Amvise të vërteta që u bënë qen i mirë kur dikush u largua

Klea

Amvise të vërteta që u bënë qen i mirë kur dikush u largua

Për të cituar American Horror Story, kur një Supreme fillon të zbehet, një i ri ngrihet për të zënë vendin e saj. E njëjta gjë mund të thuhet për Amvise të vërteta. Siç do t'ju thotë çdo shikues i vjetër, amvisat nuk mund të mbeten përgjithmonë të preferuarat e fansave. Në disa raste, një dalje e amvisave i jep një ylli tjetër mundësinë për të vjedhur vëmendjen.

Ndonjëherë, këta ishin miqtë e ish-qenit të lartë, të cilët dukej se po prisnin në krahë. Herë të tjera, është një rival që arrin në atë status pas fitores. Mes një tendence të ndryshimit të aktorëve të Real Housewives, ne mund të shohim më shumë nga kjo në horizont. Le të shohim disa nga shembujt më të paharrueshëm deri më tani.

Kyle Richards dhe Lisa Vanderpump – Amvise të vërteta të Beverly Hills

Ju kujtohet Puppygate? Po, mbretërimi i Lisa Vanderpump si një nga amvisat më të mira të vërteta ndonjëherë u përplas dhe u dogj mbi një qen të quajtur Lucy Lucy Apple Juice. Që kur Lisa u largua, Kyle Richards është OG i fundit që qëndron në Real Housewives të Beverly Hills. Për më tepër, Kyle është një nga njerëzit më të afërt me Andy Cohen dhe gjithmonë merr karrigen e parë në ribashkime.

Vite pasi Kyle u bë top qen, ajo dhe Lisa janë ende në konkurrencë. Kyle u tall me Lizën në finalen e sezonit 13 të RHOBH, ndërsa punoni me planifikuesin e preferuar të festave të LVP. Në ribashkim, ajo zbuloi se Lisa e pyeti pa dyshim nëse Kyle ishte ende në shfaqje.

Sigurisht, mbretërimi i Kyle nuk mund të zgjaste përgjithmonë. Tani për tani, është e paqartë nëse ajo do të rikthehet sezonin e ardhshëm. Nëse Kyle largohet, atëherë Sutton Stracke duket i gatshëm të zërë vendin e saj si qen i lartë.

Heather Gay dhe Jen Shah – Amvise të vërteta të Solt Lake City

Për tre sezone, Jen Shah sundoi mbi Amvise Reale të Solt Lake City të hedhur me një grusht hekuri. Tani, thuhet se ajo është një qen më i mirë në burg. Si Mbretëresha Bee, Jen dukej se kishte prirje narcisiste. Përveç, sigurisht, mashtrimit të të moshuarve. Ishte e vështirë të kuptohej pse shokët e saj të aktorit vazhduan ta mbështesnin. Sidomos Heather Gay.

Me Jen pas hekurave, sezoni 4 lejoi që Heather të merrte skenën qendrore. Dhe, djalë, a e bëri atë më të mirën. Monologu i Heather në breg të plazhit për Monica Garcia është tashmë objekt i legjendës së Housewives. Autori i Mormonit të Keq zbuloi një plan të mbajtur prej kohësh për të mbledhur “faturat! Dëshmi! Afati kohor! Pamjet e ekranit!” kundër Monikës. Ajo gjithashtu shpëtoi nga miqësia toksike e dikurshme duke zbuluar se Jen gjoja i dha asaj syrin famëkeq të zi.

Duket se Heather do të vazhdojë të sundojë në sezonin 5. Por a ka ende Jen një kontroll mbi të? Heather pretendoi se ishte e lirë nga ndikimi i Jen në ribashkimin e Sezonit 4. Por në Watch What Happens Live, Heather argumentoi se “të paktën Jen ishte vetvetja kur ajo po mashtronte të moshuarit”. Ajo gjithashtu shpresonte që ish-Mbretëresha Bee do të ishte e lumtur që grupi e internoi Monikën.

Tamra Judge dhe Vicki Gunvalson – Amvise të vërteta të Orange County

Ylli i Real Housewives of Orange County, Vicki Gunvalson është OG i OG-ve. Më pas, në sezonin 3, Tamra Judge mbërriti në vendngjarje duke e deklaruar veten “shtëpiake më e nxehtë në Orange County”. Për shumë sezone, ata ishin në një betejë të pafundme për të qenë amviseja më e zëshme dhe më me opinione. Për të mos përmendur, si Vicki, Tamra është e diskutueshme.

Por ndërsa Vicki u degradua në “mik” vite më parë, Tamra e mbajti një kontroll të fortë në portokallinë e saj. Këtë vit, Tamra u distancua nga Tres Amigas dhe u shfaq në sezonin 2 të The Traitors. Tammy Sue nuk është një e preferuar universale e fansave, por nuk mund të mohohet se ajo është ende një nga amvisat më të përfolura të Bravo.

Kandi Burruss dhe NeNe Leakes – Amvise të vërteta të Atlantës

NeNe Leakes në trailerin e Hunting Housewives

NeNe Leakes është padyshim një nga yjet më të mëdhenj të Real Housewives të Atlantës. Ndërkohë, Kandi Burruss ishte tashmë një muzikante e suksesshme kur iu bashkua sezonit 2 të RHOA. Kandi ishte një anëtar ikonik i kastit menjëherë dhe u përplas me NeNe shumë shpejt. Ajo u mbajt edhe kundër Phaedra Parks, e cila na dha të famshmen “Gënjeshtrat! Gënjeshtrat! Gënjeshtrat!” gif. Ndërsa NeNe erdhi dhe shkoi nga RHOA, Kandi u bë sinonim i vetë shfaqjes. Shumë kanë thënë se nuk mund ta imagjinojnë RHOA pa të.

Mjerisht, ata do të duhet. Pas 14 vitesh Kandi po pushon nga spektakli. Kush do të bëhet top qen në vend të saj? A mund të kthehet NeNe përkrah Porsha Williams? Sepse ajo tashmë është në grindje me të.

Jessel Taank dhe Ramona Singer – Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut

Jessel Taank

Pas 13 sezonesh, Bravo më në fund doli nga Ramonacoaster. Në këtë rast, ylli i rifillimit të The Real Housewives of New York, Jessel Taank, doli si qen i mirë në rrethana të ndryshme. Në vend që të largohej nga Bravo mes akuzave për racizëm, Ramona Singer rrëzon premierat nga të cilat nuk ishte ftuar. Por të paktën ajo nuk mban më një mollë.

Ashtu si Ramona, një përshtypje fillestare për Jessel ishte se ajo është “shumë”. Por ndërsa Ramona mbeti polarizuese, Jessel u bë i dashur botërisht në fund të sezonit.

Do të shohim nëse lidhja e dashurisë së audiencës me Jessel-in do të vazhdojë në sezonin 15 të RHONY. Pavarësisht nga shumë spekulime se disa anëtarë të kastit kanë përfunduar vetëm, të gjithë nga Sezoni 14 kthehen.