Amvisat tona të preferuara të vërteta OG

Klea

Amvisat tona të preferuara të vërteta OG

Amvise të vërteta marka ka bërë një rrugë të gjatë që kur zonjat e Orange County filluan për herë të parë ekskluzivitetin në 2006. Që atëherë, ka pasur një derë rrotulluese të Housewives dhe ndërsa ka pasur disa shtesa të reja përrallore, është e vështirë të konkurrosh me OG-të.

Këtu janë zgjedhjet tona për amvisat më të mëdha OG.

Vicki Gunvalson (Shtëpiake të vërteta të Orange County)

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Vicki Gunvalson është një legjendë Bravo. Vendasja e Illinois ishte një nga pesë gratë që ndihmuan në fillimin e ekskluzivitetit në 2006. Dhe nëse jemi të sinqertë, ajo ishte pjesa më e mirë e shfaqjes. Mama Bear na bëri të qeshnim teksa mikromenaxhonte jetën e fëmijëve të saj, ndërkohë që ishte një grua e suksesshme në karrierë.

Vickit nuk i kanë munguar momentet ikonike. Dua të them, kush mund ta harrojë dramën me furgon familjar në sezonin 2? Edhe Bravo God Andy Cohen e pëlqen atë. Ai i tha autorit Dave Quinn se është momenti i tij i preferuar i Real Housewives në librin e Dave-s Not All Diamonds and Rosé: The Inside Story of The Real Housewives From the People Who Lived It.

Pavarësisht nëse ajo është e vështirë në punë ose po argëtohet (Woo-hoo!), kjo yll i OG Orange County ka zemrën tonë.

Luann de Lesseps (Shtëpiake e vërtetë e Nju Jorkut)

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Hapni rrugën për konteshën! Luann de Lesseps na dha kaq shumë gjatë 13 viteve të saj në Real Housewives të Nju Jorkut. Ylli Crappie Lake mbante shumë kapele. Disa ditë ajo ishte një nënë e dy fëmijëve me stil në qytet dhe disa ditë kishte një takim të fshehtë me një pirat. Dhe ne e duam atë për të!

Ylli i Kabaresë e mbajti RHONY argëtues! Nga pjekja e këpucëve të zgjedhura nga Alex McCord deri tek rënia e saj në shkurre gjatë një nate me gaz në Meksikë, Lu di si të bëjë televizor të mirë.

Bethenny Frankel (Shtëpiake e vërtetë e Nju Jorkut)

(Foto nga: Nathan Congleton/NBC nëpërmjet Getty Images)

Një tjetër zonjë e Nju Jorkut që meriton një vend në listën tonë është Bethenny Frankel. Sipërmarrësi ofroi diçka të ndryshme për ekskluzivitetin. Kur filloi shfaqja për herë të parë, ajo nuk ishte një shtëpiake e pasur. Ajo ishte një grua beqare që përpiqej të bënte emër në qytetin e Nju Jorkut.

Përveç të qenit një frymëzim për fansat, Bethenny na dha edhe disa momente goxha legjendare të Real Housewives. Manjati Skinny Girl nuk vrapoi kurrë në pamjen e konfliktit. Në vend të kësaj, ajo shpesh e vinte veten në vijën e zjarrit. Nga Scary Island te debati i saj legjendar “Mention it all” me Ramona Singer në Berkshires, vajza dinte si të na mbante në këmbë.

NeNe Leakes (Shtëpiake e vërtetë e Atlantës)

(Foto nga Momodu Mansaray/WireImage)

Ju ndoshta nuk jeni të befasuar kur shihni NeNe Leakes në këtë listë. Ylli i Bravo ndihmoi në lançimin e Real Housewives of Atlanta në 2008 dhe u bë menjëherë i preferuari i fansave. NeNe e bëri RHOA një kënaqësi për t’u parë. Ajo solli sensin e saj legjendar të humorit në çdo skenë dhe i mbajti shikuesit të qeshin me komentet e saj të egra për shokët e saj të kastës. Shfaqja thjesht nuk është e njëjtë pa të.

Teresa Giudice (Shtëpiake e vërtetë e Nju Xhersit)

(Foto nga: Ralph Bavaro/BRAVO përmes Getty Images)

Teresa Giudice ka qenë një amvise në Jersey që nga fillimi i shfaqjes. Alumi i Dancing With the Stars është një arsye kryesore për suksesin e shfaqjes, duke pasur parasysh se ajo është shpesh në qendër të dramës.

Nga ndryshimi i tryezës në sezonin 1 deri te lufta e saj ikonë në pagëzimin e djalit të Joe dhe Melissa Gorga, Teresa ka fituar vendin e saj si një nga OG-të më të mëdha të të gjitha kohërave.

Kyle Richards (Shtëpiake e vërtetë e Beverly Hills)

(Foto nga Paul Archuleta/Getty Images)

Kyle Richards është zemra e Real Housewives of Beverly Hills. Aktorja e ka ndarë jetën e saj me fansat për më shumë se një dekadë dhe ka krijuar një bazë të dedikuar fansash.

Nga lufta me motrën e saj, Kim Richards, në pjesën e pasme të një limuzine deri tek përballjet e saj epike me Brandi Glanville, ylli i Beverly Hills ka dhënë dramë që nga viti 2010.

Karen Huger (Shtëpiake e vërtetë e Potomac)

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Bëj pak zhurmë për Grand Dame! Karen Huger ndihmoi në fillimin e Real Housewives of Potomac në 2016 së bashku me pesë gra të tjera. Vendasja e Virxhinias nuk e kishte problem të dallohej dhe shpejt u bë i preferuari i fansave.

Miss Karen dinte të sillte DRAMA! Nga mishi i saj me Gizelle Bryant e deri te veshjet e saj ikonike, ylli i Bravo u shfaq në punë. Dua të them, kush mund ta harronte kur ajo i dha Gizelle-s pllakën me kornizë që përmban rregullat e mirësjelljes? Ikonike.