Amvise të vërteta të matura me udhëtime frymëzuese

Klea

Amvise të vërteta të matura me udhëtime frymëzuese

Në të gjithë serinë, Amvise të vërteta keni një punë për të bërë; shpalosin jetën e tyre që shikuesit ta konsumojnë. Ky rol shpesh e sheh kastin duke shfaqur pallatet dhe bizhuteritë e tyre, të ndërthurura me zënka mes njëri-tjetrit, sepse miqësitë janë të vështira. Ndërsa pasuritë e pasura materiale nuk janë histori të ngjashme, një prirje e re po shfaqet ngadalë – maturia.

Aktualisht, një grusht amvisash të vërteta po ndajnë udhëtimet e tyre pa alkool. Të shikosh (dhe të mësosh) për takimet e të tjerëve me varësinë është po aq reale sa mund të bëhet televizioni i realitetit. Prandaj, ne i përshëndesim këto gra për ndershmërinë dhe guximin e tyre dhe i urojmë gjithë të mirat në rrugën e tyre drejt rimëkëmbjes. Për lexuesit tanë që luftojnë edhe me varësinë(at), ju nuk jeni vetëm dhe ju urojmë ditë të ndritshme, të mbushura me shanse për të filluar nga e para.

Aktualisht, këto janë amvisat reale të matura që morën vendimin e admirueshëm për të ndryshuar jetën e tyre.

Gina Kirschenheiter

Po, ky postim tregon Gina Kirschenheiter nga Real Housewives e Orange County duke marrë pjesë në Watch What Happens Live “shotski”. Megjithatë, mbishkrimi thotë, “Unë hoqa dorë nga pirja…duke mos u argëtuar…” Gina vazhdon të përdorë hashtagun “redbullshot”, duke shpjeguar se pija e saj në fakt nuk ishte pije alkoolike e përdorur zakonisht. Gina është ende esëll pas filmimit të sezonit 17 pa alkool.

Shënim anësor, Andy Cohen u shfaq i hutuar pas goditjes së tij, duke thirrur se pija e tij mund të ishte ndërruar me një tjetër. Gina dukej pak e tmerruar, ndaj shpresojmë që të mos i ishte servirur alkool.

Sa i përket maturisë së Ginës, në episodin e transmetuar më 14 qershor, Gina u takua me Emily Simpson dhe Jennifer Pedranti për drekë. Këtu, Gina porositi një version mocktail të një margarite të dobët dhe pikante. Në një rrëfim, Gina shpjegoi, “Unë ndalova së piri. Nuk dua të ndihem si budalla gjatë gjithë kohës sepse nuk është mirë për mua.”

Në sezonet e kaluara, shikuesit panë se si martesa e Gina-s me Matthew Kirschenheiter u shpërbë. Menjëherë pas ndarjes së tyre, u pretendua se Matt e sulmoi fizikisht Gina-n përpara se ta kërcënonte se do ta vriste. Matt u arrestua dhe u akuzua për dy vepra penale të dhunës në familje. Gina dha një deklaratë për ndikimin e viktimës në dënimin e tij, dhe fatmirësisht të dy tani janë në një vend shumë më të mirë.

Në një intervistë për E! Lajmi, Gina pranoi se ruajtja e maturisë e ndihmoi atë të përballej me veprimet e Matt dhe reagimet e saj pasuese shkaktuan për lidhjen e bashkë-yllit të saj Jennifer. Gina tha: “E kam falur absolutisht ish-in tim. Kjo është arsyeja pse, për mua, kjo nuk ka të bëjë me të, ka të bëjë me mua dhe që duhet të përpunoj të gjitha ndjenjat e mia dhe atë që kam kaluar në lidhje me atë traumë.”

Vazhdoni të ecni përpara, Gina.

