Amvise të vërteta që kaluan nga miqtë në armiq

Klea

Amvise të vërteta që kaluan nga miqtë në armiq

Disa miq vijnë në jetën tuaj për një sezon, një arsye ose një jetë, por këto Amvise të vërteta miqësitë u shkatërruan dhe u dogjën aq keq sa nuk ka asnjë mënyrë të mundshme për të ndrequr gardhet. Një pjesë e konsiderueshme e shortit për çdo ekskluzivitet është drama që pason rreth grave të privilegjuara. Ndërsa disa zënka janë për gjëra të parëndësishme si, vjedhja e burrave të njëri-tjetrit, të tjerat kanë rrënjë që kanë gërmuar aq thellë në tokë sa nuk ka kthim prapa.

Shumica e shikuesve të Bravo do të thoshin se u pëlqen të shikojnë ekskluzivitetet për miqësitë e tyre të vërteta. Ku tjetër mund të gjeni një lidhje si Ramona Singer dhe Sonja Morgan apo Tamra Judge dhe Shannon Beador? Real Housewives është në kulmin e vlerës së saj argëtuese kur përmbledh plotësisht një grindje midis dy ish miqve. Mjerisht, disa nga luftimet midis një aleance dikur të fortë mund të jenë pothuajse shumë të dhimbshme për t’u parë. Këtu janë amvisat e vërteta që kaluan nga miq në armiq.

Bethenny Frankel kundër Carole Radziwill

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Këta dy yje të Real Housewives të New York City ishin të trashë si hajdutët për shumë sezone. Kamerat shpesh kapnin Carole Radziwill dhe Bethenny Frankel duke qeshur dhe duke komplotuar arratisjet e tyre nga shtëpitë e mërzitshme në Hamptons të organizuara nga zonjat e tjera. Themeluesi i Skinny Girl gjeti një mendim të ngjashëm me gazetarin e ABC-së pasi princesha – po, një princeshë e vërtetë – ishte jashtëzakonisht e qetë dhe e lezetshme.

Mjerisht, marrëdhënia e tyre mori një kthesë kur Bethenny filloi bamirësinë e saj B Strong, duke vënë në dukje se Carole nuk dukej e interesuar. Ndërkohë, Carole ishte në të vërtetë jashtë në LA duke ngushëlluar një mik, burri i të cilit sapo kishte vdekur.

Bethenny i kërkoi një favor të madh Adam Kenworthy, të dashurit të Carole në atë kohë, i cili përfshinte që ai të dokumentonte përpjekjet e bamirësisë së saj. Me sa duket, Adami refuzoi, duke vënë në dukje se nuk do të paguhej, gjë që nëna e njërit mendonte se ishte e çuditshme. Goditja kryesore për miqësinë erdhi kur Carole akuzoi Bethenny se e përdori atë për kontakte në mënyrë që të arrinte një spinoff. Nuk është për t’u habitur që Bethenny dhe Carole ishin dy amvise të vërteta që u kthyen nga miq në armiq.

Lisa Vanderpump kundër Kyle Richards

Foto nga Paul Archuleta/Getty Images

“Lamtumirë Kyle!” do të jetojë përgjithmonë pa qira në kokat e shikuesve, por rënia e marrëdhënies së Lisa Vanderpump dhe Kyle Richards ishte në të vërtetë shumë e trishtueshme. Dy femrat e Beverly Hills kishin vërtet një lidhje të bukur gjatë sezoneve të para. Por më në fund, u krijua një përçarje gjigante.

Për vite me radhë, aktorja e Halloween-it ishte shumë besnike ndaj Lizës. Megjithatë, në fund të miqësisë së tyre, Kyle filloi të ndjente se po jepte më shumë sesa merrte. Nëna e katër fëmijëve e kishte të vështirë të gëlltiste pasi filloi të kuptonte se Lisa në fakt nuk e kishte shpinën kur bëhej fjalë për grindjet e vogla.

Gjithçka përfundoi brutalisht gjatë sezonit 9 të Real Housewives të Beverly Hills, kur Kyle nuk mundi ta mbronte verbërisht Lizën pasi ajo inicioi “puppygate”. I gjithë sezoni tregoi se sa anëtarë të kastit mendonin se Lisa i kishte nxjerrë lajmet në blog. Kyle më në fund u fut në qoshe dhe pranoi se Lisa ishte, në fakt, fajtori. Lisa u ndje aq e tradhtuar nga shoqja e saj sa zgjodhi të largohej nga ekskluziviteti dhe nuk ndërvepronte më me Kyle.

Lisa Rinna kundër Denise Richards

Denise Richards
(Foto nga Arnold Jerocki/WireImage,)

Vixen e James Bond ishte mësuar të merrej me keqbërësit në filma, por ishte e papërgatitur për atë që Lisa Rinna ishte gati t’i hidhte asaj gjatë sezonit 10. Denise Richards dhe Lisa kishin qenë miq për vite me radhë, kështu që fansat ishin të emocionuar kur shihnin lidhjen e tyre duke luajtur jashtë në Real Housewives të Beverly Hills.

Grindja e tyre filloi për një bisedë ndërsa ishin në një BBQ të organizuar nga ish-gruaja e Charlie Sheen. Denise e gjeti veten të kapur në një gënjeshtër për vajzën e saj, Lola, e cila ishte befasuar pasi dëgjoi gratë të diskutonin për treshe. Lisa ishte vërtet konfuze, pasi Denise ishte e hapur për aktivitetet e saj seksuale në kamera.

Luftimet u përkeqësuan pasi Denise u akuzua se kishte një lidhje me Brandi Glanville. Aktorja e Wild Things u mërzit kur u bë e qartë se Lisa nuk do ta mbronte. Lisa madje bëri një spektakël gjatë ribashkimit të sezonit 10 pasi u përball me Denisin për ndezjen e gazit të gjithë grupit. Është e drejtë të thuhet se marrëdhënia e Lizës dhe Denisit mori flakë. Edhe pse Denisi mendonte se Lisa e kishte hedhur poshtë miqësinë e tyre, asnjë lloj keqardhjeje nuk mund dhe nuk do ta rregullonte atë.