Amvisat më të mira reale të hedhura nga çdo ekskluzivitet

Klea

Amvisat më të mira reale të hedhura nga çdo ekskluzivitet

Unë kam qenë një Amvise të vërteta Një fans që kur Vicki Gunvalson deklaroi: “Nëse qesja e plehrave ju përshtatet, vishni”. Tani, në asnjë mënyrë nuk po them se këto ekskluzivitete janë plehra – përkundrazi, Bravo goditi me artë TV realitet kur vendosën të filmojnë një dokumentar në prapaskenë për gratë pas portave. Rrjeti u ka dhënë shikuesve një zhytje të thellë në disa nga qytetet më të njohura për të parë se si jetojnë vërtet pak të pasurit. Ndërsa jam ulur këtu duke shkruar nën batanijen time zyrtare Bravo dhe qetësie, nuk mund të mos mendoj për disa nga grupet e mia të preferuara të aktorëve ndër vite; le t’i hedhim një sy!

The Real Housewives of Atlanta – Sezoni 3

Sezoni 3 i Real Housewives of Atlanta ishte perfeksion. Kasti përfshinte NeNe Leakes, Shereé Whitfield, Kim Zolciak, Kandi Burruss, Cynthia Bailey dhe Phaedra Parks. Sezoni i kishte të gjitha; NeNe dhe Kim më në fund u pajtuan që të mund të shkaktonin sërish telashe. NeNe gjithashtu mendoi të divorcohej nga Gregg Leakes, ndërsa Kim u përpoq të ishte lezbike. Fedra ishte shtatzënë dhe u përpoq t’i bindte të gjithë se do të nxitej tre muaj më herët, të gjitha në një përpjekje për të mbuluar se kishte bërë seks para martesës.

Nëse ka ndonjë gjë, dredhia e Fedras i mësoi çdo gruaje të kontrollonte kalendarët e tyre. Gratë u bashkuan së bashku për të ofruar disa momente të paharrueshme, duke përfshirë udhëtimin me autobus turistik nga ferri, ku NeNe pretendoi se do t’i “këputte” qafën Kim.

The Real Housewives of Potomac – Sezoni 5

Kasti i Real Housewives të Sezonit 5 të Potomac mori tortën me Gizelle Bryant, Ashley Darby, Robyn Dixon, Karen Huger, Monique Samuels, Candiace Dillard Bassett dhe Wendy Osefo në krye.

Kasti i sezonit 5 u dha shikuesve disa nga momentet më të dashura të ekskluzivitetit, duke përfshirë shikimin e Gizelle duke u pajtuar me ish-burrin e saj, T’Challa, zogu i Monique-s që shkonte për parukën e Karen-it dhe Candiace që më në fund u përball me Karen për një organizim të mundshëm.

The Real Housewives of Miami – Sezoni 4

Kasti i sezonit 4 të Real Housewives of Miami përfshinte Alexia Nepola, Lisa Hochstein, Larsa Pippen, Guerdy Abraira, Julia Lemigova, Nicole Martin dhe Adriana De Moura. Fansat e panë grupin freskues, me një përzierje të mirë të të vjetrës dhe të resë.

Alexia u takua me të dashurin e Hermanit, ndërsa Adriana bëri dy takime. Drama ishte në kulmin e saj, me miqësitë ende të vërteta si ditën e parë. Ekskluziviteti nuk duhet të ishte anuluar kurrë, pasi gratë me të vërtetë gjithmonë sillnin nxehtësinë.

The Real Housewives of New York City – Sezoni 5

Pothuajse çdo anëtar i kastit të Real Housewives of New York ishte fitues, por disa e morën medaljen e artë pak më shpejt se të tjerët. Për ne, sezoni 5 ishte një nga grupet më të mira të femrave. Luann de Lesseps, Ramona Singer, Sonja Morgan, Aviva Drescher, Carole Radziwill dhe Heather Thompson e përfunduan këtë sezon, dhe ndërsa na mungonte Bethenny Frankel, ishte akoma mirë!

Kjo ishte kur mësuam se Carole ishte një princeshë e vërtetë, Harry Dubin u lidh me pjesën më të madhe të kastit dhe Aviva luftoi me neuroza më shumë se kushdo që takuam. Do ta kemi gjithmonë Ramonën duke bërtitur në udhëtimin e vajzës, “Merr një Zanax”, me shpresën për ta qetësuar atë.

The Real Housewives of New Jersey – Sezoni 1

Para dramës që ishte Teresa Giudice dhe Melissa Gorga, ishin OG-të e vërtetë të Nju Xhersit. Teresa, Jacqueline Laurita, Caroline Manzo, Dina Manzo dhe Danielle Staub e bënë ekskluzivitetin një hit falë mënyrave të tyre të shkollës së vjetër italiane.

Seriali ishte jashtëzakonisht i përqendruar te familja, gjë që i lejonte gratë të tregonin të gjitha aspektet e jetës së tyre. Kasti i la vendin rrokullisjeve të tavolinës, Caroline që e quajti Danielle plehra dhe një libër që lexoi çdo fans të Bravo.

The Real Housewives of Dallas – Sezoni 3

Na pëlqyen Real Housewives të sezonit 3 të Dallas me Cary Deuber, Stephanie Hollman, LeeAnne Locken, Brandi Redmond, D’Andra Simmons dhe Kameron Westcott.

Ky sezon kishte të bënte me përpjekjet e LeeAnne për të shëruar amigdalën e saj, me gratë që disi harruan dhe falnin mënyrat e saj të çmendura të sezonit të mëparshëm. Ky është sezoni që gjithashtu i dha Bravo kafshët shtëpiake kudo, rozë, ushqim për qentë e shkëlqyeshëm, dreq.

Shtëpiake të vërteta të Beverly Hills – Sezoni 2

Është e vështirë të zgjedhësh aktorët tanë të preferuar 90210, por sezoni 2 bie në sy. Falë fuqisë së yjeve të Taylor Armstrong, Camille Grammer, Adrienne Maloof, Kim Richards, Kyle Richards, Brandi Glanville dhe Lisa Vanderpump.

Pa dyshim, prezantimi i Brandi si ‘mik i’ e transformoi serialin falë shpërthimeve të saj të përziera me alkool. Ky ishte sezoni që tregoi gjithashtu shpërbërjen e martesës së Taylor me Russell.

The Real Housewives of Orange County – Sezoni 6

Sezoni 6 i Real Housewives of Orange County ishte një kast i vështirë për t’u mposhtur, pasi shfaqi Vicki Gunvalson, Tamra Judge, Gretchen Rossi, Alexis Bellino, Peggy Tanous dhe Jeana Keough si mikeshë.

Disa momente të spikatura të sezonit përfshinin Tamra duke i hedhur verë në fytyrë Jeanës, sepse ajo nuk do të ndalonte së foluri për divorcin e saj nga Simon Barney. Gretchen e quajti gjithashtu Tamrën një “kurvë të keqe”, e cila u bë një citim popullor.

Shtëpiake të vërteta të Salt Lake City – Sezoni 1

Sezoni 1 i Real Housewives of Salt Lake City u prit shumë si një nga ekskluzivitetet më të reja që doli në skenë në vite. Lisa Barlow, Mary Cosby, Heather Gay, Meredith Marks, Whitney Rose dhe Jen Shah u shpallën si fytyrat e reja dhe fansat i donin shumë aspektet fetare të grave.

Kjo ishte një kohë kur Meredith ishte e pëlqyeshme, Mary zbuloi frikën e saj nga era e spitalit dhe Jen kishte filluar të tregonte se kush ishte në të vërtetë.