Amvise të matura të vërteta që u hapën për maturinë e tyre

Klea

Amvise të matura të vërteta që u hapën për maturinë e tyre

Amvise të vërteta ekskluziviteti ka një problem me pijen në duart e tij. Rasti kryesor: Shannon Beador u dehur pas timonit në shtator. Makina e saj u shkatërrua, ajo u largua nga vendi i ngjarjes dhe menjëherë pas kësaj, Shannon u dënua me tre vjet burgim me kusht. Kjo nuk ishte tronditëse, për fat të keq, pasi Shannon në fakt tani bashkohet me një varg të gjatë çështjesh ligjore të lidhura me alkoolin në Bravo.

Për të përmbledhur, Gina Kirschenheiter u arrestua gjithashtu për një BDI, ndërsa Kim Richards u arrestua për sjellje të çrregullt. Po kështu, Luann de Lesseps u arrestua për dehje të çrregullt dhe bateri të një oficeri. Mirësevini i saj në Crappie Lake bashkë-ylli Sonja Morgan gjithashtu mori një BDI në vitin 2010. Përveç këtyre arrestimeve, le të mos harrojmë dhjetëra kujtime të humbura, syrin misterioz të zi të Heather Gay dhe sjelljet e dehura të Brandi Glanville në Real Housewives Ultimate Girls Trip, ku u sulmua seksual lindin akuza.

Është e qartë se alkooli është një problem. Nuk jemi të vetmit që mendojmë se kjo është e vërtetë, fatmirësisht. Në fakt, disa nga Amvisat janë kapur në grackat që mund të sjellin vetëm disa të shtëna, dhe për këtë arsye, shumë prej tyre tani janë esëll. Meqë e dimë që pijet alkoolike ndihmojnë për të liruar këta yje për xhirime, ky nuk mund të jetë një ndryshim i lehtë i stilit të jetesës për zonjat që të marrin pjesë.

Por, merrni pjesë – dhe të gjithë e kanë pranuar se ka qenë e vështirë. Meqenëse jemi të impresionuar me cenueshmërinë e tyre, ne dëshirojmë t’u japim atyre kredi. Në fund të fundit, ndonjëherë, çaji i derdhur duhet të jetë pozitiv. Me këtë në mendje, këto janë amvisat e vërteta që kanë qenë jashtëzakonisht të sinqerta për udhëtimet e tyre të maturisë.

Gina Kirschenheiter

Gjatë premierës së sezonit të 14-të të RHOC, shikuesit panë sesi Gina po përballej me pasojat e BDI-së së saj. Këtu, Gina mori telefonin e saj, duke u angazhuar në një telefonatë emocionale në FaceTime me babanë e saj. “E di që të kam zhgënjyer”, filloi ajo e përlotur, duke shtuar, “Shpresoj që fëmijët të mos mendojnë keq edhe për mua”, qau ajo dhe si nënë, ky hit. Prindërit duhet të japin shembuj për fëmijët e tyre, kështu që ndershmëria e Ginës në këtë moment ndihej e vërtetë.

Fatmirësisht, ky yll i Real Housewives tani është i matur, por udhëtimi nuk ishte i lehtë. Duke folur për People, Gina u bë e vërtetë, duke shpjeguar, “Unë do të thoja me vete, mendoj se jam duke pirë shumë. Javën tjetër, nuk do të pi fare, por më pas do të vinte java tjetër dhe do të ishte e vështirë dhe do të thosha, ‘f*q, do të pi një pije, nuk mundem bëje këtë, dhe kjo më trembi. Nuk isha në gjendje as të kisha një hov të shkurtër suksesi duke mos pirë pije, dhe kjo me të vërtetë ngriti një flamur të kuq, si “Oh, kjo është serioze”.

Megjithatë, deri në sezonin 17 të RHOC, Gina fitoi betejën e saj mbi pijet alkoolike. Më pas, Gina vazhdoi ta mbante atë reale kur vuri në dukje se si kjo ndikoi në miqësi. “Është e çuditshme, kur ndalon së piri, vërtet i sheh të gjitha këto gjëra që nuk i kishe vënë re më parë, si për shembull sesi alkooli është shumë i normalizuar në kulturën e nënës. Dhe është e frikshme sepse nuk dëshiron të gjykohesh”, tha ajo.

