Amvise të vërteta që Andy Cohen i ka pjekur në skarë më së shumti

Klea

Amvise të vërteta që Andy Cohen i ka pjekur në skarë më së shumti

Andy Cohen shihet shpesh si Mbreti i Bravos i cili nuk mund të bëjë asnjë gabim. Megjithatë, ka pasur shumë raste kur ai ka hyrë fort në një Amvise të vërteta yll gjatë ribashkimit. Të gabosh është njerëzore të falësh është hyjnore, por Andi shpesh nuk përmbahet kur vjen puna për të vendosur një yll të caktuar realiteti në vendin e tyre dhe, nganjëherë, duket se lulëzon në dramë.

Monique Samuels

Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Gjatë ribashkimit të sezonit 5 të Real Housewives of Potomac, Andy u kritikua për mungesën e integritetit të tij gazetaresk kur intervistoi Monique Samuels në lidhje me luftën e saj me Candiace Dillard Bassett. Gjatë bisedës së tij, Andi u pa si i padrejtë dhe qartësisht ishte në anën e mbretëreshës së bukurisë. Monique u pikturua shpejt si djali i keq, edhe pse duhen dy për tango. Shikuesit Bravo e kishin të vështirë të dallonin mendimin e tij personal dhe qëndrimin neutral gjatë realizimit të intervistës.

Andy ishte dukshëm i mërzitur me Monique, duke vënë në dukje se ajo nuk ishte mjaftueshëm emocionuese. Ajo tha se nëna ishte “çështje e faktit dhe e thatë për të gjithë çështjen”. Monique pretendoi se Andy e mbajti atë në një standard të ndryshëm nga pjesa tjetër e grave. “Unë besoj se përgjegjësia e tij duhet të jetë të zbresë në fund të çdo pyetjeje që mund të ketë mbetur pa përgjigje gjatë sezonit,” tha ajo. Por Andi e hodhi shpejt topin, duke tërbuar tifozët e Real Housewives.

Erika Jayne

Erika Jayne Real Housewives
Gilbert Flores/Billboard nëpërmjet Getty Images

Të gjithë dhe mamaja e tyre po vinin për Erika Jayne, por Andy gjithashtu u bashkua në ribashkimin e Real Housewives të Beverly Hills, sezonin 11. Andi nuk humbi kohë teksa bëri pyetjet e vështira në lidhje me skandalin e përvetësimit dhe pretendimet financiare se Erika nuk kishte para për emrin e saj. Ai i tha Erikës se “do të të vendoste në një hell – dhe unë do të ndez skarë.”

Andi e mori përsipër të bënte disa pyetje të vështira, duke përfshirë: “Pse nuk e la Tomin më shpejt?” Erika u përgjigj: “Ku po shkoja?” I gjithë sezoni zemëroi fansat të cilët mësuan se Tom Girardi akuzohej për përvetësim të miliona dollarëve që ishin destinuar për viktimat e rrëzimit të avionit të Lion Air.

Andi e mbajti premtimin pasi nuk u tërhoq. “Kush beson se Erika nuk dinte asgjë për atë që po bënte Tom?”, pyeti ai zonjat e 90210. Pyetja tërboi këngëtaren e Pretty Mess. “A mundet dikush, ju lutem, të më mbështesë për atë që po them?”, pyeti ajo. Andy shkoi për jugular, duke i vënë në dukje Erikës, “Ti po manipulonit narrativën duke thënë se rënia njohëse filloi tre vjet më parë. “Ai zbret ndryshe kur ka viktima të aksidentit ajror.”

Gjyqtari Tamra

Gjyqtari Tamra
Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Gjatë ribashkimit Real Housewives of Orange County, Andy u përpoq të kuptonte se kush e quajti humbës në BravoCon 2022. Tamra Judge pretendoi se Heather Dubrow kishte denigruar të gjithë kastin, ndërsa Fancy Pants vuri në dukje se Tamra e kishte thënë me shaka në podkastin e saj. Sinqerisht, ata të dy janë humbës për të luftuar edhe për semantikën e të gjithave.

Ndërsa Tamra po përpiqej të mbrohej nga radha e marrjes në pyetje, Andi ndërhyri. “Meqë ra fjala, kishe thënë gjëra të tmerrshme për të gjithë ata që ishin ende në emision kur nuk ishe në emision,” tha ai. Tamra bërtiti: “Por ne nuk po flasim për atë kaq të çuditshme.” Andi u mbrojt duke vënë në dukje: “Unë thjesht po theksoj se ju po i quani ata humbës.”

Larsa Pippen

Andi njihet për humbjen e durimit me amvisat e padisiplinuara. Ribashkimi i Real Housewives of Miami Sezon 5 nuk ishte përjashtim, pasi ai u kap duke i bërtitur Larsa Pippen. Manjati magjik nuk i përbuzi fjalët pasi Larsa tentoi të sulmonte verbalisht djalin e Nicole Martin, i cili kishte lindur jashtë martese.

Në emisionin e tij të SiriusXM në Andy Cohen Live, Andy dha më shumë informacion mbi argumentin. “Zakonisht nuk editorializoj, dhe kam bërë me The Housewives of Miami,” tha ai. “Në thelb, Larsa ishte një lloj – më dukej – duke i armatosur Nicole që fëmija i saj kishte lindur jashtë martese.”

Andy vazhdoi duke shpjeguar, “Sikur ajo po thoshte…mund të thërras që djali juaj ka lindur jashtë martese. Tani, kur thoni, unë mund të përdor diçka si armë, ju në thelb po e bëni atë.” Andy zbuloi se fjalët e Larsa-s u goditën që kur ishte baba i vetëm i dy fëmijëve. Shpresojmë që mikpritësi të mësojë nga sulmet e tij verbale, por dyshojmë se ai do ta bëjë këtë.