Amvise të vërteta me më shumë ndjekës në Instagram

Klea

Amvise të vërteta me më shumë ndjekës në Instagram

Kur Real Housewives of Orange County u shfaq premierë në Bravo në 2016, suksesi ishte i menjëhershëm. Ky koncept i ri i televizionit realitet i lejoi shikuesve një vështrim prapa komuniteteve të mbyllura të disa prej lagjeve më të pasura në Amerikë. Për shkak të suksesit të tij, Amvise të vërteta spin-off-et u shfaqën shpejt. Madje, dhjetëra spin-off janë filmuar ndërkombëtarisht.

Shumë nga yjet e Real Housewives janë bërë të famshëm nga koha e kaluar në këtë serial. Duke dashur të lidhen me këta “Bravolebrities”, shikuesit shpesh ndjekin personalitetet e tyre të preferuara në internet. Për shkak të kësaj, shumë prej këtyre yjeve kanë grumbulluar pasuri të vogla, nga reklamat me pagesë, duke përdorur numrin e ndjekësve të tyre në rritje.

Vetëm për të treguar se sa popullor mund të bëjë dikë kjo ekskluzivitet, këto janë Real Housewives me më shumë ndjekës në Instagram.

Kim Zolciak-Biermann – 3.4 milion

Ish-ylli i Real Housewives of Atlanta, Kim Zolciak-Biermann, ka tërhequr shumë vëmendje kohët e fundit. Martesa e saj me Kroy Biermann ka qenë për një kohë të gjatë, me një divorc midis çiftit që sapo u anulua.

Me thuajse vëmendjen e fansave të televizioneve realiste në hapat e tyre të ardhshëm, si dhe duke parë raporte mbi vështirësitë e tyre financiare të pafundme, ka kuptim që numri i ndjekësve të Kim në Instagram është i lartë. Përveç vështirësive të saj, prania e Kim në mediat sociale mbetet optimiste, e mbushur me selfie, fëmijët e saj dhe udhëtime.

Lisa Rinna – 3.6 milion

Koha e Lisa Rinna-s në Real Housewives të Beverly Hills ishte një rrëmujë e nxehtë. E etiketuar shpesh si një trazues, Lisa ishte pas pothuajse çdo narrative dramatike në vitet e saj të fundit duke luajtur në serial.

Tani që ajo është “në një pauzë”, Lisa është kthyer në media të tjera vëmendje famë. Me një dashuri për modën, llogaria e Lizës në Instagram është e mbushur jo vetëm me koncertet e saj të modës, por edhe me dy vajzat e saj modele.

Yolanda Hadid – 3.8 milion

Yolanda Hadid nuk ka luajtur në Real Housewives of Beverly Hills prej vitesh, megjithatë, ajo mbetet aktive në internet me një numër të lartë ndjekësish. Akuzat fizike që Zayn Malik i bëri nënës së Gigi Hadid mund të kenë të bëjnë me numrat e saj ende në rritje, por kjo tha se prania në internet e Yolanda ishte e fortë përpara pretendimeve të tij nga viti 2021.

Pavarësisht dramës, faqja e Yolandës është paqësore, e synuar drejt mirëqenies, modës dhe familjes.

Cynthia Bailey – 3.9 milion

Duke vërtetuar thënien e saj të transmetuar, “Unë di si ta punoj dhe të jem i parë”, Cynthia Bailey ka një ndjekës të madh pavarësisht se u largua nga Real Housewives of Atlanta në 2021.

Si modele, faqja e Cynthia-s është e mbushur me imazhe mahnitëse të punës së saj, duke treguar se ajo di të punojë një aparat fotografik nga çdo kënd. Miqësitë e Cynthia-s me yjet e tjerë të Real Housewives nëpër qytete të shumta mund të shihen gjithashtu brenda rrjetit të saj.