Kyle Richards

Kyle Richards nga Real Housewives of Beverly Hills sapo ka kaluar një vit të matur. Në një postim emocional, Kyle ndau: “E dija se nuk po më shërbente më (pa qëllim) fizikisht, mendërisht apo shpirtërisht.” Mbi reagimet e njerëzve, Kyle tha: “Kryesisht njerëzit janë mbështetës, edhe nëse nuk e kanë kuptuar mirë, pasi nuk kam ‘problem’ me alkoolin, megjithëse më besoni, shumë herë nuk është ndjerë kështu. ”

Disa muaj më parë, thashethemet filluan të qarkullojnë në lidhje me martesën e Kyle me Mauricio Umansky. Këto thashetheme përfshinin mashtrim, me të dyja palët që merrnin fajin. Kjo është shumë për t’u trajtuar për këdo, por duke kujtuar se Kyle ka një numër të madh ndjekësish, mund të imagjinoni stresin e shtuar që sollën komentet e shikuesve.

Duke folur për këtë pa folur për këtë, Kyle vazhdoi, “dhe sinqerisht, jeta do të na sjellë disa ditë të vështira. Sigurisht që nuk kam nevojë të shtoj ndonjë shtesë në atë listë.” Duke vënë në dukje se pirja i shton depresionin, vendimi i Kyle për të hequr alkoolin nga jeta duket se i ka sjellë paqen. Në selfie-n e saj, ajo fjalë për fjalë shkëlqen.

Ne jemi duke nxitur për ty, Kyle.

Leah McSweeney

Leah McSweeney ishte esëll për nëntë vjet përpara se të bashkohej me Real Housewives të Nju Jorkut. Pasi hyri në kast, presionet e xhirimeve panë që zakonet e saj të pijes rifilluan. Që atëherë ajo u kthye në maturi dhe iu bashkua radhëve të Real Housewives esëll.

Gjatë kohës së Leas në serial, pijet e shumta e panë atë duke u zhytur dhe duke hedhur pishtarë tiki rreth pishinës së Ramona Singer në Hamptons. Kur Leah njoftoi vitin e kaluar se kishte qenë esëll për 90 ditë, shumë supozuan se kjo zgjedhje erdhi nga shikimi i saj në shfaqje. Leah e korrigjoi këtë përmes një interviste për US Weekly, duke thënë se e ndërpreu alkoolin gjatë karantinës COVID-19. Nëse jo, Lea e dinte se do të pinte shumë.

Ne e përshëndesim Lean që i njeh dobësitë dhe aktrimin e saj dhe jemi të emocionuar të shkruajmë se Lea kaloi një vit të matur këtë mars. Vajza Atta, Lea.

Braunwyn Windham-Burke

Gjatë Real Housewives të Sezonit 15 të Orange County, Braunwyn Windham-Burke njoftoi se ishte një alkoolike. Koha e saj e kaluar në serial ishte asgjë më pak se kaotike. Me shtatë fëmijë dhe një martesë të shkatërruar me Sean Burke, Braunwyn e kaloi sezonin 14 duke pirë problemet e saj, ndërsa sezoni 15 e filloi udhëtimin e saj me maturi. Që atëherë ajo ka bërë kërkesë për divorc dhe është e përkushtuar ndaj të dashurës së saj, Jennifer Spinner.

Sapo ka kaluar 3 vjet maturi, Braunwyn po përdor platformën e saj për të inkurajuar të tjerët që janë të kapur nga varësia. “Mbaj mend ankthin, menaxhimin, keqardhjen, zgjimin, ndjenjën e keqe për veten time….nëse po e shikon këtë, mund ta bësh,” ndan Braunwyn.

Ne pajtohemi me Braunwyn-ju MUND ta bëni atë dhe faleminderit, Braunwyn, që e keni përdorur platformën tuaj për mirë. Uroj që arritja juaj poshtë të tërheqë shumë të tjerë lart.

NA TREGONI – A JENI TË FRYMËZUAR NGA KËTO UDHËTIMET E SHQIPTARE TË VËRTETA ESHTALLA?