Bethenny Frankel u përplas për komentet 'injorante' rreth punonjësit të TJ Maxx

Klea

Amvise të vërteta që tjetërsuan më shumë miq

Te jesh nje Amvise të vërteta yll, duhet të jesh dinak, dashamirës dhe të dish t’i mbash miqtë afër, por armiqtë më afër. Të bëhesh një amvise Bravo kërkon shumë forcë, dhe nuk është për ata që janë të dobët. Shpesh ka lot, tradhti, madje edhe disa të qeshura, por zakonisht, nuk përfundoni duke mbajtur miqtë me të cilët keni filluar. Ashtu si një thriller i mirë, ekskluziviteti i detyron gratë të zgjedhin miqësi ose aleatë të përjetshëm.

Lisa Vanderpump

Christopher Willard përmes Getty Images

Një nga amvisat reale më ikonike të kohës së saj, Lisa Vanderpump tjetërsoi shumë gra pranë saj, veçanërisht kur dogji ura në daljen e saj nga Real Housewives të Beverly Hills. Jo vetëm që mbretëresha e rozës hodhi poshtë miqësinë e saj me Teddi Mellencamp, Dorit Kemsley dhe Erika Jayne, por hodhi poshtë edhe lidhjen e saj me Kyle Richards. Si çdo njeri i besuar i ngushtë, të dy kishin lemza gjatë gjithë viteve.

Megjithatë, Lisa dukej se po lundronte për një mavijosje kur priste që Kyle të jepte mbështetje të verbër gjatë sezonit 9. Lufta ishte epike, një nga përmasat e Davidit dhe Goliathit që e ndërpreu paktin e miqësisë për mirë. Kyle akuzoi Lizën për rrjedhje të historive në blog, gjë që e bën çdo amvise, por Lisa u ofendua për akuzat. Lisa e hodhi Kyle nga vila e saj, duke i thënë: “Ti erdhe këtu për të më thënë se jam gënjeshtar. Kështu që ne kemi mbaruar.” Nuk është për t’u habitur që të dy nuk kanë folur që atëherë.

NeNe Leakes

Momodu Mansaray/WireImage

Asnjë kontratë miqësie nuk do ta pengonte NeNe Leakes të tjetërsonte rrethin e saj të grave në ATL. Shikuesit e Real Housewives of Atlanta panë që NeNe të shtynte miqtë e saj të ngushtë Kim Zolciak dhe Shereé Whitfield janë larguar për sezone ndërsa egoja e saj rritej dhe rritej. Megjithatë, të gjitha bastet u dështuan kur NeNe vendosi të ndërpresë lidhjet me Cynthia Bailey-n. Në pjesën më të madhe, supermodelja dukej se ishte një mike modele për NeNe, duke dhënë gjithmonë mbështetje dhe fjalë të mira.

Gjatë sezonit të 11-të, NeNe humbi mendjen dhe akuzoi Cynthia-n se sillej “e poshtër dhe e fshehtë”. NeNe u ndje e mërzitur kur mësoi se Cynthia po ndihmonte armikun e saj, Kenya Moore, të kthehej në serial. Natyrisht, Cynthia mohoi çdo keqbërje, por NeNe nuk e pa ashtu dhe shpërtheu mbi ish-shoqen e saj në ribashkim. NeNe pohoi, “Jam përpjekur të jem një shoqe e mirë për të dhe thjesht jam e lodhur.” Ishte një fund i trishtuar për NeNe, i cili u largua nga seriali me miqësi të prishura.

Bethenny Frankel

Imazhet e Raymond Hall/GC

Ylli i Real Housewives of New York City është një arrë e vështirë për t’u goditur, me Bethenny Frankel që shpesh qëndron vetëm. Ajo shpërtheu pothuajse të gjithë në serial me të, ndërsa zuskë e turpëroi Luann de Lesseps, duke i thënë Kelly Bensimon ajo ishte “qyqe për fryrjet e kokosit, dhe në thelb ishte e çuditshme çdo ditë. Fansat e pëlqyen atë, por gratë e tjera jo aq shumë.

Deri tani, shoku më i madh i Bethenny-t ishte me të dashurin e saj për shumë sezone, Carole Radziwill. Kishte tension të dukshëm drejt fundit, ku të dy fajësuan një keqkomunikim për të dashurin e atëhershëm të Carole, Adam, duke ndihmuar në fotografimin e bamirësisë së Bethenny. Nuk ndihmoi kur Carole e pa Bethenny-n duke e sulmuar në rrëfimet e saj se nuk ishte e martuar, nuk kishte fëmijë dhe nuk kishte karrierë. Megjithatë, Bethenny duket e lumtur që qëndron vetëm dhe nuk i përgjigjet askujt.

Teresa Giudice

Teresa Giudice
Dia Dipasupil/Getty Images

Nëna e katër fëmijëve thjesht nuk e di se kur të heqë dorë kur bëhet fjalë për nevojën kompulsive për të pasur të drejtë. Teresa Giudice kishte një lidhje të ngushtë me Jacqueline Laurita për shumë sezone, por nuk dinte si t’i tregonte të vërtetën shoqes së saj kur bëhej fjalë për çështjet e saj të mëdha ligjore. Aq shumë shkoi në prishjen e miqësisë së tyre, me Terezën që fajësohej për pjesën më të madhe të saj. Në librat e saj të gatimit, Teresa bëri shaka se Carolina Manzo ishte “aq italiane sa Kopshti i Ullinjve”. Oh – fjalët lëndojnë, Tre!

Terezës nuk i pëlqente gjithashtu që Jacqueline po afrohej me Danielle Staub, të cilën të dy kishin rënë dakord ta shpërfillnin. Fatkeqësisht, Teresa ka një aftësi për të fajësuar miqtë e saj për problemet e saj, veçanërisht për shkak të dështimit të saj me Joe Gorga. Teresa ka tjetërsuar familjen e saj, duke përfshirë kushërirat Kathy Wakile dhe Rosie Pierri dhe vëllain e saj. Motoja e Terezës ose je me mua ose kundër meje u ka kushtuar miqve të saj të shumtë ndër vite dhe ajo shpesh tregon pak pendim për veprimet e saj.