Amvisat e vërteta që janë ekipi Melissa Gorga

Klea

Amvisat e vërteta që janë ekipi Melissa Gorga

Melissa Gorga ka qenë një Amvise të vërteta yll që nga viti 2011. Në atë kohë, ajo iu bashkua kastit të Real Housewives të Nju Xhersit, ku kunata e saj “është më mirë” Teresa Giudice ishte tashmë në vend. Me dashurinë për vëllain e Terezës, Joe Giudice, krahas modës dhe muzikës, shtimi i Melissa-s kishte kuptim. Mirëpo, Melisa e gjeti shpejt veten duke mbrojtur ardhjen e saj, ndër të tjera, pasi Tereza nuk ishte e kënaqur me këtë casting.

E bezdisshme, 12 vjet më vonë, këto dy gra janë ende të kursyera. Sinqerisht, ne e kemi kaluar, e urrejmë këtu dhe me të vërtetë, nuk mendojmë se jemi vetëm. Megjithatë, me mençuri, shumica e kolegëve të tyre kanë mbetur neutrale, minus katër amvisat e mëposhtme të vërteta. Duke futur mendimet e tyre, këta mbështetës të biskotave me spërkatje po i shmangen tabelave të kthyera, duke u rreshtuar në vend të kësaj me këngëtarin “Në ekran, secili dhe çdo daaaayyy”.

Margaret Josephs

Brenda kastit të saj, Melissa ka mbajtur gjithmonë një miqësi të ngushtë “ride or die” me Margaret Josephs. Kur Tre u martua Luis “Louie” Ruelas, Melissa dhe Joe e anashkaluan dasmën e tyre, pasi luftimet ishin bërë shpërthyese deri në këtë pikë, me akuza mashtrimi në tërheqje. Të dyja këto gjëra shërbyen vetëm për ta përçarë më tej këtë familje. Megjithatë, Margaret mbështeti plotësisht vendimin e Melissa dhe Joe për lirimin me kusht, edhe pse ajo vetë mori pjesë.

Nga ana tjetër, Margaret dhe Tereza kanë mbajtur gjithmonë një marrëdhënie të nxehtë e të ftohtë. Një ditë po drekojnë bashkë te Tereza dhe një ditë tjetër po nxjerrin fjalë të nxehta që nuk kanë gjithmonë kuptim. Vetëm shikoni ribashkimin e sezonit 13, ku Margaret i etiketoi keq fansat e Terezës si “Tre Stumps” në vend të “Tre Huggers”. Tereza ia ktheu me shpejtësi: “Shiko si dukesh”, gjë që e bëri Margaretën të rrotullonte sytë, pasi tani duhej të shpjegonte se ajo nuk po e quante Terezën një trung peme.

Nga ana tjetër, Melissa ka thirrur gjithashtu urrejtësit e Margaret. Megjithatë, Margaret ishte burimi i një thashetheme të kalbur, që pretendonte se Melissa kishte puthur një burrë tjetër. Melisa qeshi me këtë, gjë që ne nuk mundëm kurrë, por hej. Në përgjithësi, nga zënkat që kemi parë mes Terezës dhe Margaretës, nuk është aspak tronditëse që Margaret ka vendosur të zbresë në ekipin Melissa.

Rachel Fuda

Rachel Fuda sapo iu bashkua kastit të RHONJ si shoqja e Melisës. Duke bërë këtë, Rachel pohoi se Tereza nuk ishte e prirur të ndante miqtë me kunatën e saj të papëlqyer, kështu që ajo u shkarkua automatikisht nga Teresa. Ky shkarkim i hershëm ishte zhgënjyes për Rachel. Ajo pretendoi se donte t’i jepte Terezës një shans të drejtë, duke menduar se dyshja kishin shumë të përbashkëta si gratë e familjeve të përziera.

