Story të enjten. “Mire qe e di.”

Bethenny Frankel

Frankel thirrur e Cohen reagimi “tronditës, veçanërisht tani” gjatë episodit të së enjtes të podcast-it “Rewives” të ish-yllit të RHONY.

Bethenny Frankel

“Më bëj enigmë këtë,” tha manjati Skinnygirl. “Nëse Andy Cohen po qesh me diçka në lidhje me racizmin, pse nuk do t’i kërkohet të largohet nga BravoCon nëse Ramona i keni dërguar diçka dikujt në media?”

“Është 50 nuanca të demave – është ajo që është në të vërtetë në të gjithë tabelën,” vazhdoi ajo, duke vënë në dukje se “për herë të parë në të Andit karrierën, ai ka filluar të ndiejë se si është të jesh një shtëpiake.”

Bethenny Frankel

Frankel deklaroi — “Çdo ditë shkruhet për diçka për të cilën thoni, askush nuk është aty për t’ju shpëtuar, askush nuk është aty për t’ju mbrojtur, ju jeni vetëm, duke u anuluar, duke humbur gjumin, duke pirë më shumë seç duhet sepse keni ankthi, marrja e ilaçeve kundër ankthit, marrja e ilaçeve për gjumë.”

“Nuk kam menduar shumë për të,” Cohen pranoi në Rolling Stone kur u pyet për komentin e tij të postuar.

Këngëtarja ishte planifikuar të shfaqej në BravoCon, por mori sëpatën pas dërgimit një reporter i Page Six një mesazh me tekst që përmbante një fyerje të pjesshme racore. Veterani i Bravo u fotografua duke parë një paparac të së martës mbrëma pas vendimit të Bravo. Këngëtarja u pushua gjithashtu nga puna e saj në firmën e pasurive të patundshme, Douglas Elliman.

Ramona Singer

Këngëtarja mohoi akuzat, duke i thënë Rolling Stone – “Unë ndalova filmimin e RHONY në shkurt 2021. Këto akuza u transmetuan të gjitha publikisht në shtator 2021. Këto pretendime u hetuan nga rrjeti në atë kohë dhe ata nuk gjetën bazë për pretendimet. Unë i qëndroj të gjitha komenteve të mia në artikull. Jam jashtëzakonisht i zhgënjyer që Vanity Fair dhe Page Six ndjenë nevojën për të ripërforcuar këtë jo-histori.”