Amvise të vërteta akuzohen si gërmues ari

Klea

Amvise të vërteta akuzohen si gërmues ari

Nuk ka dyshim se disa gra që luajtën në Amvise të vërteta ishin vetëm pas parasë dhe pushtetit. Me çmimin e sendeve ushqimore në ditët e sotme, pothuajse nuk mund të fajësoni dikë që dëshiron të përmirësojë veten dhe të ecë përpara në jetë – veçanërisht nëse është i lodhur duke jetuar me ramen. Këto amvise të vërteta të akuzuara si gërmues ari përdorën pamjen dhe apelin e tyre seksual për të marrë pikërisht atë që donin nga jeta.

Siç thotë shprehja, mos e urreni lojtarin, urreni lojën. Dhe kjo është plotësisht e drejtë. Ky grup i veçantë i grave do të kishte pasur jetë të zakonshme nëse nuk do të takonte burrat e tyre të pasur. Nuk është sikur ishin të veja të zeza që vranë bashkëshortet e tyre të pasura; ata donin vetëm një çantë Gucci ose dy. Zoti i bekoftë gratë që nuk e kanë problem të jenë skrupuloze.

Meghan King

(Foto nga Stefanie Keenan/Getty Images për GLAAD)

Ishte e vështirë të ishe në OC, pasi Meghan King mësoi jashtëzakonisht shpejt pasi Vicki Gunvalson akuzoi nënën e tre fëmijëve se ishte një gërmues ari. Real Housewives of Orange County treguan Meghan të sapomartuar dhe duke luftuar për të menaxhuar burrin e saj, Jim Edmonds, i cili ishte i largët si në vendndodhje ashtu edhe në emocione. Eshtë e panevojshme të thuhet se Meghan po gjykohej vazhdimisht nga kolegët e saj më të vjetër.

OG i OC, Vicki, foli shpesh për Meghan gjatë rrëfimeve të saj. Madje ajo tha: “Thjesht po them sikur të isha burri dhe të bëja gjithë ato para, do të inatosesha po të kthehesha në shtëpi dhe të shihja që gruaja ime, e cila nuk bën rrogë, bleu një çantë Louis Vuitton. !”

Shumë ranë dakord me Vickin dhe menduan se Meghan jetonte me paratë e burrit të saj. Nuk ndihmoi që Xhimi gjithashtu ishte martuar dy herë dhe kishte një tendencë për të zgjedhur gra më të reja. Përsëri, Vicki u sigurua ta vinte në dukje në mënyrë të keqe. “Çfarë do të bëjë Megan kur Jim të shkojë te gruaja numër katër?”, pyeti Vicki.

Erika Jayne

(Foto nga Tibrina Hobson/Getty Images)

Erika Jayne ishte një rast kurioz pasi disa mendonin se ajo ishte një gërmuese ari, ndërsa të tjerë mendonin se ajo mund të ishte thjesht një viktimë e një mashtruesi financiar. Siç tregon historia, Erika u takua me Tom Girardin në vitet ’90 kur ajo ishte kameriere në West Hollywood. Një vit më vonë, ajo i dha Tomit numrin e saj, me sa duket pasi mësoi se sa vlente ai. Kishte një ndryshim të madh në moshë, 32 vjet për të qenë të saktë, kështu që flamujt e kuq valëviteshin,

Tom më vonë u akuzua për përvetësim të miliona dollarëve të fondeve të shlyerjes të destinuara për familjet e viktimave të rrëzimit të fluturimit të Lion Air në vitin 2018 për të financuar jetën e tij dhe të Erika-s. Shumë do të argumentonin se Erika e shijonte jetën e saj luksoze dhe stilin e stilistëve dhe nuk i interesonte se nga vinin paratë. Megjithatë, me Erika, dukej se të gjithë të përfshirët ishin në dijeni të marrëveshjes. Tom, duke qenë një avokat i fuqishëm dikur, kishte nevojë për karamele për krahun dhe Erika donte t’i bënte ëndrrat e saj realitet, kështu që dukej se ishte fitimprurëse.

Ashley Darby

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Me një diferencë moshe 29-vjeçare, Ashley Darby ishte shumë e mësuar të quhej një gërmues ari kur ishte e martuar me Michael Darby. Australiani i bëri paratë e tij në pasuri të paluajtshme, dhe siç e dinë fansat, Ashley vinte nga një sfond i varfër. Ajo dukej se e donte burrin e saj. Megjithatë, kishte ende shenja se ajo mund të ketë qenë në të për para.

Ashley shpjegoi një herë gjatë një rrëfimi se paramartesa e tyre deklaroi se ajo duhej të qëndronte e martuar me Michael për pesë vjet për t’u kualifikuar për çdo para. Ashley dikur mendoi se ajo do të kishte të drejtën e gjysmës së aseteve të tij, por përfundoi pa asgjë, edhe pse ai kishte tradhtuar disa herë brenda martesës së tyre.

Gretchen Rossi

(Foto nga Paul Archuleta/Getty Images)

Gretchen Rossi shpesh quhej një gërmues ari falë marrëdhënies së saj me Jeff Beitzel, i cili ishte 23 vjet më i madh dhe një drejtues automobilistik. Ndihmoi gjithashtu që Jeff ishte një milioner. Gretchen shihej shpesh si manipuluese teksa mburrej me dhuratat e saj të dukshme, si një motoçikletë dhe diamante. Nuk është çudi që ajo është një nga amvisat e vërteta të akuzuara si gërmues ari.

Pasi Jeff u sëmur, Gretchen u kritikua gjithashtu për mashtrim. Duket se mushka e saj e parave të gatshme u zëvendësua lehtësisht, gjë që nuk i bëri mirë bjondes.

Kim Zolciak

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Nëna e gjashtë fëmijëve nuk e fshehu kurrë se përdori një burrë të quajtur Big Pappa për të financuar stilin e saj të jetesës. Big Pappa, i njohur si Lee Najjar, ishte një burrë i pasur i martuar. Megjithatë, kjo nuk e pengoi njohësin e parukeve që ta thithte atë.

Big Pappa pagoi për Range Rover të Kim Zolciak, shtëpinë në qytet dhe shumë dhurata të tjera. Kim, pa dyshim, konsiderohet si një nga gërmuesit më të mirë të arit të Real Housewives.