Grindja Giudice-Gorga po shkatërron RHONJ, Ja pse

Klea

Amvise të vërteta që zgjodhën një anë në grindjen Giudice-Gorga

Kur je në mes të një debati të madh me një vëlla ose vëlla, ndonjëherë mund të jetë e vështirë të shohësh dritën në fund të tunelit ose të pranosh kur e ke gabim. Zakonisht kjo është koha kur miqtë e ngushtë ndërhyjnë për t’ju ndihmuar të lundroni drejt një pajtimi. Megjithatë, Teresa Giudice dhe Melissa Gorga‘s grindja ka vazhduar për gati 20 vjet, dhe disa Amvise të vërteta yjet kanë filluar të mbajnë një qëndrim të vendosur. Edhe pse është e qartë se OG i Real Housewives të Nju Xhersit është nxitësi i tenxhere, shumë më tepër nga grupi duket se janë në anën e nënës së katër fëmijëve në grindjen Giudice-Gorga.

Dolores Katania

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Duke u rritur në qytetin e Paterson, NJ, Dolores Catania ishte jashtëzakonisht i afërt me familjen Giudice, përfshirë Terezën. Dy gratë shkuan në shkollë së bashku dhe qëndruan në kontakt të ngushtë kur filluan të kishin fëmijë. Një herë Dolores i tha Bravos se do të qëndronte gjithmonë neutrale. “Kjo është mënyra se si kam filluar, dhe kjo është mënyra se si do të përfundoj,” tha ajo. “Kam qëndruar gjithmonë në bazë të parimeve të mia.”

Qëndrimi i Dolores, njësoj si Zvicra, bazohet në gjoja se nuk ka parë asnjërën nga gratë të sillet shumë keq, duke i thënë rrjetit: “Nuk kam parë kurrë ndonjë gjë kaq skandaloze ku do të thosha, ‘Nuk mund të jem shoqja jote për shkak të asaj që i bëre shokut tim tjetër.’ Kjo do të ishte vërtet keq. Gjërat për të cilat ata luftojnë, mendoj se mund t’i kalojnë. Kështu që i lashë të gjitha të zbrazeshin.”

Ndërsa Dolores është shpesh muskuli i grupit dhe është e mirë për t’u ulur në gardh, ajo ka treguar më shumë se një herë se preferon të mos kalojë Terezën, edhe kur mund të gabojë. Gjatë ribashkimit të fundit, Luis Ruelas u sulmua për pretendimin se do t’i jepte Frankie Catania-s një punë, duke e lënë babanë e tij, Frank Catania, të zemëruar. Megjithatë, Dolores e mbylli bisedën nga frika e reagimit të Terezës. Na duket se nëna e dy fëmijëve mund të ketë treguar sapo kartat e saj.

Jennifer Aydin

Për vite me radhë, Jennifer Aydin ka qenë zëdhënësja e Terezës dhe leh Chihuahua, duke i bërë të ditur të gjithë besnikërinë e saj ndaj mbretëreshës. Vetëm këtë sezon të kaluar, Jennifer u pa duke ndërprerë dhe duke folur për Terezën. Edhe në ditën e saj të dasmës, Jennifer u sigurua që kamerat Bravo ta kapnin duke i thënë Terezës se sa gabim ishte Joe Gorga që humbi ditën e saj të madhe.

Gjatë një segmenti Watch What Happens Live, Jennifer zbuloi se Teresa kishte kërkuar falje për të përmendur se Antonia Gorga humbi Sweet 16 të Milania Giudice ndërsa ishte në udhëtimin e vajzës në Irlandë. Jennifer gjithashtu dyfishoi zgjedhjen e Terezës për të thënë se ajo “nuk kishte familje” pikërisht përballë Melisës. Sipas Jen-it, e cila kurrë nuk ia gjen fajin Terezës, “Unë nuk mendoj se Teresa e kuptoi se ajo po e bënte këtë. Nëse e njihni Terezën, e dini që kjo është e vërtetë.” Mendoj se kemi një palë të qartë pasi Jen po valëvit me zë të lartë dhe krenare flamurin e saj të Terezës.

Gina Kirschenheiter

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Ylli i Real Housewives të Orange County, Gina Kirschenheiter, ka mbajtur qëndrimin e saj, pasi së fundmi zbuloi se ishte Team Melissa gjatë gjithë rrugës.

Ndërsa fliste në podkastin e saj, Orange County, Gina tha se ishte mbi grindjen Giudice-Gorga, duke thënë se Teresa kishte një problem qëndrimi. Biondja zbuloi se ishte “në fakt një fanse e madhe e Melissa-s”. Ajo vuri në dyshim se si Tre kishte kaq shumë fansa pasi të gjitha planet e saj djallëzore kishin dështuar gjatë viteve.

Kenia Moore

Kenia Moore
Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Hulumtuesi/heroi i Real Housewives of Atlanta kohët e fundit ndau se ku qëndronte me Melissa dhe Tereza pasi u miqësua me OG në udhëtimin e tyre Real Housewives Ultimate Girls. Kenya Moore qeshi ndërsa fliste me Bravo, duke ndarë se ajo ishte ende në një vend shumë të mirë me Melissa pasi një fans tha se ishte “dyshja që shikuesit nuk e dinin se ne kishim nevojë”.

Andy Cohen pyeti se në anën e kujt ishte pjeshka e Gjeorgjisë, me Kenia duke thënë: “Zemra ime është kaq e thyer. Sinqerisht, i dua të dy. Dhe unë dua që ata ta rregullojnë atë.” Duket se kemi një tjetër gardh!