Amvise të vërteta që u kapën duke tradhtuar

Klea

Amvise të vërteta që u kapën duke tradhtuar

Çështjet janë një histori e zakonshme Amvise të vërteta. Në shumicën e rasteve, janë burrat ata që akuzohen. Dhe për këtë, ykes, pasi ka pasur shumë burra të pabesë në Bravo. Megjithatë, disa nga gratë janë thirrur gjithashtu për sytë e tyre endacakë.

Në këtë rast, Kyle Richards është vendosur të kalojë Real Housewives të Beverly Hills sezonin 13 duke shpjeguar skandalin e saj të pretenduar të mashtrimit me Morgan Wade. Thënë kështu, martesa e Kyle me Mauricio Umansky ka qenë e vështirë për ca kohë. Prandaj, në këtë pikë, mbeten shumë pyetje pa përgjigje nëse Kyle u largua apo jo në një martesë aktive.

Megjithatë, ka pasur histori të tjera të bazuara në afera që janë përgjigjur plotësisht. Me më shumë se prova të mjaftueshme në vend për të ndihmuar në ngritjen e dyshimeve serioze për besnikërinë, këto janë amvisat e vërteta që u kapën duke mashtruar.

Phaedra Parks – Amvise të vërteta të Atlantës

Nëse jeni një fans i vjetër i Real Housewives of Atlanta, atëherë me siguri tashmë e dini se Phaedra Parks është mbretëresha e lojës së fjalëve. Në vend që t’i pranojë gabimet e saj, ajo shpesh përpiqet të flasë veten nga telashet. Megjithatë, për besnikërinë e saj ndaj ish-bashkëshortit të saj, Apollo Nida, mohimet e saj ranë në vesh të shurdhër. Me fatura në dorë, Apolloni erdhi për Fedrën, pak para se të futej në burg për mashtrim bankar.

Gjatë sezonit 7 të RHOA, Apollo zbuloi mesazhe me tekst në telefonin e Phaedra. Këto mesazhe iu dërguan një kontakti të emërtuar Z. Chocolate. Pasi i lexoi këto, Apollo thirri Peter Thomas, bashkëshortin e atëhershëm të një tjetër anëtari të kastit, për ta ndihmuar atë t’i zgjidhte të gjitha. Pjetri më vonë tha se kur ai telefonoi, dukej sikur Apolloni “ishte gati të udhëtonte në drejtimin e gabuar”.

“U ktheva në shtëpi natën tjetër dhe thjesht kalova përmes telefonit të Fedra. Ajo gjithmonë është përpjekur ta mbajë fort telefonin e saj kohët e fundit, sikur nuk e përdor dot…dhe ajo ka një lidhje me një djalë,” kujton Apollo. Ai madje deklaroi se Fedra i dërgoi mesazh këtij burri se ai ishte i saj “për fat të mirë”. Gjithashtu në tekste, Fedra dyshohet se numëronte ditët derisa Apollo të futej në burg.

Në një lëvizje të dyshimtë, por të kuptueshme, Apollo printoi mesazhet e Fedra, duke vërtetuar se ato ishin nga telefoni i saj. Natyrisht, edhe kur u përball me të vërtetën, fjalëpunuesja Phaedra i mohoi këto pretendime, duke iu përmbajtur armëve se asgjë fizike nuk kishte ndodhur. Megjithatë, më vonë ajo pranoi se ata po shkruanin mesazhe, por se zoti Çokollatë thjesht po e ngushëllonte në kohë të vështira. Megjithëse nuk mund ta dimë kurrë se sa të ndërthurur ishin këto të dyja, është e qartë se, në minimum, ndodhi një aferë emocionale.

Michaele Salahi – Amvise të vërteta të DC

Asgjë nuk thotë se i besoj partnerit tim më shumë sesa një llogarie të përbashkët në Instagram, e cila është pikërisht ajo që ka ish ylli i “Real Housewives” të DC, Michaele Salahi me partnerin e saj të lidhur, bashkëshortin e kthyer, Neal Schon. Para lidhjes së saj, Michaele dhe partneri i saj në Shtëpinë e Bardhë, Tareq Salahi, ishin martuar për tetë vjet.

