Amvise të vërteta që u përmirësuan nga martesat e tyre të para

Klea

Amvise të vërteta që u përmirësuan nga martesat e tyre të para

Nuk është çdo ditë që një Amvise të vërteta ylli merr një shans të dytë në dashuri. Kur bëni betimet tuaja, supozohet të jetë për mirë ose për keq, por ndonjëherë ju duhet të hiqni peshën e vdekur dhe të lartësoni jetën tuaj të dashurisë. Kjo është pikërisht ajo që bënë amvisat e mëposhtme kur erdhi puna për të përmirësuar burrat e tyre.

Ndonjëherë, Afërdita i jep fatin e saj të mirë një ylli Bravo dhe u jep atyre dhe shikuesve një kënaqësi të vërtetë, e cila zakonisht përfshin një rinovim betimi ose dy dhe disa dasma gjigante me temë.

Gjyqtari Tamra

Martesa e yllit të Real Housewives of Orange County me Simon Barney nuk ishte bashkimi i përsosur. Gjatë sezoneve të mëparshme, shikuesit shikonin ndërsa Tamra Judge përpiqej të ishte një amvise e përsosur, gjë që përfshinte heshtjen e personalitetit të saj. Për vite me radhë, ndjekësit ndoqën marrëdhënien e tyre të trazuar duke u zhvilluar në emision. Gjatë sezonit 5, në udhëtimin me limuzinë deri në fund të festës verore, Tamra madje i tha Simonit se donte një divorc. Në vitin 2010, Simon bëri kërkesë për divorc pas 12 vitesh martesë.

Megjithatë, Tamra nuk e humbi dashurinë pas takimit Edi Gjyqtar. Lidhja e të dyve ishte e pamohueshme dhe fansat ishin në gjendje të shihnin lulëzimin e marrëdhënies së tyre. Edi përqafoi gjithçka që Tamra ishte dhe e donte për të metat e saj. Të dy u martuan në qershor të vitit 2013 dhe kanë qenë të lumtur të martuar për dhjetë vitet e fundit.

Cynthia Bailey

Cynthia Bailey ishte pothuajse nusja e arratisur e ditëve moderne kur erdhi puna për të ecur në korridor për në Piter Thomas. Çifti u martua në vitin 2010, por martesa nuk ishte menduar të zgjaste. Në ditën e tyre të dasmës, motra dhe nëna e supermodeles madje debatuan për fshehjen e licencës së martesës.

Çifti nuk u duk kurrë në faqen e duhur dhe përfundimisht u bënë partnerë biznesi në Bar One dhe Sports One. Pas divorcit të tyre në 2017, Cynthia kërkoi që ish-i i saj t’i kthente asaj një hua në shumën 170,000 dollarë. Natyrisht, ajo u bë shumë e çrregullt dhe vetëm dëshmoi se të dy nuk ishin binjakë shpirti.

Cynthia më pas u takua me Mike Hill dhe lindi “Chill”. Të dy me të vërtetë dukeshin si një ndeshje e shkëlqyeshme pasi ndërthurën familjen e tyre së bashku. Ata u martuan në tetor të vitit 2020 gjatë pandemisë mbarëbotërore, e cila përsëri duhet të ishte një shenjë nga perënditë. Majk e trajtoi Cynthian shumë më mirë se bashkëshorti i saj i parë, por edhe ky përmirësim nuk mund të zgjaste, dhe të dy e dhanë dorëheqjen në vitin 2022.

Karen Huger

Madhe Dame e Potomac, Karen Huger, u martua fillimisht me një burrë të quajtur Edmund E. Carte. Nuk dihet shumë për burrin e parë të Karen, vetëm se martesa nuk ishte e duhura. Ata u divorcuan dy vjet përpara se Karen t’i vërë sytë tek burri i saj aktual.

Karen takoi Ray Huger në një event të Black Caucus, dhe çifti u martua në vitin 1996. Gjatë sezonit 6, çifti vendosi të ecë përsëri nëpër rresht për një rinovim betimi. Nuk ka dyshim se Karen u përmirësua kur u martua me Ray dhe tani jeton një mënyrë jetese jashtëzakonisht luksoze.

Taylor Armstrong

Taylor Armstrong dhe Russell Armstrong u martuan në tetor 2005. Megjithatë, koha e saj në Real Housewives të Beverly Hills tregoi një bashkim toksik që shpesh i shkaktonte Taylor dhimbje emocionale dhe fizike. Gjatë sezonit 2, Camille Grammer zbuloi se Russell kishte abuzuar me Taylor deri në pikën që ajo kishte nevojë për një operacion rindërtues. Seriali tregoi se Taylor u hap për martesën dhe abuzimin e saj pak më vonë. Taylor bëri kërkesë për divorc në korrik të vitit 2011, duke përmendur dallime të papajtueshme. Çifti mbeti i martuar deri në vdekjen e Russell vetëm një muaj më vonë.

Bomba bjonde e gjeti përsëri dashurinë, megjithatë, kur u takua John Bluher. Megjithëse Taylor fillimisht mendoi se ajo do të kërkonte vetëm disa këshilla ligjore nga John, në vitin 2014, Cupidi qëlloi shigjetën e tij dhe vendosi t’i jepte Taylor një shans të dytë.

Në momentin e takimit të tyre, Gjoni ishte i martuar me tre fëmijë, por pasi u finalizua divorci, ai ia bëri pyetjen nënës së një fëmije. Taylor-it iu dha për fat të mirë kur u martuan në prill 2014, dhe John adoptoi vajzën e Taylor.