Amy Robach and T.J. Holmes

Klea

Amy Robach dhe TJ Holmes fajësojnë lidhjen e tyre skandaloze në dehjen e përditshme!

Amy Robach dhe TJ Holmes fajësojnë lidhjen e tyre skandaloze në dehjen e përditshme!

Amy Robach dhe TJ Holmes’ pretendon se afera e tyre skandaloze u nxit nga alkooli.

Sipas Page Six, nuk ishte sekret që ish-spirancat e “Good Morning America 3” kishin një dashuri të përbashkët për pijet alkoolike. Insajderët pohuan se pirja në një bar pas punës i afroi bashkë-spirues komod.

Amy Robach dhe TJ Holmes

Robach dhe Holmes u nxorën nga emisioni ABC pasi u ndanë si çift. Ata të dy kishin qenë të martuar për më shumë se 10 vjet kur u ekspozuan për tradhti ndaj bashkëshortëve të tyre përkatës.

Një burim shpjegoi se drejtuesit e mëngjesit filluan të shoqëroheshin pasi përfunduan shfaqjen e mëngjesit të ABC dhe u larguan nga puna.

Amy Robach

Këshilltari pohoi – “Ata do të pinin pije gjatë gjithë ditës pas takimeve.”

Holmes kohët e fundit konfirmoi se ai pinte deri në 18 pije në ditë, vitin e kaluar. Një burim vuri në dukje se kishte parë spirancën e çuditshme në ngjarje sociale.

Dyshja folën për varësinë ndaj alkoolit pasi u përjashtuan nga “Good Morning America”, në episodin më të fundit të podcast-it të tyre iHeart, “Amy & TJ”

TJ Holmes

Të dashuruarit e quajtën vitin e tyre të pijshëm “një anomali” pasi lidhja e tyre u ekspozua dhe ata humbën punën e tyre në televizion.

Robach përshkroi situatën, duke u thënë dëgjuesve: “Kjo është e turpshme për mua, nuk është ajo që do të doja të ishte.”

Amy Robach

Ajo vazhdoi duke fajësuar zakonin e saj të pijes për statusin e saj të papunë. Robach, 50, zbuloi se po konsumonte “mbi 30 pije në javë”, por sqaroi se nuk po “dehej” apo “të tretur” në baza ditore. Ajo e përshkroi gjendjen e saj si “duke mbajtur një zhurmë gjatë gjithë ditës ose duke mbajtur një gjendje të ngritur mendore gjatë një viti me ankth”.

Amy Robach dhe TJ Holmes

Dyshja e quajti hobin e tyre të përbashkët të vrapimit si “vrapim drejt argëtimit”, që do të thotë duke kaluar milje vetëm për të përfunduar duke pirë, qoftë në një bar apo në shtëpi, pas stërvitjes.

Holmes, 46, zbuloi se ndonjëherë ai ishte “dy pije brenda” në drekë.

“Nuk kisha një punë për të shkuar dhe isha larg shumë miqve dhe familjes. Ne ishim shtrirë poshtë. Pra, çfarë bëra? Kam pirë shumë”, Robach shtuar. “Shumë më shumë se kurrë. Nuk mendoj se kam shkuar ndonjëherë një vit të plotë ku pi çdo ditë dhe ky ishte viti 2023 për mua.”

TJ Holmes

Çifti shtoi se ata shpenzuan 2,689 dollarë për alkool vetëm për muajin dhjetor, duke mos përfshirë udhëtimet e rastësishme në dyqanin e pijeve të lagjes së tyre.

Holmes dhe Robach ndanë në podkastin e tyre se aktualisht po marrin pjesë në fushatën “Janari i thatë”. Ata shpjeguan se ndjenin nevojën për t’u hapur për marrëdhëniet e tyre me alkoolin, në mënyrë që të inkurajonin dëgjuesit të ndiqnin drejtimin e tyre.