Amvisat e vërteta thelbësore të Historisë së Nju Xhersit

Klea

Amvisat e vërteta thelbësore të Historisë së Nju Xhersit

Me 13 sezone të Amvise të vërteta të Nju Xhersit, nuk ka kohë më të mirë për të filluar të shikoni ekskluzivitetin e dashur. Kanë ikur ditët e pritjes çdo javë për një episod të ri, pasi tani mund të transmetoni sezon pas sezoni. Shumë gjëra kanë rënë në Garden State, mes grindjeve masive, komploteve, hetuesve privatë dhe rrokullisjeve të tavolinave. Megjithatë, vazhdoni të lexoni për të gjetur informacionin më të rëndësishëm që do t’ju azhurnojë shpejt.

Bravo donte që RHONJ të ishte i bazuar në familje

(Foto nga Dave Kotinsky/WireImage)

Pavarësisht spektaklit të vazhdueshëm mes Gorgas dhe Giudices, rrjeti donte të kishte një ekskluzivitet të përqendruar rreth familjes. Sezonet e para treguan Caroline Manzo, Dina Manzo dhe Jaqueline Laurita, gruaja e Chris Laurita, si një familje e madhe italo-amerikane që jetonte sipas një rregulli – gjaku është më i trashë se uji. Shikuesit u tërhoqën drejt shikimit të tre grave që ndërveprojnë, veçanërisht me fëmijët e tyre, të cilët ndonjëherë vodhën shfaqjen.

Ndërsa Teresa Giudice ishte një OG, kunata dhe vëllai i saj, Melissa Gorga dhe Joe Gorga, nuk u shfaqën deri në sezonin 3. Ndërsa klani Gorga/Giudice filloi të bëhej më popullor, kushërirat e tyre, Kathy Wakile dhe Rosie Pierri , i janë shtuar edhe serialit. Edhe miqtë e ngushtë, si Dolores Catania, u portretizuan si familje, pasi yjet njiheshin që kur ishin të vegjël. Duke përfshirë vëllezërit e motrat, kushërinjtë dhe miqtë e ngushtë, ajo që ishte tashmë një ekskluzivitet argëtues u bë një nga serialet më dramatike ndonjëherë.

Gorgas bashkohet me ekskluzivitetin

Siç u tha më lart, Melissa dhe Joe u ftuan për t’u bashkuar me RHONJ për sezonin 3. Ata kanë qenë një element kryesor në shfaqje që atëherë. Kjo lëvizje e mërziti shumë Terezën, e cila mendoi se shfaqja ishte e saj. Që nga momenti kur Joe dhe Melissa filluan xhirimet, vëllezërit e motrat kanë qenë në fyt të njëri-tjetrit. Megjithatë, gjithçka filloi në pagëzimin e foshnjës Joey.

Së pari, Tereza dhe vajzat e saj u shfaqën vonë në kishë. Gjatë darkës së ulur, Teresa iu afrua tavolinës së kokës me kamerat Bravo duke kapur urrejtjen në sytë e Joe. Babai krenar i thotë motrës së tij që “thjesht largohu. Shko, duke vënë në dukje se ajo është “plehra”. Ajo që ndodhi ishte e para nga shumë e shumë përleshjet mes dy familjeve.

Tjetra ishte një përleshje gjithëpërfshirëse me grusht në Liqenin George midis Joe Gorga dhe Joe Giudice. Teresa gjithashtu ka bërë pjesën e saj të drejtë në komplot kundër Melisës, që përfshin përpjekjen për ta vendosur atë si striptiste, duke e quajtur atë një gërmues ari dhe së fundmi, duke i thënë Joe se gruaja e tij e tradhtoi. Ka shumë më tepër për të zbërthyer mes këtyre dy familjeve, por gjithçka që duhet të dini tani është se ata nuk e pëlqejnë njëri-tjetrin dhe nuk janë në kushte të folura.

Gjyqtarët shkojnë në burg

Ndërsa shfaqja ka aktorë të tjerë interesantë, shumë nga linjat e historive e rrethuan Terezën dhe burrin e saj për shumë vite. Pasi u dënuan për akuza për mashtrim në vitin 2015, të dy Joe dhe Teresa kaluan kohë pas hekurave. Autori i dobët italian u dënua me 11 muaj burg në Institutin Federal Korrektues Danbury në Konektikat. Joe kaloi tre vjet në burg dhe u deportua në vendin e tij të lindjes në Itali pas lirimit të tij në mars 2019.

Joe tani jeton në Bahamas dhe ende punon si kontraktues.

RHONJ Cast bën histori

(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Real Housewives of New Jersey bënë histori kur Bravo vendosi të mos e ndryshojë kastin për katër sezone radhazi. Së bashku me Melissa dhe Tereza, seriali popullor mbajti Dolores, Jackie Goldschneider, Jennifer Aydin dhe Margaret Josephs. Gratë me të vërtetë dukej se kishin kimi të madhe. Megjithatë, për sezonin 13, Jackie u degradua në një mik dhe u sollën dy të sapolindur, Rachel Fuda. dhe Danielle Cabral.

Sezoni i fundit tregoi se Tereza u martua Luis Ruelas në një dasmë të paharrueshme. Mjerisht, Melissa dhe Joe vendosën të mos merrnin pjesë, pasi mendonin se marrëdhënia e tyre ishte toksike. Dolores, e cila gjithmonë i ka fshehur ndjenjat e saj, zbuloi se filloi të takohej me një të dashur të ri irlandez, Paul Connell, me fansat që shpresonin se mund të ketë kambana dasmash në të ardhmen. Pjesa tjetër e kastit qëndroi në status quo, me sezonin e 14-të që tashmë ka filluar të filmohet.