Amvise të vërteta të fiksuara nga kirurgjia plastike që mund të jenë të varura

Klea

Amvise të vërteta të fiksuara nga kirurgjia plastike që mund të jenë të varura

Gjysma e kënaqësisë për të parë Amvise të vërteta është duke parë se si gratë marrin pjesë në kirurgjinë plastike. Ndërsa jo çdo personalitet Bravo shkon nën thikë, ka mjaft njerëz që marrin pjesë në trend për ta bërë të vlefshme që të hedhim një vështrim më të thellë tek ata që mund të jenë të varur nga ndryshimi i pamjes së tyre. Midis botoksit, mbushësve dhe ngritjes së fytyrës, është e vështirë të kujtosh se si dukeshin në të vërtetë disa nga fytyrat e tyre origjinale, kështu që le të bëjmë një shëtitje në rrugën e kujtesës për disa nga Real Housewives më të fiksuara me kirurgji plastike.

Lisa Hochstein

Ylli i Real Housewives të Miami, Lisa Hochstein, dikur ishte martuar me kirurgun e famshëm plastik Lenny Hochstein, kështu që ka kuptim që ajo të kishte krijuar një marrëdhënie jo të shëndetshme me disa procedura. Në majë të gishtave të saj ishin opsionet për të ndryshuar gjithçka, nga gjoksi deri te fytyra dhe pjesa tjetër e trupit. Lisa ka qenë gjithmonë një grua e bukur, por pamja e saj ka ndryshuar në mënyrë drastike nga një e lezetshme kanadeze në një bombë në Miami gjatë viteve.

Gjatë një episodi Watch What Happens Live, Lisa zbuloi se kishte një varësi nga mbushësit dhe vendosi të shpërbënte 60 për qind të tyre. Në momentin e intervistës, ajo i tha Andy Cohen, “Padyshim që kisha një varësi. Dhe duke parë shfaqjen, e pashë dhe u tmerrova. Mund të bëj çfarë të dua, kështu bëra dhe ishte një gabim i madh.”

Në moshën 18-vjeçare, Lisa e përmirësoi madhësinë e saj A-Cup në një C, dhe dhjetë vjet më vonë, ajo zgjodhi të shkonte në një filxhan D. Ish-modelja e Playboy ka qenë e kënaqur me ndryshimet e saj, por disa mendojnë se ajo e ka tepruar.

Vicki Gunvalson

Charles Sykes/Getty Images

Gjatë një sezoni të mëparshëm të Real Housewives të Orange County, Slade Smiley mendoi se ishte qesharake ta quante Vicki Gunvalson “Miss Piggy”. Sidoqoftë, komente të tilla mund të lëndojnë vërtet një person, veçanërisht nëse ai tashmë është duke luftuar me pamjen e tij. Thirrja e emrit e ngurtësoi Slade si një hov, por gjithashtu pati një ndikim në OG të OC pasi vendosi të hollonte hundën, të bënte një implant mjekër dhe t’i injektohej yndyra e trupit në fytyrën e saj për të hequr rrudhat. Vicki ka bërë edhe dy rritje të gjoksit.

Në vitin 2018, Vicki iu nënshtrua sërish thikës për një ngritje të fytyrës pasi Tamra Judge sugjeroi procedurën. Mjerisht, Vicki ndihet si një nga ato amvisat që lëkunden lehtësisht. Kirurgjia është një vendim shumë personal dhe nuk duhet të nxitohet. Por nëse Vicki ndihet më e sigurt, ia vlente.

Shannon Beador

Shannon Beador
Charles Sykes/Getty Images

Pas një sezoni shumë të keq të 16-të, ku fansat mendonin se Shannon Beador dukej e fryrë, ajo zbuloi se kishte një ndryshim të fytyrës. Kjo nuk është hera e parë që Shannon ndryshon fytyrën e saj. Pas sezonit të 14-të, ajo tregoi se kishte një ngritje të fytyrës pa bisturi, e cila është joinvazive. Shannon ka qenë gjithmonë për pamjen e saj, duke vënë në dukje gjatë një episodi të fundit të Real Housewives of Orange County se ajo erdhi në shfaqje e dobët dhe nuk donte të ishte me rroba banje në kamera.

Pasi u shfaq në sezonin 15, Shannon tregoi se kishte një përvojë të keqe me mbushësin natyral dhe duhej ta hiqte atë nga faqet e saj. Shannon është një nga ndryshimet më të vështira të fytyrës për t’u kuptuar, sepse ajo ishte gjithmonë mahnitëse, megjithatë disa nga procedurat duket se kanë lënë një përshtypje të keqe te shikuesit.

Brandi Glanville

Midis pijeve alkoolike dhe shpërthimeve të zemërimit, është e vështirë të përcaktohet nëse Brandi Glanville po plaket keq apo ka pasur një operacion plastik vërtet të keq. Pasi pati dy djem, Brandi i përditësoi gjokset e nënës në një filxhan B. Pas divorcit nga Eddie Cibrian, ajo zbuloi se iu nënshtrua edhe një operacioni për rinovim vaginal.

Megjithatë, edhe pasi trollet erdhën për pamjen e saj, Brandi e mohon duke bërë ndonjëherë një operacion në fytyrën e saj, duke vënë në dukje se ajo sapo është plakur. Brandi, e cila është 50 vjeçe, tha se do të mendonte të bënte një ngritje të poshtme të fytyrës dhe qafës në të ardhmen.

Teresa Giudice

Në vitin 2019, Teresa Giudice zbuloi se kishte bërë majën e hundës dhe nuk ishte ndjerë kurrë më mirë për një vendim në jetën e saj. Shikuesit e Bravo do të kujtojnë gjithashtu Terezën duke u shitur me “bubbies” e saj pasi kishte fëmijë, duke vënë në dukje se ajo kurrë nuk ishte ndjerë e sigurt në rroba banje. Melissa Gorga pohoi gjithashtu se kunata e saj kishte bërë një operacion për të bërë që linja e flokëve të shkonte më mbrapa, por Teresa ende nuk e ka pranuar këtë.

Fansat e Real Housewives të Nju Xhersit e kanë pasur të vështirë të vazhdojnë me ndryshimin e pamjes së Terezës dhe ta shohin atë pothuajse të panjohur, veçanërisht pas mbushjes së buzëve.