Amvise të vërteta që shkojnë të mëdha për Krishtlindje

Klea

Amvise të vërteta që shkojnë të mëdha për Krishtlindje

Është koha më e mrekullueshme e vitit. Kur Amvise të vërteta nga të gjitha anët mburren në Rolex dhe çantat e shtrenjta, të gjitha në emër të Santa. Shumica zgjedhin të kenë një përvojë pushimi me shije, por disa ia dalin me të vërtetë. Dhe edhe pse shikuesit nuk mund të jenë fizikisht atje, shumica prej nesh pretendojnë të jenë aty me shpirt në përpjekje për të thithur gëzimin e festës. Këtu janë amvisat e vërteta që shkojnë shumë për Krishtlindje. Ata e dinë saktësisht se si të hyjnë në humorin e festave dhe nuk humbin kohë duke ndezur dritat e tyre.

Dorinda Medley

Mbretëresha e bukur ka gjithmonë vizione të kumbullave të sheqerit që kërcejnë në kokën e saj kur bëhet fjalë për sezonin e festave. Dorinda Medley ka një aftësi për të nxjerrë disa nga dekorimet më të mira të festave, siç kanë parë shikuesit në Real Housewives të New York City. Dua të them, kush tjetër mund të gjejë një arrëthyes 6 këmbësh FAO Schwarz në minutën e fundit? Vetëm D. Blue Stone Manor, e vendosur në Berkshires, është gjithmonë e zbukuruar me frymën e festave. Në festat e saj të festave, Dorinda dihet se ka karaoke festash, shumë kokteje dhe shumë dekorime me kallamishte.

Dikur Dorinda zbuloi se duhet vetëm një ditë e plotë për të dekoruar plotësisht shtëpinë e saj në çfarëdo motivi feste që ajo zgjedh. Dorinda i pëlqen ndriçimi i humorit dhe gjithashtu përdor shumë qirinj për të vendosur tonin. Ndonjëherë, ajo madje do të mburret dhe do ta trajtojë veten me një shtëpi shumë të shtrenjtë me kek me xhenxhefil nga Bergdorf Goodman. Dhe kush mund ta harronte pjesën e preferuar të Ramona Singer- të gjitha globet e borës të rreshtuara në një rresht.

Teresa Giudice

Edhe pse Teresa Giudice dhe Luis Ruelas dihet se dhurojnë bizhuteri të rreme Cartier, New Jersey OG nuk është nga ata që i kushtojnë pak dekorimet e festave të saj. Çdo vit që nga sezoni 1 i Real Housewives të New Jersey-t, Tre ka bërë vendin e saj të mrekullive të dimrit, i cili ka përfshirë dekor si një pemë krejt e bardhë dhe një arrëthyes me pamje fisnike. Nëna e katër fëmijëve priret të zgjedhë shumë ngjyrat e arta dhe të bardha, ndoshta për të kërkuar luks.

Tereza nuk mendon vetëm për brendësinë, por kujdeset që të zbukurojë edhe sallat jashtë. Nëpërmjet rrjeteve sociale, Tre gjithmonë ndan se pemët në të dy anët e shtëpisë së saj janë zbukuruar me drita të bardha zanash, ndërsa kurora të ndriçuara varen nga dera e madhe e përparme. Përsëri, jashtë ka më shumë pemë që janë rreshtuar dhe zbukuruar në hyrje. Kur i pyeti vajzat e saj se çfarë do të thotë Krishtlindjet për to, vajza e Tre, Milania Giudice, një herë u përgjigj sinqerisht: “Kjo do të thotë dhurata!”

Shannon Beador

Në Real Housewives të Beverly Hills, sezoni 9, Shannon Beador shkoi gjithçka për festën e saj të Krishtlindjeve, sepse ajo donte një “festë klasike festash”. Shannon u sigurua që të vinte në dukje se ajo po shkonte plotësisht, ndërsa punësoi një luleshitës dhe furnizues ushqimi për ngjarjen. Shtëpia ishte zbukuruar me bredha të freskëta, fjongo dhe mini Santas. Sa i përket buxhetit, Shannon nuk kurseu asnjë kosto, duke theksuar me kënaqësi se nuk do të kishte Scrooge në festën e saj.

Kathy Hilton

Mbretëresha e Krishtlindjeve kursen kaq shumë shpenzime kur bëhet fjalë për festën e saj famëkeqe të festave në kodin e zonës 90210. Kathy Hilton e ka organizuar takimin e saj në shtëpi prej vitesh me të ftuar si Paula Abdul dhe Heidi Klum. Për Kathy-n, kjo është periudha më e madhe e vitit, dhe ajo zakonisht fillon të dekorojë në tetor.

Ndërsa fansat shikonin, mollët e freskëta dhe kurora portokalli gjithmonë i mirëpritnin mysafirët e saj. Çdo dhomë në rezidencën Bel-Air është e dekoruar në mënyrë të përshtatshme. Nga mini figurat e Babadimrit te pemët rozë, ka gjithmonë bollëk xhingël. Për Kathy, Krishtlindjet janë një kohë për familjen, pasi ajo gjithmonë pret mëngjesin e saj të famshëm të Krishtlindjeve, të kompletuar me rrotulla kanelle.

Kyle Richards

Ashtu si motra e saj më e madhe, Kyle Richards njihet gjithashtu për të spërkatur paratë kur bëhet fjalë për dekorimin e shtëpisë së saj në Encino, CA. Shikuesit kanë parë më shumë se një herë mantelin e Kyle të zbukuruar me të gjitha çorapet familjare të varura me kujdes dhe pishë të freskët të varur rreth tij.

Kyle synon më shumë për pamjen tradicionale dhe gjithmonë përfshin setin e saj të preferuar të trenit me kek me xhenxhefil. Ndërsa festat e saj nuk janë saktësisht në nivelin e Kathy’s, unë definitivisht nuk do të bëja një ftesë.