RHOBH Pa Lisa Rinna do të jetë mirë, ja pse

Klea

Amvisat e vërteta që janë më të eturat për vëmendje

Zakonisht, kur dëshironi një pije të këndshme freskuese, ka opsione të gatshme. Megjithatë, kur bëhet fjalë për Amvise të vërteta ekskluzivitet, disa nga këto gra praktikisht janë djegur për vëmendjen. Në më shumë se një rast, disa personalitete të Bravos janë njohur që konkurrojnë paksa shumë për qendër të vëmendjes. Shpesh u jep atyre pseudonimin e kërkimit të vëmendjes. Nga maja e kokës, ne mund të mendojmë për disa. Pra, le të bëjmë një vrapim poshtë linjës së kujtesës për të parë se cilët janë shkelësit më të këqij.

Vicki Gunvalson

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Etja mund të jetë një fjalë e keqe që përdoret nga dikush që është xheloz, por është një term që qëndron në Bravosferë. Vicki Gunvalson ishte një nga amvisat e para ndonjëherë dhe është kredituar me fillimin e ekskluzivitetit popullor. Megjithatë, si i pari, ka gjithmonë presion për të qëndruar në krye. Vicki shpesh e paguan çmimin në formën e shpërthimeve emocionale.

Pas sezonit 14, Vicki nuk ishte shumë e kënaqur kur zbuloi se ajo ishte ulur në një rol “mik i”. Ajo bërtiti në prapaskenë në ribashkim, “Fakti që ata janë në një ose dy akte tashmë dhe tani do të më hedhin brenda sikur të kem etje. Më duket sikur jam me ushqyesit e poshtëm. Më duket sikur jam me mustak!”

Me kalimin e viteve, Vicki ka qenë një yll i paharrueshëm i Real Housewives me skena që përfshinin të çmendurin tek Gretchen Rossi ndërsa ishte e veshur me rrobat e viteve ’80, duke bërtitur për një furgon me shpejtësi dhe së fundmi duke qarë mbi tekilën e saj në Meksikë. Vicki e di se si të qëndrojë e rëndësishme pasi ajo shpesh poston në mediat sociale për ngjarjet aktuale, si mendimet e saj për goditjen e COVID-19. Gjyshja është ende për të qenë shtrydhja kryesore në ekskluzivitetin origjinal, me fansat që dëshirojnë që dikush t’i jepte asaj pak lëng portokalli për të shuar etjen.

Lisa Rinna

Lisa Rinna
Amanda Edwards/WireImage

Pas tetë sezonesh, Lisa Rinna u hoq më në fund nga Real Housewives of Beverly Hills, duke i rrëmbyer diamantin nga duart e saj të vogla. Deri në largimin e saj, Lisa ishte goxha e dehidratuar dhe fansat shpesh u trajtuan me segmente të kërcimit me bikini në Instagramin e saj dhe një dreq shumë nxitje në tenxhere. Së bashku me kurthe të shumta të etjes, Lisa u sigurua që gjithmonë të kishte mendimet e saj për shpërthimin, duke e forcuar që ajo të dëgjohej me zë të lartë dhe qartë.

Qëndrimi “më shiko” i Lizës shpesh i fërkon shikuesit në mënyrën e gabuar. Ata e urrenin mënyrën se si ajo do të tregonte gjithçka që ndodhte në një skenë. Nëna e dy fëmijëve shpesh thirrej për t’u dushuar me etiketat e stilistëve, të cilat fansat i etiketuan si të prodhuara, duke vënë në dukje se ajo po përpiqej të provonte se ishte në turmë.

Candiace Dillard Bassett

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Personalisht, Candiace Dillard Bassett ka qenë gjithmonë një gjemb në krahun tim, ndërsa unë u përpoqa të shijoja Shtëpinë e vërtetë të Potomac. Ish-mbretëresha e bukurisë duket gjithashtu jashtëzakonisht e llastuar dhe e ashpër. Candiace ka qenë shpesh e padurueshme pasi kamerat e Bravo shpesh e kapnin duke folur për të gjithë, duke përhapur gënjeshtra dhe thashetheme.

Candiace ka refuzuar të pranojë keqbërjet e saj për shumë sezone dhe rrallë herë kërkon falje. Kur flet për veten, Candiace shpesh bëhet emocionale. Megjithatë, fansat vunë re që herët se nuk ka empati ndaj të tjerëve dhe gjendjes së tyre. E çuditshme, edhe Candiace e di se ajo ka një dëshirë të madhe për një gllënjkë të gjatë uji.

Melissa Gorga

Së fundmi, Melissa Gorga u shfaq në dasmën e një miku të veshur me të bardha; nëse kjo nuk është e etur, ne nuk e dimë se çfarë është. Melissa ka bërë disa gjëra gjatë viteve për t’i lënë shikuesit të besojnë se ajo pëlqen çdo shtyp – pozitiv apo negativ. Nëna e tre fëmijëve një herë postoi në rrjetet sociale se njerëzit po merrnin fragmente nga podkasti i saj dhe i kthenin ato në lajme rreth largimit të saj nga emisioni. Të tjerë mendojnë se Gorgas janë xhelozë që Teresa Giudice iu kushtua kaq shumë vëmendje për martesën e saj. Mjerisht, ripërtëritja e së njëjtës histori të grindjeve familjare mund t’i bëjë ata të racionojnë rezervat e tyre nëse nuk bëhen interesante së shpejti.

Për fansat e vërtetë të Garden State, shumica e kanë ndjerë se Melissa ka qenë gjithmonë e etur. Megjithatë, ajo është përkeqësuar me kalimin e viteve. Mes karrierës së saj të dështuar muzikore, përkuljes për të qenë në të njëjtën madhësi me vajzën e saj adoleshente dhe thirrjes së paparacëve në shtëpinë e saj, shikuesit janë gati të kalojnë nga këto histori të detyruara.