Amvise të vërteta që thanë gënjeshtra të mëdha dhe u kapën

Klea

Amvise të vërteta që thanë gënjeshtra të mëdha dhe u kapën

Bravo’s Amvise të vërteta seria është një rrëmujë toksike. Ndërsa drama ndihmon për të siguruar vendin e secilit anëtar të kastit në sezonin e ardhshëm, gënjeshtra, luftimet dhe goditjet me thikë janë gjithmonë të larta. Ndërsa dashamirët e televizionit të realitetit kënaqen të shikojnë disa nivele të imta, mendoj se të gjithë mund të bien dakord për një fakt. Ndonjëherë, këto gra shkojnë shumë larg.

Çuditërisht, duket se shumë nga këta anëtarë të kastit harrojnë me kë kanë të bëjnë kur iniciojnë akuza të përmasave të rreme. Yjet si Sutton Stacke dhe Meghan King mund të tregtojnë lehtësisht në platformat e tyre për të filluar sipërmarrje të reja si detektivë. Përveç aftësive investigative të Real Housewives, ekipe të tëra prodhimi rrethojnë çdo seri. Kjo do të thotë që shumë gënjeshtra të gënjeshtrave të thënëa janë kapur në film ose edhe përmes audios, pasi çdo personalitet zbukuron një paketë mikrofon gjatë xhirimit.

Thënë kështu, disa gënjeshtra kanë qenë të pamundura të vërtetohen. Për shembull, ne kurrë nuk mund ta dimë se sa e përfshirë ishte Vicki Gunvalson me skemën e kancerit Brooks Ayers. Ai është me siguri një gënjeshtar, por sa i përket Vickit, ajo mbetet e bindur se nuk ishte në dijeni të gënjeshtrave të tij.

Sido që të jetë, është gjithmonë zhgënjyese si shikues të shikosh goditjet me thikë dhe gënjeshtrat që po ndodhin. Në krahasim, ka një lartësi të caktuar që ndihet kur këto mure të ndotura bien poshtë. Kur kjo ndodh, personalitetet brenda duhet të pranojnë gabimet e tyre. Në këtë shënim, këto janë amvisat e vërteta që janë goditur për gënjeshtrat e tyre.

Parqet Fedra

“Gënjeshtra, gënjeshtra, gënjeshtra!” Gjatë ribashkimit të Real Housewives of Atlanta Season 9, Phaedra Parks, dikur mike e ngushtë e Kandi Burruss, u ekspozua si burimi i një gënjeshtre të egër. Në këtë gënjeshtër, Kandi dhe burri i saj, Todd Tucker, u akuzuan për komplot për drogë dhe përdhunim Porsha Williams. Qartë e shqetësuar për sigurinë e saj, Porsha ia solli këtë akuzë Kandit, i cili i mohoi me forcë këto pretendime serioze.

Kur u vendos në sediljen e nxehtë gjatë pjesës 4 të ribashkimit, gënjeshtrat e Fedra u zbërthyen shpejt. Së pari, Kandi dhe Todd u përballën me Porsha për këtë pretendim. Porsha më pas ia kaloi stafetën Fedrës, duke thënë se do të linte të fliste atë nga i cili dëgjoi këtë thashetheme. Mbi këtë, Fedra përsëriti se ajo sapo kishte transmetuar atë që kishte dëgjuar.

Këtu ranë rrotat nga vagoni. Porsha e inatosur iu drejtua Fedrës, duke theksuar “jo, ajo (Kandi) të tha, ti më the që të tha ajo!”. Fut rreshtin e famshëm të Kandit “gënjeshtra, gënjeshtra, gënjeshtra”, të cilën ajo bërtiti në drejtim të Fedra. Duke kuptuar se ajo ishte përdorur si peng në marrëdhëniet e pista të Fedra, Porsha mbuloi fytyrën dhe qau.

Ky tregim imagjinar shkoi përtej argëtimit joserioz. Prandaj, ne jemi mirënjohës që kjo gënjeshtër u shpall.

Lisa Rinna

Zonja e vogël “Own IT” Lisa Rinna në fakt e bëri këtë në Real Housewives të Beverly Hills Sezonit 7, jo në fillim. Gjatë këtij sezoni, Kim Richards ishte esëll. Pavarësisht kësaj, Lisa vendosi të gënjejë kolegun e tyre, Eden Sassoon, duke pretenduar se Kim po pinte përsëri dhe ishte “afër vdekjes”. Kur Kim u përball për herë të parë me Lizën, Lisa gënjeu, duke mohuar se ajo i kishte thënë ndonjëherë ato fjalë.

Megjithatë, në fund të sezonit, Lisa me gjasë e dinte se gënjeshtrat e saj do të ekspozoheshin nga prodhimi, kështu që më në fund u mërzit. Më pas, ajo u rindërtua në ribashkimin, të cilin ne e donim pa masë. Kjo ishte një gënjeshtër e rëndë dhe ne jemi të kënaqur që Kim arriti të pastrojë emrin e saj.

Thënë kështu, ka ende disa gënjeshtra të tjera që ne jemi këtu jashtë ende duke pritur që Lisa të sqarojë. E dini, biletat e Elton John, shkrirja e Kathy Hilton, Lucy Lucy Apple Juicy, ok, e kuptoni pikën.

Jen Shah

Gënjeshtrat e Jen Shah u shtrinë për dy sezone të tëra në Real Housewives të Solt Lake City. Ndërsa zotëronte kompaninë e saj, biznesi i Jen-it u akuzua për drejtimin e një skeme mashtrimi mbarëkombëtar, e cila kryesisht prekte të moshuarit. Jen ishte e vendosur që këto pretendime të ishin të rreme, edhe kur ajo u arrestua në transmetim gjatë sezonit 2.

Megjithatë, Jen më vonë e ndryshoi pranimin e saj në faj, duke tronditur grupin dhe fansat e saj. Gënjeshtrat zakonisht nuk fitojnë në gjykatën federale, kështu që pastrimi dhe shkurtimi i kohës së shërbimit të saj ishte në interesin e saj më të mirë.

Teresa Giudice

Gjatë sezonit 10 të Real Housewives të New Jersey, Teresa Giudice gënjeu për përfshirjen e saj në tërheqjen e flokëve të Margaret Josephs nga Danielle Staub. Megjithatë, Danielle e shiti Terezën në episodin final, duke zbuluar se Teresa e kishte tërhequr në të vërtetë. Kur kunata e Terezës, Melissa Gorga, i bëri të ditur Terezës se Daniela e kishte rrëfyer këtë, Tereza dukej si një dre i kapur në fenerët shumë të mëdhenj, shumë verbues.

Në pamundësi për të menduar shpejt se si ta shpëtonte gënjeshtrën e saj, Teresa theu murin e katërt. Ajo më pas u pa duke i hequr kamerat, duke e ditur se do të shfaqnin këtë pamje, dhe më pas duke ikur. Gënjeshtra plus kamera është e barabartë me të shkatërruara. Gjithmon.