Amvise të vërteta dhe bravolebe që janë bashkëprindër

Klea

Amvise të vërteta dhe bravolebe që janë bashkëprindër

Nuk mund ta imagjinoj të jem prind me një partner të qëndrueshëm dhe të suksesshëm, e lëre më të duhet të rris fëmijë vetëm gjysmën e kohës, falë një programi bashkëprindërimi. Por kaq shumë familje e bëjnë këtë çdo ditë dhe duket se janë në rregull për të përballuar stresin. Vetëm sepse disa nga këta ish-çifte ishin Amvise të vërteta dhe Bravolebs nuk do të thotë se ata nuk përballen me të njëjtat çështje që mund të përballet familja e shikuesit. Por pas errësirës së ndarjes, këto çifte në një farë mënyre arritën në një anë më të ndritshme. Më e rëndësishmja, fëmijët e tyre janë të lumtur.

Ashley dhe Michael

Edhe pse Michael Darby mund t’i jetë thënë që t’i mbajë duart larg kastit dhe ekipit të Real Housewives of Potomac, ai është shumë praktik me dy djemtë e tij, Dylan dhe Dean. Së fundmi, të dy bashkë organizuan një festë për ditëlindjen për djalin e tyre dhe u siguruan të shfaqnin një front të bashkuar. Fansat janë të vetëdijshëm se Ashely Darby është ende pak e turpshme për të nënshkruar dokumentet e divorcit. Michael ende paguan shumë, duke përfshirë makinën dhe kartën e saj të kreditit, madje e ndihmoi të blinte shtëpinë e saj.

Gjatë një episodi Watch What Happens Live në shkurt, Ashley foli për marrëveshjen e saj të bashkëprindërimit me Michael. Ajo tha, “Duke e parë atë me fëmijët e mi dhe duke parë se si ndizen kur shohin babanë e tyre. Më prekin këto gjëra. Ne nuk jemi më prindër paralel. Ne jemi zyrtarisht bashkë prindër. Kjo është një punë e madhe për ne, ju. Nuk e dija nëse do të arrinim ndonjëherë këtu, por e vlerësoj, veçanërisht Gizellen, ajo gjithmonë thoshte ‘Do të bëhet më mirë. Do të bëhet më mirë’ dhe ajo kishte të drejtë.”

Porsha & Hot Dog King

Porsha Williams dhe Dennis McKinley dukeshin si një ndeshje e krijuar në parajsë. Burri siguroi jetesën duke shitur hot-dogë, të cilët të gjithë bashkë-ylltarët i donin, dhe dukej sikur Porsha e kishte gjetur kalorësin e saj me armaturë të shndritshme. Mjerisht, ai doli të ishte një humbës në alumin, pasi fansat zbuluan se ai e kishte tradhtuar atë menjëherë pasi ajo lindi vajzën e tyre, PJ. Por pas muajsh terapie dhe disa arnime të ashpra, të dy duket se po ia dalin më mirë se kurrë, veçanërisht kur bëhet fjalë për rritjen e vajzës së tyre.

Të dy nuk e kanë problem të pozojnë së bashku në daljet në Atlanta, veçanërisht kur PJ është i pranishëm. Porsha shpjegoi gjatë një momenti tjetër Watch What Happens Live në 2020, “Ne jemi beqarë. Ne jemi pikërisht të tillë, beqare. Por ne jemi shumë të përzemërt. Ne kemi një marrëdhënie të shkëlqyer bashkëprindërore.”

Garcelle dhe Michael

Garcelle Beauvais nuk e la që ish-bashkëshorti i saj që mashtronte, Mike Nilon, të ikte me veprat e tij të liga, ndërsa ajo u dërgoi një email miqve të familjes me titull Tiger Woods/Jesse James/Mike Nilon dhe vazhdoi të pyeste: “Çfarë kanë ata? të përbashkëta… Mësova sot se burri im gati 9 vjeç ka pasur një lidhje për 5 vjet me një zuskë në Çikago. jam i shkaterruar!!!! Dhe jam mashtruar!! Djemtë tanë nuk e meritojnë këtë!” Çifti kishte djem binjakë së bashku, dhe të thuash që Garcelle ishte i inatosur ishte një nënvlerësim masiv. Edhe pse Garcelle nuk donte që djemtë e saj të ndaheshin në dy shtëpi, ajo nuk kishte zgjidhje tjetër.

Në blogun e saj përmes People, ajo u tha fansave: “Si prindër, ne përpiqemi t’i mbrojmë fëmijët tanë nga sharjet dhe ngacmimet. Unë mendoj se ne gjithashtu duhet të përpiqemi t’i mbrojmë ata nga drama për të rritur dhe, më e rëndësishmja, të sigurohemi që ata të dinë se nuk është faji i tyre.” Me hirin e shtuar, Garcelle e përfundoi postimin e saj, duke shkruar: “Ndërsa jam shumë mirënjohëse që ish-i im dhe unë jemi bashkë prindër në mënyrë paqësore dhe të përkushtuar për të krijuar një prani të fortë dhe të qëndrueshme në jetën e djemve tanë, ne e dimë se divorci është i vështirë. Është e vështirë për ne dhe është veçanërisht e vështirë për fëmijët tanë, kalimtarët e pafajshëm.”

Gina & Matt

Gina Kirschenheiter është në mes të rritjes së gjashtë fëmijëve; tre janë të përbashkëta me ish-bashkëshortin e saj, Matt Kirschenheiter. Në vitin 2019, ish-çifti u gjend mjaft në turshi pasi u zbulua se Matt kishte tradhtuar. Por gjërat u përkeqësuan në mënyrë eksponenciale kur Gina ishte viktimë e një incidenti të dhunës në familje. Në atë kohë, Gina pretendoi se Matt e kishte mbytur atë, e kishte goditur, e tërhoqi zvarrë, e hodhi dhe e kërcënoi se do ta vriste, gjatë gjithë kohës përpara fëmijëve të tyre.

Por sot, ish-dyshja po bashkë-prindërojnë fëmijët e tyre mjaft mirë dhe e kanë kaluar abuzimin. Gina tha për Us Weekly, “Isha shumë mirënjohëse që ai filmoi dhe ia detyroj shumë këtë, mendoj, të dashurës së tij. Edhe pse kam kaluar gjëra kaq të këqija me Matt, ndihem sikur është e rëndësishme që njerëzit të shohin se ju mund t’i kaloni të gjitha ato gjëra të këqija, por pastaj mund të vazhdoni më tej.” Ylli i OC përfundoi duke vënë në dukje: “Na u desh shumë kohë për të arritur deri këtu, por ju me të vërtetë ju vuani bashkë prindërimi. Ne jemi prindër shumë të mirë dhe kemi një dialog shumë të hapur dhe flasim gjatë gjithë kohës për fëmijët.”