Amvise RHOP që duhet të zëvendësohen

Klea

Amvise RHOP që duhet të zëvendësohen

Amvise të vërteta të Potomac u bë një klasik i menjëhershëm kur u shfaq për herë të parë në 2016. Seriali ishte ekskluziviteti i parë i Bravo Real Housewives që përmbante një kast tërësisht të zi dhe gratë e pasura me të vërtetë rezonuan me ndjekësit e rrjetit. Gjatë rrugës, disa personalitete u rrëzuan, si Charrisse Jackson-Jordan dhe Katie Rost. Por me sezonin 8 të RHOP që nuk i përmbush saktësisht pritjet, mund të jetë koha për të hedhur një vështrim në zëvendësimin e disa prej zonjave të tjera të kohës së lirë.

Candiace Dillard Bassett

Nëse trekëndëshi i pecetës nuk do të mjaftonte për t’ju vënë në avantazh me personalitetin Bravo, ky sezon nuk po e tregon atë në dritën më të madhe. Aktualisht, Candiace Dillard Bassett po refuzon të ndërveprojë vërtet me gratë, dhe ndërsa ajo shfaqet në ngjarje, shpesh ndihet sikur mendja e saj është diku tjetër. Ju do të mendoni se historia e Candiace do të ishte disi interesante pasi ajo është në dalje me të Robyn Dixon, Gizelle Bryant dhe Ashley Darby, por thjesht nuk po merr flakë.

37-vjeçari shfaqet si hiper-përqendruar dhe hipokrit në detajet e vogla të një debati. Ajo njihet për goditjet e saj të ulëta, të cilat i kanë dhënë njëfarë emocioni serialit në të kaluarën, por nuk po zbarkojnë më. Megjithatë, Candiace i ka gjithmonë ato në çantën e saj të mashtrimeve, gati për të shkuar.

Megjithatë, ajo ka dëshmuar se kur fjalët e ashpra i kthehen asaj, ajo nuk e përballon dot, gjë që automatikisht më bën të mendoj se duhet të punojë për të pasur pak më shumë përulësi. Sinqerisht, jam i lodhur nga Candiace dhe nuk do të kundërshtoja një zëvendësim.

Uendi Osefo

Kur Wendy Osefo bëri vals për herë të parë në Real Housewives of Potomac, ajo ishte një e preferuar e menjëhershme për mua. Besimi që kishte ajo ishte i pakrahasueshëm dhe menjëherë doja të mësoja më shumë për familjen e saj. Por Sezoni 8 më ka dhënë Wendy nga dridhjet e Bllokut teksa ajo tani po bën një akt. E kuptojmë, Uendi; ju keni bërë një ndryshim të mamasë dhe jeni plotësisht në epokën tuaj të nxehtë të vajzave. Nëna e tre fëmijëve ishte jashtëzakonisht e ndërgjegjshme për imazhin e saj kur iu bashkua për herë të parë serialit, duke vënë në dukje se ishte mjeke dhe profesore, por tani ajo po ecën me kostume të tejdukshme dhe po përpiqet shumë.

Kushdo qoftë kjo Wendy, më duket inorganike teksa ajo rrezaton çdo javë nga ekrani im i televizorit. Edhe mishi i Wendy’s me Mia Thornton ishte i pakuptimtë. Po, ju hodhën një pije; kush nuk ka? Dukej se Wendy kurrë nuk e kuptonte se çfarë do të thoshte të jesh një yll i Real Housewives. Dua të them, a është ajo e pasur edhe Potomoc? Ndoshta Bravo duhet të mendojë për të rikthyer Charisse, i cili, më lejoni t’ju kujtoj, kishte një bodrum shampanjë.

Ashley Darby

Për mua, Ashley ishte gjithmonë e turpshme dhe kjo më pëlqente tek ajo. Ajo kurrë nuk u tërhoq nga gratë e moshuara, por diku përgjatë linjës, personaliteti i saj filloi të grihej. Fajësoni problemet e saj në martesë, divorci ose pazari për një mini-rezidencë, por Ashley nuk ishte më e njëjta vajzë. Ashley dihet se është e çrregullt. Fansat e panë gjatë sezonit të 7-të teksa ajo u përpoq të bindte të gjithë se Chris Bassett po flirtonte me shoqen e saj. Historia e nënës së dy fëmijëve nuk e ka atë moxie si dikur.

Ndoshta nëse ajo do ta kishte mbajtur marrëdhënien e saj me Luke Gulbranson të Winter House, kjo mund t’i kishte shtuar asaj një dimension, por aktualisht, gjithçka që shoh në ekranin tim është paaftësia e saj për të injoruar Candiace dhe dashurinë e saj për pantallonat e shkurtra që shpërthejnë. Unë ju pyes, ku kanë shkuar gjithë amvisat e mira reale? Unë kam nevojë për Ashley-n e vjetër, e cila dikur besonte se nuk do të ishte aspak si homologët e saj të bashkëshortes Potomac, por përkundrazi, unë jam thjesht një fanse që shikoj një amvise që më zhgënjen vazhdimisht.

Nneka Ihim

Më pëlqen Nneka Ihim, por ky është problemi: nuk mund të pëlqeni vetëm një yll të Real Housewives; duhet të jesh i gatshëm të shkosh në bat për ta, dhe sinqerisht, Nneka nuk është drama për ta bërë përpjekjen të vlejë. Ajo është e zgjuar dhe e ëmbël, dhe po, çështjet e saj me Wendy-n janë interesante, por produksioni u desh shumë kohë për t’i hetuar ato, dhe tani nuk jam më i interesuar për një faltore që nëna e Wendy mund ta ketë ose jo (Ajo e ka plotësisht një të tillë.)

Më thanë gjithçka që duhej të dija për Nnekën në skenën e saj të parë, kur ajo ndau se i lejon njerëzit ta shqiptojnë gabim emrin e saj në mënyrë që ta bëjnë më të lehtë për ta. Jo, zonjë, një emër është fjalë për fjalë gjithçka. Deri më tani, pjesa më e mirë e Nnekës që ishte në shfaqje ishte kur ajo hodhi gishtin poshtë për të tërhequr Uendin; nëse nuk shoh më shumë nga kjo, fillestari mund të shkojë.