Amvise të vërteta që ofrojnë lehtësim komik

Klea

Amvise të vërteta që ofrojnë lehtësim komik

Bravo është e gjatë Amvise të vërteta ekskluziviteti u ka ofruar shikuesve disa nga momentet më qesharake në historinë e televizionit realitet. Çdo qytet përmban anëtarë të kastit me personalitete të veçanta. Ndaj ky serial na ka bërë të qeshim e të ngërdheshim në masë të barabartë ndër vite. Sa për të qeshurat, ne i kemi vlerësuar vërtet ato amvise të vërteta që ofrojnë lehtësim komik.

Një nga yjet më qesharak që ka zbukuruar ndonjëherë këtë ekskluzivitet ishte Bethenny Frankel. Nga frazat e saj të qarta me një rresht deri tek frazat e saj ikonike, Bethenny ishte gjithmonë burimi i qeshjes. Bethenny “përmendi të gjitha”. Megjithatë, ajo tani është jashtë transmetimit, duke përmendur të gjitha trajtimet e tmerrshme të Bravo-s për punësimet e televizionit realitet.

Një tjetër yll që nuk transmetohej më, ende histerik ishte NeNe Leakes. “Tani pse jam unë në të,” pyeti një herë NeNe, në një bisedë se ajo po bënte më të mirën për të shmangur gjithsesi drogën e saj. NeNe, ti je këtu sepse leximet e tua, leximet e tua dhe sasitë e pafundme të memeve që ke frymëzuar ende na bëjnë të qeshim vite pas largimit tënd nga rrjeti.

Do të ishim të harruar nëse nuk do t’u jepnim përmendje të nderuara komedi dy ish-yjeve të tjerë të Real Housewives. Kim Richards dhe Kathy Hilton na treguan se në familjen e tyre duhet të ketë një kockë qesharake. Këto motra ishin qesharake me dashje dhe pa dashje gjatë viteve të kaluara në transmetim. Nga Kim duke bërtitur “Jam mjaftuar me ty, bishë”, tek Eileen Davidson, tek Kathy që sillet sikur të mos kishte marrë pjesë kurrë më parë në botën reale (që në thelb është e vërtetë, pasi ajo është e pasur, personalitetet e tyre sollën mendjelehtësi. në skena më të errëta.

Për fat të mirë, ka ende anëtarë të kastit qesharak që mbeten në transmetim, të shpërndarë në të gjithë këtë ekskluzivitet. Sa për kë, këto janë zgjedhjet tona më të mira të Real Housewives, të cilat të gjitha po na ofrojnë vazhdimisht periudha të lehtësimit komik shumë të nevojshëm.

Sonja Morgan

Edhe pse Sonja Morgan nuk luan më në Real Housewives of New York, ajo është ende në Welcome to Crappie Lake. Ajo po luan gjithashtu në sezonin e ri të Udhëtimit Real Housewives Ultimate Girls. Prandaj, ne e konsiderojmë Sonjën një yll ende të punësuar të Real Housewives.

Një herë Sonja deklaroi në mënyrë të pahijshme “Një ketër erdhi në dhomën time mbrëmë. Unë pothuajse u përballa me të.” Ajo na dha edhe frazën ikonë “Çfarë po bën këtu pa Dorindën?” Në përgjithësi, aftësia e Sonjës për të sjellë lehtësim komik, e cila shpesh qetëson situatat e tensionuara, na ka sjellë gëzim të madh.

Luann de Lesseps

Ashtu si Sonja, Luann de Lesseps mori sëpatën nga RHONY. Megjithatë, ajo është Crappie Lake e Sonja dhe bashkë-yllja e RHUGT, që do të thotë se këngët e saj komike janë ende në transmetim. Luann është seriozisht si Chevy Chase e çdo kasti ku ajo bashkohet. Nga rënia nga një parvaz kur shkallët ishin fjalë për fjalë pikërisht aty, te rënia në shkurre dhe pothuajse të rrëzuar nga një deve, mungesa e kujdesit dhe aftësisë së Luanës për t’u rrokullisur me grushtet na ka lënë të vdekur.

Luann na ka lënë edhe disa skena të mrekullueshme, si kur Carol Radziwill deklaroi se Bethenny e quajti Lu një humbës. Kamera më pas iu drejtua Lu, i cili tha në mënyrë të thatë: “Më falni? Nëse unë jam humbës, pjesa tjetër e botës është e keqe!” Ne dëshirojmë që amvise të tjera reale të mund t’i bashkohen frymës së Luann-it për të mos qenë “të gjitha, si, të pakëndshme”, duke zgjedhur të përqafojnë stilin e saj të lehtë të humorit.

Mary Cosby

Ne e marrim atë. Mary Cosby nuk është filxhani i çajit të të gjithëve. Mary shfaqet si një festë e përgjumur në Real Housewives të Salt Lake City, duke zgjedhur të shmangë aktivitetet e aktorëve, duke zgjedhur një makinë në McDonalds dhe/ose thjesht një karrige të rehatshme. Në thelb, Mary urren veshjet e bashkë-yjeve të saj, jetën e tyre dhe kur ata erë si spitale. E megjithatë, ne nuk mund të mos qeshim dhe tundim kokën sa herë që ajo flet.

Kjo është ajo që e bën Marinë kaq qesharake pa dashje. Ajo thotë deklaratat më të çuditshme. Nga ana tjetër, sjelljet e saj të veçanta i kanë dhënë RHOSLC disa momente të nevojshme lehtësimi komik.

Karen Huger

Karen Huger është Grande Dame në Real Housewives të Potomac. Pothuajse në çdo skenë të vetme, humori dhe hija e Karen shkëlqen. Nga bërtitja “Kush je ti?! SIGURIA!!” për një mimikë, për të mbajtur një konferencë shtypi për t’iu përgjigjur të gjitha pyetjeve të kolegëve të saj, vetëm për të refuzuar t’i përgjigjet një gjëje të vetme, Karen është një nga yjet tona më të mira të televizionit të realitetit komik.

Kenia Moore

Kenia Moore është mbretëresha me duartrokitje e RHOA. Fatmirësisht, humori dhe zgjuarsia e saj janë po aq të forta sa hija e saj. Ajo solli rekuizita në ribashkime, e quajti Chateau Shereé në “Chateau She Can’t Pay” dhe kundërshtoi bashkë-yllin e saj Kandi Burruss, së bashku me nënën e Kandi, kur i tha “Ti dhe mamaja jote e lodhur parukë Joyce”, një Kandi të paardhur. Megjithatë, kjo është në rregull, ndërsa ne qeshnim për zgjuarsinë histerike komike të Kenias.

Sutton Stracke

Sutton Stracke është një frymë e çuditshme e ajrit të freskët në Real Housewives të Beverly Hills. Mos na keqkuptoni, ajo trazon tenxheren dhe thërret sjellje të këqija me më të mirët, por është edhe histerike pa dashje. Nga veshjet e saj të shumta dhe të shtrenjta me temën e maceve, deri te përgjigjet e saj që dalin nga fusha e majtë, si zemërimi i saj pa kërcim në prehër Magic Majk, prania e Sutton sjell lehtësim komik në masë.

Oh. Ajo gjithashtu bëri të qajë gruan e Edwin Arroyave, gjë që ne e urrejmë ta pranojmë, na bëri të qeshim.