Kyle Richards – 4.2 milion

Si një fëmijë aktore, Kyle Richards ka kaluar pjesën më të madhe të jetës së saj para kamerave. Prandaj, kur Real Housewives of Beverly Hills filloi procesin e tyre të casting-ut, ajo shënoi lehtësisht koncertin.

Kyle ende luan në këtë serial, dhe numri i saj i lartë në Instagram dëshmon popullaritetin e saj. Pavarësisht dramës së gjetur në shfaqje ose martesës së saj të vështirë me Mauricio Umansky, në internet, rrjeti i Kyle është PG, i mbushur me miq, familje dhe projekte pasioni, me një anë të Morgan Wade…

NeNe Leakes – 4.3 milion

Me leximet më ikonike brenda ekskluzivitetit dhe me një rresht që i binin lehtësisht nga goja, popullariteti i NeNe Leakes u rrit në kastin e Real Housewives of Atlanta. Megjithëse nuk është më në serial, NeNe vazhdon të ndajë jetën e saj në internet me ndjekësit e saj të mëdhenj, duke përfshirë ndarjen e humbjes së bashkëshortit të saj të dashur Gregg Leakes.

Largimi i saj nga seriali la një vrimë të hapur, “Unë thashë atë që thashë”.

Eva Marcille – 5 milion

Aktorja e njohur Eva Marcille kishte një ndjekës të fortë përpara se t’i bashkohej kastit të Real Housewives of Atlanta dhe numri i saj mbetet i lartë që nga largimi i saj. Me kredite që datojnë që nga viti 2005, Eva mbetet ende aktive në industrinë e argëtimit edhe sot e kësaj dite.

Në internet, Eva poston këto koncerte të rezervuara krahas udhëtimeve të saj, me selfie të herëpashershme gjatë gjithë kohës.

Larsa Pippen – 5 milion

E lidhur me Evën për ndjekësit është Larsa Pippen nga Real Housewives of Miami. Me zero frikë nga një aparat fotografik, ndjekja e saj e madhe sjell shumë koncerte miratimi dhe reklamash, të cilat mund të shihen në të gjithë rrjetin e Larsa-s.

Për të vënë në dukje, nëse jeni duke kërkuar për ide për pozimin e kurthit të etjes, mos kërkoni më larg se faqja e Larsa-s – ajo i ka këto pak. Nuk është çudi që ajo është një nga amvisat e vërteta me më shumë ndjekës në Instagram.

Porsha Williams – 7.4 milion

Ashtu si Larsa, Porsha Williams sjell një ton koncertesh me pagesë me numrin e saj jashtëzakonisht të lartë të ndjekësve. Dikur luajti në Real Housewives of Atlanta, Porsha ka vazhduar t’i bashkohet spin-off-eve të tjera, të tilla si Porsha’s Family Matters dhe Real Housewives Ultimate Girls Trip.

Me duartrokitjet e saj të mprehta, vajzën e adhurueshme dhe karrierën e gjallë, prania e Porshës në internet (dhe offline) po lulëzon.

Kandi Burruss – 10.6M

Kandi Burruss iu bashkua kastit të Real Housewives of Atlanta në Sezonin 2, ku ajo mbetet edhe sot e kësaj dite. Përpara se t’i bashkohej, Kandi ishte anëtare e grupit hit të vajzave, Xscape, ndërsa merrte edhe kredite për shkrimin e këngëve për artistë si Pink, Destiny’s Child dhe TLC. Aka, fama e Kandi është mbarëbotërore dhe kjo duket me grafikun e saj në krye të numrit të ndjekësve në Instagram. Një vështrim në rrjetin e Kandi dhe do të shihni lëvizjet e saj në karrierë, reklamat me pagesë, miqtë dhe familjen.

Numrat e saj i nxjerrin nga uji të gjitha amvisat e tjera. Për lëvizjet e saj të zgjuara të biznesit, ne duartrokasim Kandi.

NA TREGONI – CILËN AMPIESE KËZOHET MË SHUMË TË NDJEKNI? PSE?