Amvisat e vërteta që duam t'i urrejmë-të shikojmë

Klea

Amvisat e vërteta që duam t’i urrejmë-të shikojmë

Seriali Bravo është kthyer në një klasik kulti të menjëhershëm. Kryesisht falë shikimit të tij pas portave të arta në një jetë që shumica e shikuesve vetëm ëndërrojnë ta jetojnë. Të Amvise të vërteta breshëri nga e gjithë Shtetet e Bashkuara, por kanë shumë gjëra të përbashkëta – duke përfshirë një mënyrë jetese të dukshme dhe aftësinë për të luftuar për gjërat më budallaqe.

Ka pasur shumë amvisa të vërteta që kanë qenë njerëz të këqij, por të krijuara për argëtim televiziv. Askush nuk dëshiron të luajë si zuzar, por shikuesit nuk e kanë problem të shohin të njëjtën grua që shkakton telashe gjatë serialit të tyre të dashur. Më poshtë janë zgjedhjet tona për gratë që duam t’i shikojmë.

Brandi Glanville

(Charles Sykes/Getty Images)

Mjerisht, Brandi Glanville nuk u përqafua kurrë nga gratë në shfaqjen e saj. Kjo është tronditëse sepse ajo ishte kaq e sjellshme…JO! Brandi hyri në armët e Real Housewives of Beverly Hills duke u ndezur gjatë sezonit 2. Ajo u lidh mirë me Lisa Vanderpump pasi u përball me Scheana Shay si dashnore. Por as ajo lidhje e fortë nuk mundi ta shpëtonte kur i erdhi fundi. Marrëdhëniet e saj me kolegët e saj u përkeqësuan shpejt falë veprimeve të saj ekstreme dhe taktikave shpesh të ngacmimit.

Edhe pse shpesh kujdesej për veten, fansat kënaqeshin duke e parë duke i hedhur verë në fytyrë Eileen Davidson. Dhe akuzojnë Kim Richards disa herë për përdorim të drogës. Më pas ajo zbuloi sekretin zëvendësues të Adrienne Maloof. U bë e qartë se Brandi ishte më shumë një përgjegjësi sesa një sulmues i madh, duke bërë që Bravo ta vendoste atë në pauzë. Nëna e dy fëmijëve nuk u kthye deri në sezonin e 6-të.

Nëse ju mungon marrja e Brandi-t, Bravo gjithashtu e ka hedhur atë në The Real Housewives: Ultimate Girls Trip. Siç ishte planifikuar, ajo shkaktoi edhe përleshje masive atje!

Danielle Staub

Danielle Staub
(Charles Sykes/Getty Images)

Ylli origjinal i Real Housewives, i dashurisë për urrejtje, duhet të jetë Danielle Staub i Real Housewives të Nju Xhersit, falë historive të saj tepër interesante. Danielle ishte një top me një person që shkatërroi familjen Manzo-Laurita. Falë gënjeshtrave të saj, ajo madje bëri që Teresa Giudice të kthente tryezën e darkës, duke bërë një moment shumë ikonik. Gjatë gjithë kohës së saj në shfaqje, Danielle mbajti shoqëri me ish-të këqijat, u ndoq nëpër një klub fshati nga Teresa dhe madje iu shkul flokët nga Ashlee Holmes.

Danielle shpesh përpiqej të pretendonte se ishte viktima, të cilën askush nuk e bleu kurrë, kryesisht sepse ajo kurrë nuk mori përgjegjësi për pjesën e saj në përleshje. Hera e fundit që fansat e panë Danielle ishte kur ajo tërhoqi nga flokët Margaret Josephs pasi ishte vënë në vezë nga Tereza. Danielle ishte një rrëmujë e nxehtë, por të paktën ajo ishte rrëmuja jonë e nxehtë ndërsa ne e shikonim nga një distancë e sigurt.

Jen Shah

Jen Shah Real Housewives e Salt Lake City RHOSLC
(Foto nga Gotham/GC Images)

I pëlqente apo jo, Jen Shah krijoi Real Housewives of Solt Lake City dhe e vendosi në hartë kur ishte një ekskluzivitet më i ri. Shpërthimet e saj jashtë kontrollit dhe shpesh të paparashikueshme ishin diçka për t’u parë. Çdo javë, Jen zbuloi gjithnjë e më shumë nga vetja e saj e vërtetë, e cila përfshinte kërcënimin për të mbytur Whitney Rose në një vaskë spa, spërkatjen me ujë në ekuipazhin e Bravo dhe përpjekjen për të ikur nga FBI.

Pasi u arrestua në serial, Jen u dënua me gjashtë vjet burg për pjesëmarrjen e saj në mashtrim. Qëndrimi toksik i Jen nuk mungon në mesin e yjeve të saj, por fansat pyesin nëse drama do të jetë në gjendje të përputhet me intensitetin që ishte Shahmazing.

Siggy Flicker

Më gjuaj tani, por më pëlqente të shikoja Siggy Flicker në ekran Amvise të vërteta të Nju Xhersit. Siç pëlqente ta quante aktori, Soggy shpesh qante për gjërat më të vogla, por zgjati vetëm dy sezone me gruan e Garden State. Siggy ishte konfuze pasi e nisi sezonin e saj me një premtim të tillë, por shpejt u bë një nga femrat më dramatike në shfaqje.

Siggy nuk dinte të argëtohej, gjë që u dëshmua pasi i dhuroi një tortë të bukur Melissa Gorga-s, vetëm që ajo u prish në një luftë masive ushqimore. Ajo u largua, duke fajësuar një luftë me Margaret, dhe u zhvendos në Boca Raton, FL. Shumica ishin të lumtur ta shihnin të largohej, falë personalitetit të saj të neveritshëm.

Siggy tani është një mbështetëse e MAGA-s dhe Trump-it, gjë që e ka humbur mbështetjen e shumë fansave, por ajo vazhdon të mërzitë njerëzit çdo ditë, thjesht jo më në emision.