Amvise të vërteta të yjeve të Nju Xhersit që mishërojnë shenjat e yjeve

Klea

Amvise të vërteta të yjeve të Nju Xhersit që mishërojnë shenjat e yjeve

Shumë mund të shkruhet në yje. Ndonjëherë, mund të jetë interesante të thellohesh se çfarë do të thotë për ty shenja e yjeve. Me një sezon të ri të Amvise të vërteta të Nju Xhersit duke ardhur në nxehtësi, le të hedhim një vështrim në disa nga shenjat e Zodiakut të zonjave.

Melissa Gorga / Dashi

Edhe pse Melissa Gorga shpesh shfaqet si e ëmbël dhe e qetë, ajo mund të humbasë durimin dhe të shpërthejë. Konkretisht te Jennifer Aydin, kur ajo kalon kufirin. E lindur më 21 mars 1979, Melissa është një Dash i vërtetë pasi ajo shfaq zjarr, pasion, vendosmëri dhe guxim. Jo vetëm që Mel e gjeti pasionin e saj për veshjet duke hapur Envy, por ishte edhe e guximshme kur bëhej fjalë për t'u përballur me Teresa Giudice. Përballja është si oksigjeni për një Dashi. Pra, ka kuptim të plotë që Melisa ka qenë e varur nga grindja familjare për kaq gjatë.

Teresa Giudice/Demi

Mund t'i kushtoja një artikull të tërë tipareve të personalitetit të Terezës, por tani për tani do t'i qëndroj kësaj pjese të vogël. Nëna e katër fëmijëve ka lindur më 18 maj 1972 dhe bie në yje si një Dem i vërtetë. Unë mendoj se ne tashmë e dimë se Dashi dhe Demi nuk duhet të jenë miq të mirë. Një Demi mund të konsiderohet bujar, besnik dhe i durueshëm. Teresa ka folur për gjakun dhe familjen që nga sezoni 1, kështu që ajo ka një ndjenjë të thellë besnikërie. Ajo gjithashtu, në një farë mënyre, mund të konsiderohej jashtëzakonisht e durueshme, veçanërisht me të gjitha marrëzitë që i bëri Joe Giudice.

Planeti sundues i Terezës është Venusi, i cili përfaqëson perëndeshën e dashurisë dhe bukurisë, ndaj askush nuk duhet të habitet që bleta mbretëreshë është pak sipërfaqësore. Demit gjithashtu e duan pasurinë, e cila mund të shihet në rezidencën e Terezës. Për vite me radhë, fansat e Real Housewives të Nju Xhersit e kanë parë dashurinë e saj për çdo stilist, të rremë apo të vërtetë, të shkëlqejë. Së fundi, demi njihet gjithashtu si jashtëzakonisht kokëfortë.

Margaret Josephs / Dashi

Një Dashi tjetër, Margaret Josephs, ka lindur më 9 prill 1967. Biondja me bisht shpesh është një qen me kockë dhe me shenjën e zjarrit që pretendon emrin e saj nga Zoti i Luftës, ka kuptim të plotë që Margaret është gjithmonë mbi të. gishtat e këmbëve dhe të aftë për të mbrojtur veten. Margaret dihet se i kërkon llogari të gjithëve në jetën e saj, kështu që sado që mund të kënaqet me një reagim, ajo është gjithashtu mjaft e mirë në organizimin e mini betejave rreth saj. Dashi njihen si pionierë në fushën e tyre, dhe e njëjta gjë mund të thuhet për Margaret, e cila është një Boss B*tch.

Dolores Catania/Bricjapi

I lindur më 28 dhjetor 1978, muskuli ynë i Nju Xhersit është një Bricjap i vërtetë. Nëse do të më duhej të zgjidhja nga të gjitha amvisat, do të zgjidhja Dolores Catania-n si yllin e Garden State, e cila mburret me një përfaqësim të mirë të shenjës së saj të yllit. Ashtu si dhia e skijimit, Dolo është tradicional, i disiplinuar, ambicioz dhe jashtëzakonisht i pavarur. Nëna e dy fëmijëve është e ftohtë si një kastravec deri sa mirë, ata nuk janë. Qëllimi i një Bricjapi është që gjithmonë të përmirësohet dhe të përmirësohet, gjë që mund të shpjegojë ndryshimin e plotë të trupit të Dolores.

Jennifer Aydin/ Dashi

E lindur më 16 prill 1977, Jennifer është gjithashtu një Dash. Kasti i Real Housewives of New Jersey është plot me planetin e kuq, dhe shumicën e kohës, një marrëdhënie mes dy Dashëve mund të jetë e pajtueshme, por do të jetë emocionuese. Pasioni i Jennifer-it për zgjedhjen e palëve e ka futur në telashe me vajzat e tjera Dashi. Jennifer ka mbyllur brirë me Margaret dhe Melissa. Energjia e zjarrtë e Jennifer-it e bën atë një top të lirë pasi ajo zakonisht shpërthen mbi burrin e saj dhe natyra e saj e tërbuar mund ta tronditë grupin, gjë që nuk është gjithmonë për të mirë.