Amvise të vërteta me vrasës stinët e para

Klea

Amvise të vërteta me vrasës stinët e para

Është e mahnitshme kur një Amvise të vërteta ekskluziviteti zgjedh t’i shtojë gjak të freskët grupit të grave. Asgjë nuk më jep më shumë gëzim sesa të shikoj një fillestare që përpiqet të lundrojë nëpër labirintin që është Bravo. Fillestarët më të mirë shpesh shqetësonin veteranët, duke mos marrë kurrë jo si përgjigje. Një fillestar premtues di gjithashtu se si të qëndrojë jashtë zjarrit. Kjo listë e grave më poshtë na ka bërë përshtypje serioze dhe madje mund të detyrojë një rishikim të çdo sezoni për hir të kohës së vjetër.

Nneka Ihim

Sezoni 8 i Real Housewives of Potomac prezantoi avokaten, Nneka Ihim. Tashmë, grupi i femrave ishte tashmë goxha i fortë, por duke shtuar Nnekën ishte qershia sipër. Në vend që të lidhen për të qenë motra nigeriane, Nneka dhe Wendy Osefo hyri i nxehtë pasi të dy ishin në fyt të njëri-tjetrit. Kush e dinte se ne kishim nevojë për historinë që rrotullohej rreth një faltoreje dhe vuduje për të na mbajtur të ngjitur pas ekranit?

Nneka duket aq e lezetshme sa po përpiqet të lidhet me femrat e tjera. E reja hyri në përzierje si një grua racionale, e qetë dhe e besueshme. Pa dyshim, Nneka është aktorja me të cilën mund të uleni dhe të bëni një bisedë fantastike, por mos gaboni do ta bëjë të ditur nëse ka ndonjë problem me ju.

Monica Garcia

Unë do ta them: Monica Garcia pati një vrapim të jashtëzakonshëm për fillestarët. Nëna e katër fëmijëve është gjaknxehtë, e hapur dhe e gatshme për sherr në çdo moment. Monika ka një të kaluar skandaloze, të kompletuar me një lidhje me kunatin e saj, konflikt me nënën e saj dhe një lloj qëndrimi të ethshëm dhe ‘pa ndalim’. Është e vështirë të mohohet se Monica i ka dhënë jetë të re ekskluzivitetit, veçanërisht pas largimit të Jen Shah.

Erika Jayne

The Pretty Mess debutoi në sezonin 6 për vitin e saj fillestar dhe ishte një hit i menjëhershëm falë personalitetit të saj të yllit të pop-it. Erika Jayne ishte një enigmë e mbështjellë me një guaskë të ftohtë të mbështjellë me një gërshërë të thellë jugore. Erika ishte jashtëzakonisht e pëlqyeshme, edhe në veshjet e saj avangarde. Edhe pse ajo mund të kishte bërë një akt për sezonin e saj të parë, duke përfshirë një zë të lezetshëm, ajo u konsiderua një nga amvisat më të preferuara. Ndihmoi gjithashtu që ajo kishte kishën e saj për t’u lutur për udhëzim.

Meghan King

Meghan King doli në skenë gjatë sezonit 10 të Real Housewives të Orange County. Ndërsa shumica e fillestarëve do të dridheshin në pompat e tyre të poshtme të kuqe, Meghan mori një qasje të ndryshme dhe kërcënoi pothuajse të gjitha bletët mbretëresha të OC. Nëna e tre fëmijëve shkoi kokë më kokë me Vicki Gunvalson, duke ia bërë detyrën e saj Nancy Drew, rasti i ftohtë i kancerit Brooks Ayers. Ajo shkoi aq larg sa thirri grupin e neurologjisë ku Brooks pretendonte se po trajtohej. Nuk ishte aspak keq për një fillestar. Sinqerisht, sezoni prezantues i Meghan ishte stuhia e përsosur.

Claudia Jordan

Kushdo që mund të shkojë në NeNe Leakes është në rregull në librin tim. Claudia iu bashkua Real Housewives of Atlanta për sezonin 7 si shoqe e Kenya Moore. Por prezantuesja u sigurua që ta bënte veten të njohur, veçanërisht kur bëhej fjalë për leximin e saj epik me Porsha Williams dhe NeNe, duke vënë në dukje se ajo kurrë nuk duhej të “vallëzonte në një shtyllë”. Ndoshta linja më e mirë erdhi kur ajo i tha NeNe-së për “Spell bridesmaids. S nuk hesht. Kur ishe në moshën time, kishe skaje!”. Si Kandi Burruss tha, Klaudia i lexoi vajzat si “Të tëra pas fonikëve”.