Duke ecur përpara, Gina porositi mocktails duke sjellë ende dramën në Real Housewives të Orange County. Në fakt, Gina deklaroi se ishte “më e pranishme” pa pirë. Kjo dëshmon se alkooli nuk ka nevojë të jetë një kërkesë pune për yjet e televizionit realitet. Për sinqeritetin e saj freskues të sinqertë kur bëhet fjalë për aspekte të shumta të maturisë, ne duartrokasim Gina-n.

Kyle Richards

Kyle Richards nga Real Housewives of Beverly Hills kaloi një vit të matur në korrik. Kur një gazetare po aq e matur e kapi atë në tapetin e kuq të BravoCon, Kyle diskutoi vendimin e saj për të hequr dorë nga pijet alkoolike. “Unë nuk jam një alkoolike,” filloi ajo, duke shpjeguar në vend të kësaj se “e hoqi dorë për arsye fitnesi dhe shëndeti”. Me akuza kotësie të mundshme në fund të mendjes së saj, kjo pranim ishte mjaft e sinqertë, nëse na pyesni.

Sa i përket një aspekti pozitiv që kjo ka sjellë që atëherë, Kyle gjithashtu tha: “Nuk e prisja të kisha gjithë këtë qartësi. Ndihem shumë ndryshe, në mënyrën më të mirë të mundshme.” Ajo theksoi gjithashtu se ankthi i saj është minimizuar, duke thënë: “Nuk marr më as Lexapro”. Fakti që Kyle ka mbajtur një mënyrë jetese pa alkool me ankth të pakësuar, ndërsa bota e saj fjalë për fjalë shpërthen, mirë, është mbresëlënës.

E shihni, martesa 27-vjeçare e Kyle me Mauricio Umansky ka shkuar drejt greminës dhe të dy kanë hyrë në një ndarje. Mbi këtë, Kyle pranoi se maturia ndikoi në martesën e saj me Mauricio, pasi detyrimet e tij shoqërore e bëjnë atë të marrë pjesë shpesh në festa të nxitura nga alkooli. Sidoqoftë, Kyle po i qëndron armëve dhe po qëndron esëll. Për ndershmërinë e saj në udhëtimin e saj të shëndetit mendor dhe përpjekjet e saj të bëra për të qëndruar esëll, ne themi, bravo, Kyle.

Leah McSweeney

Leah McSweeney ishte esëll për gati dhjetë vjet përpara se të bashkohej me Real Housewives të Nju Jorkut. Pasi u punësua, presionet e xhirimeve panë se u kthyen zakonet e saj të pijes. Që atëherë ajo ka rifilluar një mënyrë jetese të matur dhe në çdo intervistë që Lea ka dhënë, ajo është paraqitur si e papërpunuar dhe e vërtetë, duke pranuar se ishte shumë më tepër se vetëm alkooli që ajo luftoi për të shqelmuar. Tani, Lea dëshiron të krijojë ndryshim, jo ​​vetëm me ata që luftojnë në mënyrë të ngjashme, por edhe brenda rrjetit.

Për të shpjeguar, Leah po padit Bravo, duke përmendur një shkelje të ligjit për amerikanët me aftësi të kufizuara. Gjatë xhirimeve, Leah pohoi se maturia e saj nuk u trajtua mirë. Po kështu, Lea tha se anëtarët e saj të kastit i bënin presion asaj për të pirë, pavarësisht historisë së saj të abuzimit me substanca. Për këtë, Lea kishte frikë të fliste, nga frika e hakmarrjes nga rrjeti, pasi një nga producentët i tha asaj se shikuesit nuk e pëlqenin kur ajo nuk pinte.

Për përpjekjet e saj të bëra për të ndihmuar ata që vijnë pas saj, si në transmetim ashtu edhe jashtë saj, ne përshëndesim guximin e Leas dhe sjelljet freskuese të sinqerta ndaj maturisë.