Amvise të vërteta që janë nëna të mahnitshme

Klea

Amvise të vërteta që janë nëna të mahnitshme

Le ta pranojmë. Shumë nga nënat në televizionin e realitetit po japin një shembull të dobët për fëmijët e tyre. Pavarësisht nëse shpenzojnë bujarisht ose thjesht nuk arrijnë të rrënjosin ndonjë vlerë. Ndonjëherë, ne i shikojmë këta fëmijë të rriten para syve tanë. Dhe ne gjithashtu shohim zgjedhjet prindërore që këto Amvise të vërteta bëjnë nënat. Fatkeqësisht, nuk është gjithmonë e bukur.

Pra, le ta mbajmë atë pozitive dhe të festojmë disa nëna të mrekullueshme që shkojnë përtej dhe përtej fëmijëve të tyre.

Kyle Richards

(Foto nga Santiago Felipe/Getty Images)

Kyle Richards dhe burri i saj, Mauricio Umansky, dyshohet se u ndanë pas 27 vitesh lumturie martesore, megjithëse ka një konfuzion. Ndërsa marrëdhënia e saj martesore mund të jetë e vështirë, Kyle po fiton në frontin e mëmësisë.

Ylli i Real Housewives of Beverly Hills ka katër vajza. Farrah Aldjufrie është vajza e Kyle nga një martesë e mëparshme. Ajo ndan Alexia Umansky, Sophia Umansky dhe Portia Umansky me Mauricio.

Shikuesit e RHOBH e dinë se sa krenare është Kyle për të gjitha vajzat e saj. Gjatë sezonit 1, ajo rrëfeu se ishte “e fiksuar” pas fëmijëve të saj. Dua të them, Kyle sillte çdo ditë mëngjes në shtrat vajzën e saj më të vogël, Portia. Ajo është një nënë e dashur dhe e përfshirë. Dhe mëngjes në shtrat çdo ditë? Regjistrohu!

Kenia Moore

(Foto nga: Maarten de Boer/NBCUniversal/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Shtëpiake të vërteta të Atlantës pjeshkë Kenya Moore gjithmonë donte të bëhej nënë. Ajo u martua me Marc Daly në 2017, por çifti u largua në vitin 2019. Më në fund, Kenia bëri kërkesë për divorc në 2021.

Çifti kanë një fëmijë, vajzën Brooklyn Daly. Dhe Brooklyn është bota e Kenisë. Duke i parë në RHOA duke qeshur dhe duke luajtur më shkrihet zemra.

Mjerisht, Kenia pretendoi se Marc rrallë e sheh vajzën e tij. Thuhet se ajo u përkul prapa për të lehtësuar vizitat për Bruklinin dhe babain e saj. Por unë mendoj se Kenia ka më shumë se dashuri dhe kujdes të mjaftueshëm për t’i dhënë Bruklinit një jetë të mrekullueshme.

Bethenny Frankel

Bethenny Frankel
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Alumja e Real Housewives of New York City, Bethenny Frankel, u martua me Jason Hoppy në vitin 2010. Ata u ndanë në vitin 2012, duke paraqitur kërkesën për divorc vitin e ardhshëm. Divorci i tyre dhe beteja për kujdestarinë mbi vajzën e tyre, Bryn Hoppy, vazhdoi për vite me rradhë. Ish-ët përfundimisht finalizuan divorcin e tyre në vitin 2021.

Në dhjetor 2021, Bethenny-t iu dha kujdestaria kryesore rezidenciale e Bryn. Më parë asaj i ishte dhënë kujdestaria e plotë ligjore e vajzës së saj.

Në Watch What Happens Live, Bethenny foli për Bryn, duke zbuluar se u pëlqen të bëjnë video të TikTok së bashku. “Ajo nuk i intereson asnjë pompozitet dhe rrethanë. Unë do të jem si, ‘Le të bëjmë një qesharake’. Dhe pastaj ajo kënaqet duke e parë pasi ne e bëjmë atë, “shpjegoi Bethenny.

Bethenny e do vajzën e saj të vetme dhe e mbron ashpër atë. Tani që Bryn është rritur, fansat po e shohin më shumë prej saj. Por Bethenny gjithmonë e mban një sy vigjilent mbi të. Manjati Skinnygirl është një nënë praktike që është e rreptë dhe nuk i mungon asnjë truk.

Lisa Vanderpump

(Foto nga Paul Archuleta/Getty Images)

Ish-ylli i Real Housewives of Beverly Hills, Lisa Vanderpump, jeton për fëmijët e saj. Ajo ndan një vajzë, Pandora Vanderpump Sabo, dhe një djalë, Max Todd, me bashkëshortin e saj për një kohë të gjatë, Ken Todd.

Fansat e RHOBH ndoqën dasmën ekstravagante të Pandorës me Jason Sabo të shpalosur gjatë sezonit 2. Ishte dasma më e mirë Bravo ndonjëherë, për mendimin tim, dhe ishte absolutisht spektakolare.

Lisa u shkroi një letër fëmijëve të saj në Ditën e Nënës, 2016, e cila u botua nga Time. “Ti e ke pasuruar pëlhurën e jetës sime, e ke ngjyrosur, më ke dhënë kaq shumë kujtime që i kam korrur për një ditë kur jeta ime mund të mos ishte aq e gjallë”, shkroi Lisa. “Dhe kështu, në këtë Ditë të Nënës, dua që ju të dini, është një nder të jesh nëna jote, një punë që do ta dua gjithmonë. “Ju falënderoj të dyve.”

Dhe në vitin 2021, Pandora lindi një djalë, Theodore. Lisa mori rolin e dado Pinky. Ai djalë i vogël do të dashurohet dhe llastohet pa masë.

Heather Dubrow

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Heather Dubrow dhe Dr. Terry Dubrow kanë katër fëmijë. Tre nga fëmijët e Heather janë pjesë e komunitetit LBGTQ+. Ylli i Real Housewives of Orange County ka qëndruar në krah të tyre në udhëtimet e tyre personale.

Në vitin 2020, vajza e Heather, Max Dubrow, tregoi se ishte biseksuale. Pastaj vajza e yllit të RHOC, Kat Dubrow doli si lezbike disa vjet më vonë. Por Ace Dubrow, fëmija më i vogël i Heather, doli si transgjinor në vitin 2023. Mjerisht, ai ka përjetuar fanatizëm.

Heather dhe Terry vendosën të vinin kamerat Bravo për të dokumentuar jetën e tyre familjare. Ata shpresonin t’u tregonin të tjerëve se ishin një familje normale.

Dhe aktorja kishte disa këshilla të mrekullueshme për prindërit e tjerë të fëmijëve LBGTQ+. “Duajini ata, mbrojini dhe mbështesni,” tha Heather. Dhe kjo është ajo që e bën atë një nënë kaq fenomenale.