Amvise të vërteta të cilave Glam ka nevojë për punë

Klea

Amvise të vërteta të cilave Glam ka nevojë për punë

Një skuadër glam është bërë sinonim i pothuajse çdo Amvise të vërteta yll. Ndonjëherë, ekuipazhi godet jackpot-in me një vështrim, por herë të tjera, pamja avangarde humbet nga shikuesit që mendojnë se disa nga femrat rrëmbehen me deklaratat e tyre të modës. Disa gra insistojnë të tërheqin zvarrë skuadrat e tyre në të gjithë vendin dhe madje edhe në udhëtimet e aktorëve.

Ndërsa ne të vdekshmit e thjeshtë nuk mund ta kuptojmë se si është të vishesh me marka luksoze, pasi unë personalisht jam ulur këtu me pantallona joga duke fshirë një njollë vere, mund të shoh se disa nga shtëpitë e modës Real Housewives kanë nevojë për një riorganizim. Këtu është kush mendoj se duhet t’ua japë skuadrën rozë skuadrat e tyre.

Shannon Beador

Glam nuk ka të bëjë gjithmonë me rrobat që ka veshur ylli. Rasti dhe pika- Shannon Beador. Nëna e tre fëmijëve ka pasur zgjedhje mesatare të veshjeve, por grimi i saj ka qenë mizor. Falë mbushjes së tepërt dhe grimit të ëmbëlsirave, Shannon shpesh duket e tepruar dhe më e vjetër se ajo. Më shpesh sesa jo, Shannon-it i jepet një sy i errët, i cili ka qenë i vjetëruar që nga mesi i viteve 2000. Për një herë, do të doja ta shihja Shannon me një pamje të tonifikuar që nxjerr në pah bukurinë e saj natyrale. Stili i saj thjesht më kujton atë të Chico-s rreth vitit 2005.

Mary Cosby

Mary Cosby mund të jetë e përkushtuar për t’u dukur përrallore në çdo kohë, duke përfshirë debutimin e saj në Sezonin 1 duke u vonuar në pistat e skive për nder të Chanel, por stili i saj nuk është asgjë tjetër veçse i përjetshëm. Ndoshta pjesa më e keqe për Mary është se ajo zotëron disa pjesë të bukura të stilistëve, por kur i bashkon të gjitha, duket sikur një personazh i “Sesame Street” ka të vjella mbi të. Nuk është e qartë nëse Mary ka një skuadër glam apo jo, por kushdo që e vesh atë nuk ka sy për stil. Thjesht po ndodh shumë, por me fjalët e famshme të Marisë, “Më pëlqen të vesh markat që nuk të bëjnë të çuditshme, dhe Chanel është një prej tyre dhe unë jam i gatshëm ta pres”.

Meredith Marks

Kjo amvise e Salt Lake City ka provuar gjithçka, duke përfshirë pamjen si përbindëshi i biskotave dhe kanalizimin e brendshëm të Britney Spears për një pamje tërësisht xhins që edhe Justin Timberlake do ta kishte zili. Tani, nuk jam i sigurt se kush po e vesh Meredith Marks, por ne e dimë se ndonjëherë djali i saj, Brooks Marks, godet me thikë në dollapin e saj. Meredith shpesh duket e pakëndshme në veshjet e saj dhe vishet shumë e thellë kur bëhet fjalë për qafën e saj. Ndonjëherë, unë thjesht dua të shoh Meredith-in të bëjë një shtrirje të madhe dhe të shkëputet nga e gjithë pëlhura.

Jennifer Aydin

Flokët e dredhur, veshjet e papërshtatshme dhe pëlhurat e lira, të gjitha mund të konsiderohen si një dhimbje në sy dhe duhet të ndalohen menjëherë. Jennifer Aydin dikur tregoi se ajo kishte shumë në kontroll grimin e saj, por muajt e fundit, pamja është ngritur, por jo në një nivel qiellor. Pamja e saj e re i jep një atmosferë Ariana Grande, por mbi 40 vjeç. Jen i ka paratë, kështu që pse të mos i shpenzosh për një skuadër më të mirë të modës? Personalisht, pamja ime më pak e preferuar është veshja Sandy nga Grease: Spanx e zezë dhe bluzë e zezë Bordeaux. Dreq!

Dorit Kemsley

Amvisa 90210 i tha një herë ET se ajo nuk shpenzon aq shumë për glam sa Erika Jayne, e cila pranoi se shpenzoi “40,000 dollarë në muaj”. Por unë nuk e blej atë. Nuk ka asnjë argument që Dorit Kemsley shpenzon shumë kohë për pamjen e saj dhe ndoshta ka tabela humori me ekipin e saj të stilimit. Por unë mendoj se ajo vesh shumë nga një stilist në të njëjtën kohë. Kreu te këmbët Louis Vuitton, Dior, Chanel? Është e gjitha shumë.

Mund të shkoj aq larg sa të them se është bruto. Sipas fjalëve të mençura të konteshës, “Edhe Louis Vuitton bën gabime”. Nuk duhet një gjeni për t’u veshur me një stilist të tërë. Unë gjithashtu i urrej shumë ata vathët CHA NEL.

Erika Jayne

Nga të gjitha amvisat, Erika është deri tani më e varura nga skuadra e saj glam. Ajo shpenzon, siç e dimë, 40 mijë dollarë në muaj për ekipin e saj të stilimit, dhe për çfarë? Pamja e saj është ose nuevo e pasur, dominuese ose kriminele e pastrehë. Por Erika e ka bërë të qartë se nuk do të heqë dorë kurrë nga flokët, grimi dhe ekipi i stilimit.