Ky shkarkim i papritur e shqetësoi qartë Rakelën. Një ditë para dasmës së Terezës, Rasheli vendosi gjithashtu të braktiste. Duke folur për E! Lajmi, Teresa deklaroi “Ajo më tha një ditë më parë, mendoj në mbështetje të Melissa”. Me djemtë që janë miqtë më të mirë dhe një miqësi solide si para ashtu edhe pas xhirimeve, është e qartë se Teresa kishte të drejtë dhe se Rachel është në ekipin Melissa.

Gina Kirschenheiter

Teresa me gjasë nuk e di as kush është Gina Kirschenheiter, megjithatë, ky yll i Real Housewives of Orange County ka parë Tre dhe ajo nuk është një fanse e asaj që ka parë. Në një episod të podcast-it të saj Orange Country, Gina zgjodhi të flasë hapur për këtë grindje të gjatë. Ajo filloi duke thënë se ajo është “në fakt një fanse shumë e madhe e Melissa”. Për sa i përket mendimeve të saj për Terezën, Gina mendon se “Teresa e ka gjithmonë gabim”, të cilën ajo e ndjen se Tereza nuk do ta përballojë kurrë.

Gina ka thirrur shumë sjellje të këqija në serialet e saj, të cilat ne më së shumti i kemi pëlqyer. Megjithatë, goditja e të tjerëve Real Housewives nga e gjithë kjo ekskluzivitet i çrregullt Bravo mund të rezultojë mbrapsht, por ky është problemi i Ginës, jo i yni. Në thelb, duke e quajtur Melisën “shumë të ëmbël” duke përplasur gjithashtu Terezën në krah, është e qartë se Gina do të preferonte t’i qëndronte pranë Melisës.

Gjyqtari Tamra

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Nëse goja e Tamra Judge po lëviz, ka të ngjarë të trazojë një tenxhere. Gjithashtu duke luajtur në RHOC, Tamra foli për preferencat e saj RHONJ, dhe ajo është një stan Melissa, gjatë gjithë rrugës.

Hera e parë që Tammy Sue erdhi për Terezën, ishte përmes një përgënjeshtrimi. E shihni, Tamra e ftoi Caroline Manzo në podcast-in e saj. Megjithatë, Caroline dhe Brandi Glanville janë në mosmarrëveshje rreth një rasti të pretenduar të kapërcimit të kufijve gjatë xhirimit të Udhëtimit Real Housewives Ultimate Girls. Brandi dhe Tamra janë të afërt, kështu që Tereza e gjeti këtë me shije të dobët, duke e quajtur Tamrën një “shoqe të keqe”.

“Uluni, heshtni sikur po bëni tani në ribashkim,” u përgjigj Tamra në podcast-in e saj Two T’s In A Pod. Duke shpjeguar se zakonisht i lejon gjërat e vogla të rrokullisen nga shpina e saj (ah, që kur?), Tamra tha se për këtë, ajo thjesht nuk mund të qëndronte e heshtur. “Jo sot balli, jo sot ding dong, jo sot burgu – nuk e kam atë,” u shpreh ajo.

Nuk mbaron këtu. Gjatë sezonit të 13-të të RHONJ, u transmetua një episod ku Teresa foli emrin e Antonia Gorga-s ndërsa luftonte me Melisën, nënën e Antonias. Tereza ishte e shqetësuar që mbesa e saj nuk mori pjesë në festën e ditëlindjes së vajzës së saj, Milania Giudice. Kjo përfshinte Tamra zero, dhe megjithatë, ajo kishte ndjenja për këtë çështje, të cilën ajo e solli përsëri në podkastin e saj.

“Unë jam ekip, veçanërisht tani, Melissa, një mijë për qind. Një gjë që më pëlqen shumë te Joe dhe Melissa është se ata nuk i vendosin fëmijët e tyre në mes. Dhe ata nuk u thonë gjëra të këqija për Terezën fëmijëve të tyre. Dhe është pa ndalesë. Është sikur mos i përfshini fëmijët, mos e bëni këtë”, theksoi Tamra. Tamra është e gjitha për ekipin Melissa.