Amvise të vërteta që japin ndjesi të Princeshës Disney

Klea

Amvise të vërteta që japin ndjesi të Princeshës Disney

Bravo ka krijuar një mjedis magjik ku gratë e një për qind mund të mblidhen të gjitha për të qeshur, për të qarë dhe për të luftuar. Ndërsa mjedisi është shumë larg nga Mbretëria Magjike e Disney-t, çdo amvise ka vepruar si një princeshë në një kohë ose në një tjetër. Midis vajzës në ankth, luftëtarit dhe rebelit të vetëm, mund të bëhen krahasime të shumta midis Amvise të vërteta ekskluzivitet dhe Disney.

Midis viteve 1950 dhe 1990, objektivi kryesor i princeshave të Disney ishte të ishin të bukura. Megjithatë, ky element kryesor nuk është më përbërësi kryesor për një princeshë të dashur. Në ditët e sotme, princesha e Disney-t ka lëvizur nga të qenit grua demur dhe ka zhvilluar një qëndrim të vetë-mjaftueshëm, ashtu si shumë nga personalitetet Bravo.

Luann de Lesseps i jep Borëbardhës

Bruce Glikas/Getty Images

Luann de Lesseps dashuria për të kënduar krahasohet lehtësisht me atë të Borëbardhës. Edhe pse kontesha nuk po fishkëllen Diksi dhe nuk po i ndihmon zogjtë dhe drerët me punët e saj të përditshme, ka një lloj teka për të. Bota magjike e gjykatave franceze të Luann-it gjithashtu e lidh atë me princeshën e parë të Walt Disney.

Ndërsa dyshojmë se Snow do të kishte kërcyer në klubet e quajtura me vend “Molla helmuese”, Luann i pëlqen të bëjë turne me shfaqjen e saj në kabare. Gjithashtu nuk dëmton që të dyja gratë tundin një bob të shkurtër dhe të errët.

Bethenny Frankel Channels Mulan

El Pics/Getty Images

Bethenny Frankel nuk e ka lejuar askënd t’i thotë asaj se çfarë mundi ose nuk mund të bënte. Dhe falë publikimit të intervistës së saj në podcast me Rachel Leviss të Vanderpump Rules, ajo po tregon edhe një herë se është gati për një luftë. Edhe pse Mulan ishte pak më i butë (të paktën fillimisht), ajo i tregoi familjes dhe kombit të saj se ishte një kundërshtare e denjë.

Ashtu si Mulan, Bethenny ka vendosur të shkojë kundër një ushtrie pasi ajo shqetësoi Bravosferën duke folur kundër dorës që e ushqente. Bethenny mund të mos jetë më e madhja nga amvisat e vërteta, por ajo e di se si të përdorë zgjuarsinë e saj të rrugës dhe zgjuarsinë e shpejtë për të marrë rezultatin që dëshiron.

Ashtu si Mulan, Bethenny shpreson të kthehet në NYC fitimtare në përpjekjet e saj për një bashkim televiziv realiteti dhe nuk do të ndalet derisa të “bëjë një burrë” nga rrjeti.

Kandi Burruss Kullon Jasemine

Kandi Burruss
Paras Griffin/Getty Images

Kur Kandi Burruss takoi për herë të parë Todd Tucker, ishte magji tipike e Disney-t. Megjithatë, ndërsa këngëtarja pa yje në sytë e saj, Mama Joyce mendoi se dhëndri i saj mund të ishte përdorues. Jasmine pati gjithashtu një betejë të vështirë në lidhje me dashurinë e saj të vërtetë, Aladdin. Edhe pse çiftet e dinin se duhej të ishin bashkë, të dy duhej të luftonin që dashuria e tyre të mbijetonte duke kaluar nëpër sprova dhe mundime të shumta.

Si Mama Joyce ashtu edhe Sulltani donin që vajzat e tyre të martoheshin me një princ dhe shpesh mbanin syze për anët pozitive të ndeshjeve të mundshme. Kohët e fundit, Mama Joyce vuri në dukje në BravoCon, “Nëse do të zëvendësoja Todd, ndoshta do të kisha zgjedhur këdo që kishte një punë të mirë.”

Ndërsa as Jasmine dhe as Kandi nuk janë një çmim për t’u fituar, të dyja figurat ndjekin zemrat e tyre, dhe në një kthesë argëtuese, të dy kishin edhe tigra në dasmat e tyre!

Erika Jayne është kaq Megara

Ethan Miller/Getty Images

Ndërsa ajo mund të jetë një vajzë dhe mund të ketë qenë në ankth këto vitet e fundit, Erika Jayne i ka trajtuar problemet e saj. Ashtu si këngëtarja e Pretty Mess, (Nut) Meg është një femër fatale e çuditshme që dikur shërbeu si mikeshë e Hadesit.

Marrëdhënia e Erikës me Tom Girardin mund të ishte lehtësisht e krahasueshme, veçanërisht pasi avokati i turpëruar u arrestua për keqbërjet e tij. Erika dhe Meg kanë prirje cinike, të cilat i hasin përmes humorit dhe sarkazmës së tyre të errët.

Heather Gay duket si Hirushja

Heather Gay Real Housewives e Solt Lake City RHOSLC
Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images

Hirushja, ashtu si Heather Gay, është super e ëmbël dhe princesha thelbësore. Hirushja dhe Heather janë të sjellshme dhe të buta me të gjithë ata që takojnë, me të dyja biondet që largojnë një energji të qetë, por të përulur.

Të dy personalitetet jetonin nën një regjim të rreptë, ku princesha duhej të kthehej në shtëpi para mesnatës dhe Heather duhej të ndiqte besimin e saj të rreptë mormon. Heather dhe Hirushja jetojnë me moton e princeshës: “Ki guxim dhe ji i sjellshëm”.

Karen Huger na kujton Merida

Karen Huger shtëpiake të vërteta
Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images

Dama e Madhe e Potomac, Karen Huger, është gjithçka që Princesha Merida portretizon në filmin e saj Disney, Brave. Askush nuk do t’i thotë asnjërës grua se çfarë të bëjë! Nëse Karen ose Merida kanë një ide, ata ndërmarrin veprime (shikoni qiriun me tre fitil.)

Edhe pse Karen dhe Merida mund të përfitojnë duke marrë pak më shumë kohë për të menduar mbi një plan, në vend që të ecin përpara, ata bëjnë që idetë e tyre të funksionojnë për ta. Është e qartë se Karen dhe heroina skoceze janë të mbytur nga rregullat dhe rregulloret dhe shpesh nga konventat.

Për shembull, Merida nuk lejon asnjë kërkues të tregojë aftësitë e tij në gjuajtjen me hark ose ta fitojë atë si grua. Karen shpesh drejton Ray Huger përreth dhe dominon pothuajse çdo bisedë, me burrin e saj që duket si një partner krenar që nuk ka nevojë të tërheqë vëmendjen nga gruaja e tij.