Pas përfundimit të ekskluzivitetit me bazë në Uashington, DC në 2010, Michaele u largua nga Tareq. Në thelb, Michaele kishte pushuar së besuari në martesën e saj. Në vend që të kërkonte një divorc, Michaele sapo u ngrit dhe u largua nga qyteti për të qenë me Journeys kitaristi, Neal. Duke mos ditur se ku kishte shkuar gruaja e tij, Tareq bëri një kallëzim të personit të zhdukur.

Pasi një deputet i lidhur me Michaele, ajo i tha oficerit se nuk donte të shkonte në shtëpi.
Është vërejtur edhe nga E! Lajmi se “Znj. Salahi këshilloi se ajo nuk donte që zoti Salahi ta dinte se ku ishte.” Michaele dhe Neal tani janë të martuar për më shumë se një dekadë, por ky është ende një nga skandalet më të egra të mashtrimit që kemi parë ndonjëherë nga ekskluziviteti i Real Housewives.

Vicki Gunvalson – Amvise të vërteta të Orange County

Isabella Vosmikova/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images nëpërmjet Getty Images

Gjatë Real Housewives of Orange County Seasons 1-7, Vicki Gunvalson ishte martuar me Donn Gunvalson. Megjithatë, kur Donn nuk arriti të mbushte “depozitën e saj të dashurisë”, ata u divorcuan. Në këtë pikë, Vicki prezantoi Brooks Ayers në serial, dhe të gjithë të përfshirët dhanë një NOPE të madhe kolektive. Kur u shty nga shikuesit dhe anëtarët e kastit që nuk ishin në ekipin Brooks, Vicki mohoi se çifti i tyre kishte të bënte me divorcin e saj nga Donn.

Historia e Vickit ndryshoi më vonë gjatë BravoCon 2022. Ndërsa u përgjigjej pyetjeve në një panel RHOC, Vicki pranoi “keqardhjen e saj më të madhe”. Duke rrëfyer se nuk kishte qenë e sinqertë, Vicki tha: “Unë u divorcova nga burri im për Brooks dhe është pendimi më i madh që kam pasur ndonjëherë. Nuk do të mashtroj kurrë më. Më shkatërroi familjen.”

Gjyqtari Tamra – Amvise të vërteta të Orange County

Tamra Judge ka ndjekur të dashurin e Jennifer Pedrantit këtë sezon, pasi ai ka një histori mashtrimi. Me të drejtë, Jennifer ia ktheu këtë favor në ribashkimin e sezonit 17. Këtu, ajo i kujtoi Tamrës se e kaluara e saj nuk ishte tamam e pastër.

Për të shpjeguar, nga sezonet 1-5, Tamra ishte e martuar me Simon Barney. “Ti je një person i keq, i poshtër…Mund të shkosh vetë, unë dua një divorc! F**k ju!” i bërtiti Tamra Simonit në sezonin 5. Eshtë e panevojshme të thuhet se pasoi një divorc shumë i hidhur.

Në pretendimet e tij, Simon sulmoi ish-gruan e tij së shpejti, duke deklaruar se ajo e tradhtoi atë me bashkëshortin e saj tani, Eddie Judge. “Gruaja ime më tha se ishte në Los Anxhelos. Unë u përplasa me të në Las Vegas me mikun tim Eddie, mikun tonë të përbashkët”, tha ai, duke shtuar se të dy dukeshin të ishin çift. Në mënyrë të qartë mbi mashtrimet e Tamra-s këtë sezon, fansat riqarkulluan pretendimet e Simonit shumë kohë më parë, duke dëshmuar se kur bëhet fjalë për skandalet e mashtrimit, Tamra mund të dëshirojë të zërë një vend.